Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec chaffoteaux & maury elexi - Regulacja Grzania CO

kaktus232 03 Lis 2014 09:19 1662 5
  • #1 03 Lis 2014 09:19
    kaktus232
    Poziom 11  

Witam. Sprawa wygląda następująco. Posiadam piec chaffoteaux & maury elexi comfort. o taki : Piec chaffoteaux & maury elexi - Regulacja Grzania CO I odkąd wprowadziłem się do mieszkania to już kilka lat, nie było przy nim komputera sterującego CO. Piec sam sobie działał na pompie. W tym roku podłączyłem komputer. Ale tu mój problem i pytanie zarazem. Piec podgrzewa wodę w kaloryferach do określonej temperatury na piecu i się wyłącza a ona krąży po obiegu spada jej temperatura a on znów się załącza i tak bez przerwy. Czy jest możliwość przestawienia tego pieca tak żeby przy grzaniu wody w kaloryferach był płomień ciągły który grzeje wodę nagrzewa kaloryfery bez przerwy. Chodzi mi o takie coś jak jest w przypadku wody z kranu jak leci posiada się określoną temperaturę na piecu i piec cały czas grzeje do tej temperatury.

Wiem że w piecach firmy TERMET własnie jest takie rozwiązanie i przy ogrzewaniu CO i sterowaniu komputerem piec działa ciągle dając więcej ciepła i szybciej nagrzewając pomieszczenie.

0 5
  • Fibaro
  • #2 03 Lis 2014 09:48
    FOSGEN1
    Poziom 27  

kaktus232 napisał:
    W tym roku podłączyłem komputer

Czy pod tym pojęciem rozumiesz sterownik pokojowy?

Chyba dobrze Ci działa kocioł. Grzeje CO, jeśli ciepło nie jest odbierane to automatyka kotła wyłącza grzanie. I to się powtarza do momentu uzyskania zadanej temperatury pomieszczenia, w którym jest sterownik.

Zależy, w jakich odstępach czasowych kocioł się załącza i wyłącza. Pomierz to i napisz.

Dodano po 57 [sekundy]:

Napisz też, jaki rodzaj komputera (sterownika?) masz podłączony.

0
  • Fibaro
  • #3 03 Lis 2014 09:57
    kaktus232
    Poziom 11  

Tak tutaj chodziło mi o sterownik pokojowy. Mam sterownik Auraton 2005.

Jeśli chodzi o działanie to tak jak napisałem w kotle TERMET, wiem z doświadczenia bo rodzice w domu taki mają to jak załącza się na grzanie woda jest grzana cały czas aż do momentu wyłączenia kotła przez sterownik. Tutaj jest tak że tak jak by czujnik na pompie włącza i wyłącza piec do momentu osiągnięcia temperatury ustawionej na sterowniku a wtedy całkiem piec zostaje wyłączony.

A i co do włączania i się i wyłączania to zależne od ustawionej temperatury CO na kotle i temperatury zewnętrznej.

0
  • #4 03 Lis 2014 10:30
    FOSGEN1
    Poziom 27  

kaktus232 napisał:
    wiem z doświadczenia bo rodzice w domu taki mają

no tak, ale może kocioł rodziców pracuje z niższą mocą, przez co całe wyprodukowane ciepło jest odbierane przez grzejniki. U Ciebie może być tak, że zanim grzejniki odbiorą ciepło, to woda gorąca wraca do kotła. Wtedy jego automatyka "dochodzi do wniosku", że nie ma sensu dalej grzać. Wyłącza palnik, ale pompę nie, bo ma sygnał ze sterownika, że jeszcze trzeba będzie potyrać. Jak temperatura wody na powrocie spadnie, to znów się załącza palnik.

Sprawdź przy innych nastawach temperatury zasilania na kotle.
    Miałeś napisać, w jakich przedziałach czasowych następuje to załączanie/wyłączanie... Bo może faktycznie jest to jakaś usterka, jeśli przerwy są króciutkie.

0
  • Fibaro
  • #5 03 Lis 2014 10:46
    bro2004
    Poziom 24  

Nastaw kocioł na 4 chmurkę(tą pod symbolem grzejnika). Czyli tą bliżej mocy Max i obserwuj zachowanie kotła.
    Przy podłączeniu kotła do sterownika, trzeba mu zadać wyższą temp. zasilania by kocioł nie wyłączał się co 3 min bo osiągnął już temp. np z 2 chmurki.

0
  • #6 03 Lis 2014 11:14
    kaktus232
    Poziom 11  

Więc tak koledzy. Na 5 ,,chmurce" średnio piec jest włączony 1.15/1.20 po tym działa sama pompa około 3/3.20 min i tak cały czas takie średnio mi wychodziły pomiary.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo