Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC5020 - zwarcie w magistrali KEYBUS

PawelPR 03 Lis 2014 09:33 1236 7
  • #1 03 Lis 2014 09:33
    PawelPR
    Poziom 2  

Witam,

W ostatnim czasie wyłączyła mi się centralka alarmu PC5020.
    Po dokładnym sprawdzeniu okazało się że mam zwarcie miedzy klawiaturą a magistralą KEYBUS. ( Na czerwonym kabelki )
    Po odłączeniu klawiatury i podłączeniu jej drugim kablem centralka działa ale występuję usterka .

Z błędu wyczytałem Usterka 1->5
    "Ogólny Nadzór Systemu
    Uszkodzenie jest wykazywane, gdy centrala wykryje brak komunikacji z modułem lub
    klawiaturą podłączoną do magistrali KEYBUS.
    "

Czy jest jakaś możliwość sprawdzenie magistrali KEYBUS ? ( Miernikiem etc ).

Czy ewentualnie można to naprawić , obejść ? Wymiana całego centralki to koszt 400 zł :-(( wiec może da rade naprawić samą magistrale . A może to jest tylko błąd który można wykasować ?

Niestety nie mam kodu instalatora ( Podłączał mi dawano temu to instalator z Juwentusa i nie zostawił mi kodu ... ma tylko kod główny . ) .

pzdr
    PawelPR

0 7
  • #2 03 Lis 2014 10:02
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zwarcie w magistrali musi być usunięte. Jak sam wiesz - bez sprawnej magistrali centrala nie pójdzie.
    Niemniej jednak - Twoja usterka to w tym momencie błąd w pamięci. Aby błąd wykasować niestety niezbędny jest kod instalatora, za pomocą którego od nowa trzeba uaktywnić nadzorowania modułów rozszerzeń i klawiatur przez centralę (podprogram [902] w menu serwisowym centrali).

0
  • #3 03 Lis 2014 10:21
    PawelPR
    Poziom 2  

Dziękuje za informacje.

Czy orientujecie się czy Firmy Ochroniarskie ( Juwentus ) - przetrzymują w swoich archiwach informacje o kodach instalatora urządzeń jakie montowali ?
    Zastanawiam się jak zdobyC kod bo okazuje się ze wystarczy wbić sekwencje paru znaków i alarm ruszy a wezwanie Juwentusa do tego to większy koszt dojazdu niż to warte.... ( Chodz z innej strony to jest biznes dla Juwentusa i z tego żyją ) .

0
  • #4 03 Lis 2014 11:24
    alster1
    Poziom 27  

Biznes biznesem, ale jeżeli zapłaciłeś za system alarmowy to kod instalatora jest twój.

0
  • #5 05 Lis 2014 05:32
    reweriko

Poziom 25  

Zawsze pozostaje reset sprzętowy centrali... Jak masz kilka czujników to bez problemu poradzisz sobie nawet jak jesteś likiem trzymającym instrukcje w ręku . Z tego co piszesz to centrala i tak nie działa... wiec do pracy... Kwestia ustawień monitoringu SSWiN (o ile jest).

0
  • #6 05 Lis 2014 07:15
    PawelPR
    Poziom 2  

Dokładnie, z centralką mniemam ze sobie poradze ... jedynie nie mam pojecia jak ogarnąc podłaczone urządzenia Juwentusa ( modulu gprs itd ) .

Chyba ze odłącze ich moduł ustawie sobie cały alarm i ich wezme niech podłaczają swoje urządzenie ( bo ono jest dzierżawione ... lub moze zmienie na inną agencje i podłączą swój moduł ) Miezkam w lokalizacji gdzie agencje mocno ze sobą konkurują.

Jeszcze jeden problem moze wystąpić ... ale to ja czy inny tez by nie przeskoczył. Blokada kodu instalatora ( wedlug manuala moze wtedy przywrócić ustawienia fabryczne tylko serwis AAT ) .

0
  • #7 06 Lis 2014 05:46
    reweriko

Poziom 25  

Masz racje co do blokady kodu. Jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz.
    Musiałby centralę zakładać albo naprawdę "wredny" instalator albo całkowity nowicjusz.
    Co by nie było centrala i tak nie działa...

0
  • #8 06 Lis 2014 07:15
    PawelPR
    Poziom 2  

Panowie, udało się zdobyć kod. ( Męczyłem Agencje Ochrony i gdzieś w papierowej dokumentacji okazało się że mieli a nie był zmieniony w ich bazach ) .
    Alarm działa poprawnie po sekwencji 902->903 .

Dzięki za pomoc.... a co się doszkoliłem z centralki to juz w głowie będzie.

0