Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja SAT DVB-T - wybór potrzebnych elementów ?

korb 02 Lis 2014 18:50 909 10
  • #1 02 Lis 2014 18:50
    korb
    Poziom 9  

Dzień dobry

Chciałbym samodzielnie wykonać instalacje sat+dvb-t. Przeglądając forum natrafiłem na kilka podobnych tematów, ale nie w 100% odpowiedziały na moje pytania.
    Stworzyłem sobie schemat instalacji jaką chciałbym wykonać oraz elementy jakie chciałbym wykorzystać.
    Który Multiswitch będzie lepszy?
    Proszę o porady czy to będzie działać i czy wybrane elementy spełnią swoją rolę.

Dodatkowo chcę poprowadzić przewód internetowy, ale to jest dla mnie jasne.

1. Konwerter
    2. Przewód
    3. Przełącznik
    4. Multiswitch wersja 1
    5. Multiswitch wersja 2
    6. Złącze F
    7. Gniazdo
    8. Rezystor

0 10
  • #3 02 Lis 2014 19:50
    korb
    Poziom 9  

O co chodzi: Reszta?

0
  • #4 02 Lis 2014 19:57
    mihal2002
    Poziom 43  

korb napisał:

A znasz odległości do nadajnika TV naziemnej? Masz jakieś przeszkody po drodze? Cóż ze podajesz sprzęt jak nie wiadomo ile gniazd masz w planie. Schemat także trzeba poprawnie wkleić.
    W jakim celu i czym masz zamiar zsumować anteną naziemną z kablówką? Nie znam przełącznika automatycznego aby to zrobił. A jeszcze nie wiadoma co do multiswicha.

0
  • #5 02 Lis 2014 20:08
    korb
    Poziom 9  

Odległość od nadajnika
    Mam w planie trzy gniazda tak jak na schemacie.
    Zsumować chce zapobiegawczo, nigdy nie wiadomo jakie potrzeby będzie się miało za jakiś czas.
    Nie mam na myśli przełącznika automatycznego w linku zamieściłem przełącznik, który sterowany jest ręcznie.

0
  • #7 02 Lis 2014 20:20
    korb
    Poziom 9  

Czy to że w linii prostej w kierunku nadajnika znajduje się blok (na załączonym zdjęciu) będzie miało to znaczenie na jakość sygnału?

0
  • #8 02 Lis 2014 20:24
    mihal2002
    Poziom 43  

korb napisał:
    Czy to że w linii prostej w kierunku nadajnika znajduje się blok (na załączonym zdjęciu) będzie miało to znaczenie na jakość sygnału?

Czy jeszcze jakieś niespodzianki? Blok zawsze będzie przeszkodą i trzeba będzie eksperymentować z anteną. Teraz i komponenty mogą ulec zmianie.
    Nie mając wiedzy, a opierając się na odpowiedziach z zadawanych pytań tanio to nie będzie.
    Proponuję zlecić usługę.

0
  • #9 02 Lis 2014 20:37
    korb
    Poziom 9  

Muszę potwierdzić to co już ktoś kiedyś napisał dużo "skrótów myślowych" w Twoich wypowiedziach.
    Zaprzeczasz sam sobie raz piszesz, że może być za chwile że "jakieś niespodzianki"
    Musisz wyraźniej czytać zadane pytania.
    Nie liczy się ilość postów,a jakość.
    Dziękuję za poświęcony czas.

0
  • #10 02 Lis 2014 20:48
    mihal2002
    Poziom 43  

Przeczytaj sobie punkt 3.1.15 regulaminu. JA nie muszę zadawać pytań TY MUSISZ udzielić niezbędnych informacji.
    Więc sam sobie zaprzeczasz.

Dodano po 3 [minuty]:

korb napisał:
    Dzień dobry

Chciałbym samodzielnie wykonać instalacje sat+dvb-t. Przeglądając forum natrafiłem na kilka podobnych tematów, ale nie w 100% odpowiedziały na moje pytania.
    Stworzyłem sobie schemat instalacji jaką chciałbym wykonać oraz elementy jakie chciałbym wykorzystać.
    Który Multiswitch będzie lepszy?
    Proszę o porady czy to będzie działać i czy wybrane elementy spełnią swoją rolę.

Dodatkowo chcę poprowadzić przewód internetowy, ale to jest dla mnie jasne.

1. Konwerter
    2. Przewód
    3. Przełącznik
    4. Multiswitch wersja 1
    5. Multiswitch wersja 2
    6. Złącze F
    7. Gniazdo
    8. Rezystor

Co TU jest podane?
    korb napisał:
    O co chodzi: Reszta?

A to po interwencji z dziwnym pytaniem.
    korb napisał:

Jakieś zdjęcie ukazało się po udzielonej odpowiedzi.

0
  • #11 03 Lis 2014 07:16
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

mihal2002 napisał:
    Przeczytaj sobie punkt 3.1.15 regulaminu.

Teraz już wiemy - co i jak - .

Cytat:
    JA nie muszę zadawać pytań TY MUSISZ udzielić niezbędnych informacji.

Jak widać interesujące nas informacje zostały już podane i nie widzę potrzeby nękania autora, który może po prostu "zapomnieć" podać tych szczegółów.
    Regulamin pkt 3.1.9.

korb napisał:
    Wysokość zawieszenia anteny odbiorczej: 6m n.p.z.

Czy to jakiś budynek jednorodzinny czy jak, bo na zdjęciu widać szeregową zabudowę a więc i antena na dachu będzie zainstalowana już około (2 x 3m + 1m dach + 1m maszt) 8m UP n.p.z. lub wyżej.

Koncepcja instalacji jak najbardziej OK i jeżeli antena TV naziemnej będzie wyżej to nawet w wersji pasywnej będzie OK.

Anteny - propozycja :
    http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_uhf_dipol_44-21-69_tri_digit_eco_A2660.htm
    http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_uhf_dipol_44-21-60_tri_digit_A2670.htm (bez wzmacniacza)

Pozdrawiam.

0