Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz DAP Audio P-2000

tomaszo 30 Sty 2006 21:15 57565 182
  • #151 30 Sty 2006 21:15
    mr_nuke
    Poziom 17  

Od około roku posiadam Dap P2000 i muszę przyznać, że na domowe imprezy sprawuje się nieźle :D
    A na jakieś większe impry w remizie lub plenerze sprawuje się wystarczająco.
    Jakość dźwięku dla mnie jest w pełni wystarczająca.

• Sklep HeluKabel
  • #152 01 Lut 2006 18:41
    pcmaniaczek
    Poziom 21  

domowe imprezy tzn jak duże domowe ??

domowe w bloku czy domowe w domku? :p

• #153 07 Lut 2006 22:12
    mr_nuke
    Poziom 17  

Domowe czyli w pokoju ok 50m²,
    bo akurat jest to największy pokój w domu.:D
    Na takiej "małej" imprezie zazwyczaj jest około 30 osób.
    Kolumny wysterowane na 50% mocy końcówki, ponieważ dalej już klękają:D

• #154 07 Mar 2006 21:52
    80arturr
    Poziom 18  

Ja mam mieszane uczucia co do tego wzmacniacza mam tego p-900 napędzał mi doły po 600 w na stone i co i już od miesiąca jest w serwisie błądzi gdzieś po niemczech i nadal go nie mam jak był dobry to nie powiem dawał rady tylko że regulacja wzmocnienia to jest w nich dziwna tak do połowy ok ale od połowy do max to już nie ma różnicy przy kręceniu sygnałem.

• #155 07 Mar 2006 22:19
    ige
    Poziom 35  

80arturr napisał:
    tylko że regulacja wzmocnienia to jest w nich dziwna tak do połowy ok ale od połowy do max to już nie ma różnicy przy kręceniu sygnałem.

to kiedy wzmacniacz osiaga max moc zalezy od sygnalu podawanego na wejscie

• #156 17 Maj 2006 18:11
    djfiodor
    Poziom 11  

Witam.
    Przeczytałem cały temat i nadal mam mieszane uczucia...
    Znam się na tym wszystkim nie za wiele.
    Paczki mam
    dół 2X3 drożne 600W/8Ohm Malroy
    góra 2X2 drożne 300W/8Ohm Celston
    Na Hand Box 1400W/rms po podpięciu korektora chodziło mi to w miarę fajnie, ale wydaje mi się, że paczki jeszcze wiele mogą, poza tym Hand Box nie jest mój a dostałem teraz stałą robotę i muszę kupić końcówkę bo wynajmować się nie opłaci.
    Więc
    pytanie 1: P-2000? P-1600? Czy coś innego za podobne pieniądze bo na więcej mnie nie stać?
    pytanie 2: Dlaczego P-1600 jest o 1zł droższy od P-2000 mimo takiej różnicy mocy? http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Naglosnienie/Koncowki-mocy/
    pytanie 3: Gdzie można kupić jakąś przyzwoitą końcówkę za rozsądne pieniądze?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi...

• Sklep HeluKabel
  • #158 17 Maj 2006 19:47
    ALTON
    Poziom 38  

djfiodor moja dobra rada. Omijaj P2000 wielkim łukiem gdyż jest to najbardziej awaryjna końcówka DAP'a. DAP1600 praktycznie niczym się nie różni a jest praktycznie "niezniszczalny"

• #159 17 Maj 2006 21:03
    djfiodor
    Poziom 11  

Jeszcze jedno...
    Czy może kupić od kumpla tego Hand Boxa? Chce 1500zł, Czy jest tyle warty i czy faktycznie ma 1400 RMS? Tak jest napisane.

• #160 18 Maj 2006 11:31
    aca
    Poziom 29  

Hi,
    w ofercie Hand Box'a najwieksza koncowka mocy ma 2x1100 W ale przy 2 Ohmach. Wiec z tymi 1400 W RMS na kanal to cos nie pasuje. Patrzac jednak na opisy innych produktow tej firmy ( kolumny glosnikowe ) to kupilbym cos innego ( jest to jednak moje zdanie - sprzetu tej firmy nie slyszalem ! ). Chcesz te wszystkie kolumny ( o roznych parametrach) podlaczyc do jednej koncowki mocy. Nie jest to za dobry pomysl ( potrzebujesz raczej 2 koncowki mocy ).
    Ile chcesz wydac na to pieniedzy?
    Pozdrowienia.

