Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG LA620S - Brak dźwięku DD 5.1

IchabodC 02 Lis 2014 21:58 1875 18
  • #1 02 Lis 2014 21:58
    IchabodC
    Poziom 5  

Witam forumowiczów, mój problem zmusił mnie do założenia konta i napisania pierwszego posta :) (Wcześniej oczywiście chętnie tu zaglądałem ale nie pisałem gdyż moja wiedza jest za mała).
    Mianowicie posiadam kilkuletnie kino domowe LG HT552TH-DH i postanowiłem je podłączyć do TV (LG 47LA620S)
    W TV mam do wyboru z jakich głośników ma korzystać
    1.Głośniki TV
    2.Zewnętrzne głośniki(kabel optyczny/HDMI ARC)
    3.Synchronizacja dźwięku LG(kabel optyczny) (jakoś tak to się nazywało)
    Chodzi o to, że podłączone mam
    Dekoder Mini HD 2000 -> HDMI -> Telewizor
    Playstation 3 -> HDMI -> Telewizor
    Telewizor -> Kabel optyczny -> Kino domowe
    Problem w tym, że telewizor nie wysyła(?) dźwięku DD 5.1 do kina.
    Odpalając film na PS3 działają tylko 2 kolumny i bas.
    A podłączając bezpośrednio PS -> Kabel optyczny -> Kino domowe działają wszystkie. Czy w ustawieniach TV trzeba coś zmienić czy może źle podłączone jest? Chciałbym aby i dekoder i PS3 ich dźwięk był odtwarzany na wszystkich kolumnach (wiem, że to zależy od tego jaki dźwięk jest w filmie).

0 18
  • #2 02 Lis 2014 22:29
    intenso
    Poziom 38  

Nic nie zrobisz, nic nie przestawisz i nic nie zaradzisz.Tak będzie i już, tv degraduje dźwięk 5.1 do postaci 2.0.

0
  • #3 02 Lis 2014 22:34
    mihal2002
    Poziom 43  

IchabodC napisał:
    Problem w tym, że telewizor nie wysyła(?) dźwięku DD 5.1 do kina

Jak wyżej prawidłowe zachowanie TV.

0
  • #4 02 Lis 2014 22:41
    IchabodC
    Poziom 5  

Ale na stronie producenta w tym modelu telewizora jest einstrukcja jak podłączyć kino domowe i jest wyraźnie napisane "Do uzyskania najlepszego efektu, podłącz telewizor do amplitunera obsługującego dźwięk przestrzenny 5.1" więc nie rozumiem :/

0
  • #5 02 Lis 2014 22:43
    intenso
    Poziom 38  

Z tunera Dvb-T, Dvb-C, Dvb-S i z filmów puszczanych z pendriva lub dysku, na wyjściu optycznym uzyskasz dźwięk 5.1

0
  • #6 02 Lis 2014 22:45
    Polon_us
    Poziom 40  

W TV przy ustawieniach dla wyjścia optycznego - SPDIF - proszę się upewnić, że ustawione jest na Dolby Digital.

0
  • #7 02 Lis 2014 22:52
    IchabodC
    Poziom 5  

Nie ma w TV ustawień dla wyjścia optycznego takich, w których mógłbym ustawić na DD, mogę tylko wybrać jak już pisałem wyżej czy dźwięk ma iść przez głośniki TV czy przez zewnętrzne(optyczny/HDMI ARC).
    @intenso ale wszystkie te tunery podłączone byłyby za pomocą kabla HDMI czy jest w tym różnica czy jest to tuner np. Dvb-T czy konsola PS3, która również daje dźwięk 5.1 DD?

0
  • #8 02 Lis 2014 23:02
    Polon_us
    Poziom 40  

IchabodC napisał:
    mogę tylko wybrać jak już pisałem wyżej czy dźwięk ma iść przez głośniki TV czy przez zewnętrzne(optyczny/HDMI ARC).

Kolega jest pewny?

Fragment instrukcji tego telewizora - str. 62

LG LA620S - Brak dźwięku DD 5.1

W zasadzie, trzeba się upewnić, że jest ustawione na AUTO. Moja korekta :)

0
  • #9 02 Lis 2014 23:15
    IchabodC
    Poziom 5  

Ok, zwracam honor! :) Idę sprawdzić i dam znać co i jak.

Dodano po 11 [minuty]:

A jednak jest jak było, zmienione z PCM na Auto a dźwięk dalej tylko na 2 kolumnach i subwoofer...

0
  • #10 02 Lis 2014 23:21
    Polon_us
    Poziom 40  

Zmiana tych ustawień nie usuwa ograniczeń o których wspomniano powyżej.

Tak na wszelki wypadek wspomniałem o tym ustawieniu. Żeby ono nie "bruździło" :)

IchabodC napisał:
    "Do uzyskania najlepszego efektu, podłącz telewizor do amplitunera obsługującego dźwięk przestrzenny 5.1" więc nie rozumiem :/

Nie ma tu słowa o połączeniu optycznym. Gdyby kino wspierało funkcję ARC - Audio Return Chanel - nie było by problemu.

