Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potencjometr obrotów Mercedes W210

Artur Wojtkowski 03 Lis 2014 11:31 2049 6
  • #1 03 Lis 2014 11:31
    Artur Wojtkowski
    Poziom 9  

Witam
    W moim mercedesie W210 (klima manualna) szwankuje potencjometr obrotów dmuchawy, mianowicie przy dotykaniu gałki obrotów te skaczą w górę lub dół. Wymiana panela nic nie dała bo inne też miały tą samą wadę. Rozebrałem panel i wylutowałem z niego felerny potencjometr na którym jest napisane PIHER SPAIN 4K7622ME . Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby mi powiedzieć czy dostanę taki potencjometr (po tych symbolach nic nie znajduję) lub jego zamiennik?
    Najbliższe co znalazłem podobne do tego to Piher 4K7 ale zaraz po tym są jakieś symbole, proszę o pomoc.
    Potencjometr obrotów Mercedes W210 Potencjometr obrotów Mercedes W210 Potencjometr obrotów Mercedes W210 Potencjometr obrotów Mercedes W210 Potencjometr obrotów Mercedes W210

2 6
  • #3 04 Lis 2014 00:06
    Artur Wojtkowski
    Poziom 9  

Zamontowałem go spowrotem, porobiłem fotki ale nic nie mierzyłem. Jak się dostanę znowu do niego to pomierzę.

0
  • #4 04 Lis 2014 00:11
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Potencjometr, 4,7 KΩ liniowy.

0
  • #6 09 Lis 2014 18:28
    Artur Wojtkowski
    Poziom 9  

Więc wyszło tak: po napisaniu tego posta szukałem jeszcze po sieci informacji i gdzieś znalazłem że zamiennikiem tego potencjometru jest PT15NV 5K i tu ktoś podkreślał że ważne jest to 5K. No i znalazłem takie "Potencjometr montażowy Piher PT 15 NV 5K, O = 15 mm, 5 kOhm, 250 V, 0,25 W, 270°, +30 %" zamówiłem i przyszły w piątek. Wziąłem zapasowy popsuty panel i właśnie przed chwilką wylutowałem i zmierzyłem wartość - 5,09kΩ. Zamontowałem ten nowy, fizycznie pasuje tylko powiedzcie mi proszę czy coś się stanie jeśli nowy ma wartość 5kΩ a ten stary 5,09kΩ ? Czy panel klimy a dokładnie potencjometr będzie prawidłowo działał to stwierdzę dopiero wtedy kiedy naprawię ten swój w aucie.

0
  • #7 21 Lis 2014 18:35
    Artur Wojtkowski
    Poziom 9  

Jestem po wymianie potencjometru u siebie w aucie, wszystko działa jak powinno, obroty nie skaczą. Tym samym potwierdzam że w/w potencjometr pasuje.
    Wklejam link do opisu jak go wymienić jeśli ktoś miałby podobny problem.
    http://www.w210.pl/viewtopic.php?t=27473

0