• #161 18 Maj 2006 17:11
    djfiodor
    Poziom 11  

Hand Box ma 1X1400W czyli 2X 700W.
    Gra fajnie, ale jest trochę za mały.
    Niestety na 2 końcówki mnie nie stać, ale góry idą przez zwrotnicę tak więc gra to razem całkiem nieźle.
    Na P-2000 trochę mi już ochota przeszła. Poczytałem, porozmawiałem z kilkoma osobami i chyba jednak trochę be...
    Teraz się zastanawiam nad EP 2500. http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Naglosnienie/Koncowki-mocy/BEHRINGER-EP-2500.html Poczytałem trochę, rozmawiałem z gościem który ją testował i mówił, że z moim zestawem sobie poradzi.
    Mogę ją mieć na roczne raty za niecałe 1400zł
    Proszę o opinie...

• #162 19 Maj 2006 10:53
    aca
    Poziom 29  

Hi,
    napisz jak to chcesz podlaczyc ? W mostu, mono ? Jak jest dzielony sygnal na te topy przez zwrotnice ?
    Pozdrowienia.

• #163 20 Maj 2006 13:26
    KrzysztofK
    Poziom 21  

Ja mam tego Behringera do nagłośnienia zespołu muzycznego. Obciążam go dwiema trójdrożnymi kolumnami 250W i równolegle do nich dołami 300W. Zespół gra z automatem perkusyjnym, więc wszystko przechodzi przez tę jedną końcówkę i radzi sobie wspaniale. Mało tego, jest jeszcze zapas. Ja osobiście polecam.

• #164 24 Maj 2006 13:02
    mr_nuke
    Poziom 17  

Nie zgodze się, że P-2000 jest awaryjny z powodzeniem używam go już od roku i nic mu nie jest.

• #165 04 Cze 2006 23:40
    pcsebo
    Poziom 10  

Witam.
    Jestem średnio zawansowany w sprawach sprzętu audio.
    Dodam parę słów komentarza od siebie w tym temacie.
    Po pierwsze był rozmowa o wydzielaniu się ciepła z wzmacniacza z wymuszonym chłodzeniem.
    Ja swoje doświadczenia będę opierał o taki niemiecki wynalazek prosto z Tajwanu jakim jest Hollywood impact-480
    W brew pozorom i panującej opinii odbyłem kilka poważnych i mniej poważnych imprez z tym wzmacniaczem.
    Za każdym razem wzmacniacz był wysterowany na max mocy. I po każdej imprezie był zimny jak wspomniana wcześniej przez kogoś pupa nieboszczyka.
    Co do awaryjności:
    Rok katacji i wzmacniacz nadal gra.
    Wprawdzie przez ostatnie 2 miesiące jest na spokojniej emeryturze, i służy tylko w domu.
    Na imprezy się nie nadaje bo na ostatniej, był podpięty do nie moich komedialnych kolumn samo-robek.
    Poczym teraz na prawym kanale przy większej mocy słychać drobne zniekształcenia.

Teraz moje zdanie na temat awaryjności.
    Tyczy się to także usterek wyżej wymienionych na tym forum.
    A wiec moim zdaniem większość usterek powstaje z niewłaściwego użytkowania sprzętu.
    Wszystkie wzmacniacze które ja zepsułem, poszły przez zły opór na obciążeniu.
    Duży wpływ mają moim zdaniem także kable którymi podłączamy kolumny do końcówki.
    Wiele osób daje kable jak do mini wierzy z biedronki z sobotniej promocji.
    A potem mówią że końcówka padła, a oni grali tylko na polowe mocy.
    Tyle mojej opinii na temat awaryjności.