0
  • #11 02 Lis 2014 23:33
    IchabodC
    Poziom 5  

Czyli, że dźwięku przestrzennego nie uzyskam z konsoli przy takim połączeniu?
    Bo nie mogę zrozumieć, ponieważ dekoder obstawiam również byłby podłączony przez HDMI więc czym on się różni, że on dawałby ten dźwięk a już konsola nie... ?

Dodano po 7 [minuty]:

Jest napisane tam "Podłacz przy pomocy kabla optycznego(zalecane) lub HDMI"
    Link: http://www.lg.com/pl/wsparcie/pomoc-produktowa/CT20198004-CT20198005-1399355774791

TV posiada wejście HDMI ARC więc to chyba ta funkcja o której mówisz?

0
  • #12 02 Lis 2014 23:34
    Polon_us
    Poziom 40  

IchabodC napisał:
    ponieważ dekoder obstawiam również byłby podłączony przez HDMI więc czym on się różni, że on dawałby ten dźwięk a już konsola nie... ?

Jeśli mówimy o dekoderach, to tylko o tych, które telewizor ma wbudowane w sobie - nie zewnętrzne dekodery. Nie do końca było to powiedziane powyżej.
    IchabodC napisał:
    TV posiada wejście HDMI ARC więc to chyba ta funkcja o której mówisz?

Telewizor ma tę funkcję, ale kino nie. Aby to zadziałało, obydwa urządzenia musza ją wspierać.

0
  • #13 02 Lis 2014 23:38
    IchabodC
    Poziom 5  

No okej z tymi dekoderami rozumiem. Ale.. może głupie pytanie, ten telewizor jest dość młody taki "nowy" i z bajerami, i nie posiadałby możliwości takiego "konwertowania" dźwięku chociaż chyba nawet nie mówimy o konwertowaniu bo dostaje 5.1 i miałby oddać 5.1?

0
  • #14 02 Lis 2014 23:42
    Polon_us
    Poziom 40  

Przecież ma - ARC. Tylko, że kino jest nie jest przygotowane.

Tym sposobem LG niejako "zmusza" do wymiany sprzętu ....

0
  • #15 02 Lis 2014 23:50
    IchabodC
    Poziom 5  

Czyli winne jest kino domowe. Po prostu myślałem, że do HDMI potrzebna jest funkcja ARC a, że kabel optyczny już ją sam w sobie ma :/ :)

0
  • #16 02 Lis 2014 23:55
    Polon_us
    Poziom 40  

IchabodC napisał:
    Czyli winne jest kino domowe.

Nie tak do końca. Przecież ma wejście optyczne.

Zakładając, że te dekodery zewnętrzne mają również wyjścia optyczne audio, to można rozważyć użycie przełącznika sygnałów optycznych. Na popularnym portalu aukcyjnym można znaleźć takowe urządzenia. Kolega znajdzie je pod hasłem "przełącznik TosLink". W takim przypadku, dźwięk będzie szedł bezpośrednio do kina. Jako przykład proszę zobaczyć aukcję # 4756460354

ARC nie ma nic do czynienia z połączeniem optycznym. Jest ta funkcja tylko i wyłącznie powiązana z połączeniem HDMI.

0
  • #17 03 Lis 2014 08:13
    grubs
    Poziom 32  

Ja dodam że w PS3 również wybierasz format dźwięku dla odpowiedniego złącza.
    Może być taka sytuacja że masz ustawione 5.1 tylko dla wyjścia na złączu optycznym.
    Musisz wybrać dla wyjścia HDMI obsługiwany format audio DD 5.1.
    Może masz tylko wybrane linear PCM ( dla pewności odznacz je i ustaw samo dd 5.1. o ile jest to możliwe).
    Wspominam o tym gdyż wsparcie LG zapewnia że w niektórych modelach TV otrzymamy 5.1 na wyjściu optycznym z urządzeń podłączonych przez HDMI.
    Więc sprawdź jeszcze to pozostając przy pierwotnym połączeniu oraz ustawieniu o którym wspomniał kolega Polon_us - czyli spdif usawione na auto.

Link do ustawień PS3:
    PS3 - ustawienia audio

0
  • #18 03 Lis 2014 11:40
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

IchabodC
    A ja tak z czystej ciekawości zapytam, po co koledze dźwięk 5.1, skoro na jednym palcu, tak, palcu można policzyć audycje w tym systemie.
    DVB-T - to właśnie ten 1 palec,
    SAT - żarty na bok.....,
    Kablówka DVB-C, czy nawet przez dekoder - wolne żarty....

0
  • #19 04 Lis 2014 18:08
    IchabodC
    Poziom 5  

@KOCUREK1970 Hm jak już mówiłem, nie znam się i szczerze myślałem, że może jakieś audycje w miare często w tym systemie są:) skoro tak to chyba nie ma co się z tym szarpać i podłączyć tylko konsole do kina :)
    @grubs sprawdzałem to już wcześniej i zmieniałem ale dzięki za chęci:)
    Myślę, że temat do zamknięcia.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo