Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Viessmann Pendola pul 15 - Mam ciepłą wodę ale nie mam ogrzewania

03 Lis 2014 09:50 1815 8
  • Poziom 1  
    Witam, pierwszy post, darujcie niewiedzę. Problem wygląda tak:
    Pendola PUL 15 z zasobnikiem 120l. Piec podgrzewa wodę do zasobnika, a ciepłą wodę na grzejniki puszcza tylko podczas ogrzewania wody do zasobnika, potem wchodzi w tryb awarii palnika. Co jest nie tak? Piec po nagrzaniu wody pokazuje usterkę palnika 4:F: 1. Ręczne resetowanie pomaga dopiero po kilkunastu próbach resetu usterki palnika. W 2013 był spec z serwisu i nie stwierdził awarii, mówił że może elektronika sterownika siadła, szukał zmiennego ciśnienia na instalacji gazowej - nie stwierdzono.
    Piec po podgrzaniu wody pokazuje temperatury: zewnętrzna - taka jak jest (zgadza się)
    wody w kotle - około 23 - 24 stopni (bzdura bo z kranów leci ciepła woda)
    temp. w podgrzewaczu - 56 - 57 stopni i sukcesywnie spada.
    Piec sam nie podejmuje pracy po spadku temperatury na podgrzewaczu (spada nawet do 28 stopni).
    Gdzie szukać pomocy bo zamarznę tej zimy...
    Serwis fabryczny Viessmann wypiął się, bo nie znają tego pieca!!! :shocked!:
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    "wody w kotle - około 23 - 24 stopni (bzdura bo z kranów leci ciepła woda)"

woda w kotle - jest to woda znajdująca się w wymienniku spaliny/woda - nijak ma się do wody w kranie - to tak na marginesie.
  • Poziom 30  
    Sprawdż Kolego filtr na powrocie z centralnego pod kotłem, wszystko wskazuje na zbyt mały przepływ wody przez kocioł.
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Dziwny ten serwis. Podstawowy sterownik choć stary.
    Na marginesie tam w sterowniku jest bateria alkaiczna którą warto raz na kilka lat wymienić. Instrukcje od sterownika są dostępne na necie bez problemu.

Dodatkowo sprawdź czy pompy pracują bo jak stare to kondensatory mogły już odmówić posłuszeństwa.
  • Poziom 11  
    kmr1 napisał:
    Witam, pierwszy post, darujcie niewiedzę. Problem wygląda tak:
    Pendola PUL 15 z zasobnikiem 120l. Piec podgrzewa wodę do zasobnika, a ciepłą wodę na grzejniki puszcza tylko podczas ogrzewania wody do zasobnika, potem wchodzi w tryb awarii palnika. Co jest nie tak? Piec po nagrzaniu wody pokazuje usterkę palnika 4:F: 1. Ręczne resetowanie pomaga dopiero po kilkunastu próbach resetu usterki palnika. W 2013 był spec z serwisu i nie stwierdził awarii, mówił że może elektronika sterownika siadła, szukał zmiennego ciśnienia na instalacji gazowej - nie stwierdzono.
    Piec po podgrzaniu wody pokazuje temperatury: zewnętrzna - taka jak jest (zgadza się)
    wody w kotle - około 23 - 24 stopni (bzdura bo z kranów leci ciepła woda)
    temp. w podgrzewaczu - 56 - 57 stopni i sukcesywnie spada.
    Piec sam nie podejmuje pracy po spadku temperatury na podgrzewaczu (spada nawet do 28 stopni).
    Gdzie szukać pomocy bo zamarznę tej zimy...
    Serwis fabryczny Viessmann wypiął się, bo nie znają tego pieca!!! :shocked!:

wypinanie sie serwisów dupą to standart, podobnie jest w Aristonie . U mnie to umieją zdiagnozować że ktoraś z dwóch płytek elektroniki padnięta.Ale jak nie dam im nowej płytki na próbe z innego kotła to dalej nie pójda z diagnozą
  • Poziom 16  
    Wojtek W tylko odgrzewa 2-3 -4 letnie tematy, niczego nie wnosząc do dyskusji. Proszę o wyrozumiałość i zgłaszam do moderatora.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    paltolicho napisał:
    Wojtek W tylko odgrzewa 2-3 -4 letnie tematy, niczego nie wnosząc do dyskusji. Proszę o wyrozumiałość i zgłaszam do moderatora.

Też to zrobiłem.
    pozdrawiam
  • Poziom 11  
    irus.m napisał:
    paltolicho napisał:

Też to zrobiłem.
    pozdrawiam

SZYKUJCIE SIE NA FILMIK NA YOU TUBIE
    TYTUL
    KOMEDIOWE WĄTKI W OBSŁUDZE SERWISOWEJ ARISTONA
    AHA O TYPOWYCH USTERKACH TEŻ TAM BEDZIE ;-)
    moze ktoś sie weźmie strzeli porządnie w łeb zanim kupi urzadzenie bez serwisu w PL