Czemu dopisuje się w tym temacia??
    Otóż od jakiegoś czasu zmieniam sprzęt, jak wiecie na początek zaczyna się od badziewia czyli u mnie były do Hollywoody.
    Wzmacniacze te są bardzo słabe, ale tak jak to piszę na allegro mają dobry stosunek mocy do ceny. Jak kupowałem je po 290zł to stwierdzenie się sprawdza.
    Ale teraz poszukuję jakiejś ładnej nowej końcówki, do napędzania 2 kolumienek 400 rms.
    Na następny sezon pewnie fundne sobie jakiegoś ADS tak do 3500zł
    Ale teraz zastanawiam się nad DAP AUDIO PALLADIUM P-1200 Czy 1100 zł do dużo za tą końcówkę ??
    Czy ktoś wie czy jest w Polsce serwis gwarancyjny i po gwarancyjny Tej firmy ??

• #167 02 Paź 2006 01:26
    koziorozec
    Poziom 17  

falcon3 napisał:
    :( No to na tym się kończą na razie moje pomiary brak rezystorów miernika wychyłowego, ale mam stary ruski oscyloskop, który po kilku minutach pracy na pewno pokazuje bzdury :) już kilka razy mnie załatwił wiem ze mierniki cyfrowe w silnym polu elektromagnetycznym też pokazują cuda :) Naprawiałem dobrych kilkanaście różnych wzmacniaczy, ale te, które robiłem miały tylko po jednym symetrycznym zasilaniu na tranzystory końcowe a w DAP-ie jest 2x63 przez bezpieczniki i 2x63V "gdzieś tam" :) Są 4 mostki na jeden wchodzi 193V~ na drugi 97V~ i drugi kanał tak samo zastanawia mnie, do czego służą elementy obok tranzystorów na radiatorze o symbolu MUR3060PT (podwójna dioda? Regulator napięcia?) Co to jest? Widać „to” na zdjęciach 9,10 oznaczenia nóżek na laminacie B E C, ale na tranzystor to mi nie wygląda.
    P.S. Cieżki dostęp aż się spociłem :) za mostkami już na końcówce względem napięcia minusowego 65V, 130V, 193V, 256V czyli ?

tak jak kolega napisał to jest dioda ,

naprawiałem parę dni temu dwie końcówki DAP AUDIO 1600 i 2000 , z punktu elektroniki są takie same, dodane są tylko po tranzystoże 2SA , 2SC i po 4 IRF640..

wzmacniacz pracuje w klasie H , czyli ma 2 symetryczne zasilania i klucz [IRF+ta podwójna dioda]który przełącza je w momencie nasycenia tranzystora co daje o wiele większe możliwosći napięciowe wzmacniacza i powoduje zmniejszenie wydzielania ciapła w tranzystorach a co w konsekwencji daje jakieś 800W przy 4 parach tranzystorów w końcówce DAP 1600 i 1000W na 5parach tranzystorów w końcu DAP 2000 więc z to nie żart, bez przełączania zasilania musiało by być 2 razy więcej tranzystorów

brzmieniowo , nie różnią się , a w porównaniu do CE nie słyszałem większej różnicy , wkurzały mne tylko te zabaweczkowe niebieskie diody na przednim panelu ...

co do handboxa , to polecam , sam używam ATX-1400, ATX-1500, ATX-2000, niepolecam tylko ATX-800 nie gra to wogule i się przegrzewa.. co do kolumn hanboxa to nie maja dobrego przełożenia jakośc/cena..

• #168 16 Kwi 2007 00:56
    chlebanczyk
    Poziom 9  

ja takze przymierzalem sie do zakupu tego modelu...Natomiast teraz mam spore watpliwosci co do jego rzeczywistych mozliwosci.Chociaz przyznam,ze od poczatku P-2000 budzil mój szacunek.Jednak po zobaczeniu jego wnetrza moja uwage przyciagnela zbyt mala ilosc tranz. Po piec na galaz przy 1kv na kanal to chyba troche za malo.Jakis czas temu mialem do czynienia z Elmuzem 2x600W 4R i jesli dobrze pamietam to on sam mial po tyle szt. na galaz.A w nim tez byly Mosfety 150W.Wiec wydaje mi sie teraz,ze jednak producent sporo zawyrzyl jego mozliwosci.A jesli ten 1kv na kanal jest osiagalny to pewnie tylko przez krotki moment i do tego wysterowany pojedynczo...

• #169 06 Cze 2007 16:01
    534789
    Użytkownik usunął konto  
  • #171 08 Cze 2007 19:08
    coolombo
    Poziom 29  

Co to ma być wstawiasz jakąś fote i chcesz za nią prowizje :/
    Wiesz co to jest serwer obrazków, słyszałeś o czymś takim? Piszesz jakieś bez sensowne posty jeden za drugim.

• #172 08 Cze 2007 21:27
    534789
    Użytkownik usunął konto  
  • #173 12 Cze 2007 17:48
    coolombo
    Poziom 29  

Przepraszam za offtopic.
    Chciałbym przestrzec przed użytkownikiem BEDY111 , bardzo agresywny ordynarny i wulgarny typ. Odpisał mi na PW co nieco i wyszło szydło z worka.
    Takich ludzi powinno sie banować na stałe.

• #174 12 Cze 2007 21:32
    50146
    Użytkownik usunął konto  
  • #175 14 Cze 2007 15:53
    ---DjMbass---
    Poziom 19  

Dobry rysunek szkoda że to jest tylko (wizualny) tunning!! Ciekawe ile byłoby w nim watt i jaka była by waga i jakie osiągi!!! Ciekawe jaka jest najmocniejsza końcówka na świecie!!! A co do BEDY111 to nie mam pojęcia do czego on dązy ale z tego co widze to na forum niektórzy użytkownicy troszkę przesadzają!!!

• #176 30 Lip 2007 15:50
    ---DjMbass---
    Poziom 19  

Na stałe mam już 2 DAP-y 2000, i po dłuższym czasie użytkowania, mogę pochwalić te wzmacniacze.
    I w 100% zgodzę się z słowami że ciężko zajechać tą końcówkę mocy, --- chodzi o dobre użytkowanie ---- Spaliłem już jedną, w parę dni po kupnie nowej, z mojej winy grała na słońcu z obciążeniem mniejszym niż 4Ω na pełnej piz..... Wina po mojej stronie, ale dostałem nową i kupiłem 2 od kumpla.

Dobrze wykonane, z ładnym brzmieniem. Wcześniejsze złe opinie cofam, bo nie miałem pełnego przekonania do pracy tych końców.
    Na dzień dzisiejszy przyznam, że dobrze grają i trzymają parametry ( z 200W na kanał trzeba obniżyć ) i wszystko jest ok, zabezpieczenia działają.
    A do klubu wziąłem je 2 razy i grały na 80% wysterowania i nic ciekawego z nią sie nie dziej, wiatraki na 2 biegu i pełna praca :!:
    Patrząc na cenę 1400zł na nową z 2letnią gwarancją przyznam że chyba najlepsze w swojej klasie!
    Bardzo dobrze pracują ,bez żadnych zastrzeżeń, przy dobrym ustawieniu parametrów i miejsca pracy.
    Jak dla mnie to dobry sprzęt, trzeba o niego dbać a nic mu się nie stanie, i będzie nam grał wiele lat.
    Jednak dużo jest zbędnych komenterzy na temat awaryjności, także były i moje, ale jeżeli podłączymy porządny sprzęt to nic się nie stanie ja jak najbardziej polecam.

Pozdrawiam!

• #177 25 Sie 2007 10:46
    Przemeksik
    Poziom 18  

Dotarł do mnie własnie dap p1200 - musze przyznać ze jakość brzmienia spokojnie można porównać do pionnera czy innych wzmacniaczy , gra naprawde ładnie , zastanawia mnie jedno , czemu na kartonie jest tak dziwny rozkład mocy : np : p 1200 ma niby 2x 625 @ 8 ohm i 2x 1012 @ 4 ohm a na mostku 1x 1680 ? W instrukcji jest tak jak powinno 2x 600 , 2 x 450W , troche mnie zniesmaczył napis na kartonie made in china , a na kartonie od samego dapa made in p.r.c :S

• #178 23 Mar 2008 23:10
    689414
    Użytkownik usunął konto  
  • #179 17 Lis 2008 19:22
    gigawat
    Poziom 11  

Trochę odświerze temat.. mianowicie mam na oku końcóweczke dap'a p-1000 czy są o niej jakieś dobre opinie??