Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nieograniczona przestrzeń dyskowa w chmurze dla subskrybentów Office 365

pseven 03 Lis 2014 12:46 2175 7
  • Nieograniczona przestrzeń dyskowa w chmurze dla subskrybentów Office 365Microsoft zdecydował się znieść ograniczenia przestrzeni dyskowej w usłudze OneDrive dla użytkowników Office 365.

Z nieograniczonej przestrzeni dyskowej w chmurze w ramach usługi OneDrive skorzystają posiadacze subskrypcji Office 365 w wariantach: Home, Personal i University.

Subskrypcja Office 365 obejmuje aplikacje, takie jak: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher i Access oraz połączenia głosowe na numery stacjonarne i komórkowe do 60 krajów świata za pośrednictwem Skype.

OneDrive to oparta o przetwarzanie w chmurze usługa umożliwiająca automatyczne tworzenie kopii zapasowej, a także współdzielenie i synchronizację plików pomiędzy urządzeniami pracującymi pod kontrolą różnych systemów operacyjnych.

Źródło:
    https://blog.onedrive.com/office-365-onedrive-unlimited-storage/?linkId=10218942

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    Tłumacz Redaktor
    Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej. W zespole Elektroda.pl od 2009 roku.
    Specjalizuje się w: webwriting, tłumaczenia instrukcji obsługi ang-pol
    pseven napisał 8432 postów o ocenie 1476, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
    xHaKeReK
    Poziom 20  
    Cos pochmurno ostatnio, nie uwazacie?
    iagre
    Poziom 35  
    xHaKeReK napisał:
    Cos pochmurno ostatnio, nie uwazacie?

Chyba będzie ulewa albo gradobicie. ;)
    sundayman
    Poziom 24  
    I oczywiście w tych wordach i excelach w tej chmurze mam robić swoje firmowe bilanse, finanse, projekty i ważne dokumenty ?
    Oj, jakoś niechętnie... Ale ja to staroświecki jestem i niedostosowany...
    akajarz
    Poziom 23  
    Coraz więcej rzeczy migruje w stronę chmury, za kilkanaście lat każde podstawowe oprogramowanie będzie "chmurowe".
    Jakoś mnie nie cieszą te terabajty bo dziś mamy możliwość ale jutro będzie przymus.
    ezbig
    Poziom 19  
    Niedługo już nie odpalisz komputera bez dostępu do internetu. Osobisty twardy dysk stanie się dobrem luksusowym. Mój młodszy brat jest zachwycony chmurami, ja nie neguje tego zachwytu, ale nie lubię trzymać wrażliwych danych poza własnym komputerem. Już w telefonie nie mogę zrobić normalnej kopi bezpieczeństwa tylko w chmurze. Nie podoba mi się taki obrót spraw.
    Brutus_gsm
    Poziom 25  
    Chmury są świetnym rozwiązaniem, ale trzeba umieć z nich korzystać z głową. Oczywiście przechowywanie ważnych firmowych dokumentów nie jest najlepszym pomysłem, ale dla większości ludzi trzymanie tam swoich plików jest całkiem ok. Korzystam z wielu komputerów i wszędzie synchronizują mi się te same pliki, to jest świetne. Nie muszę nic przenosić, kopiować itp. Chociaż tajemnicy firmy, czy właśnie finansów/projektów bym tam nie trzymał. Trzymając takie dane na dysku twardym (bez korzystania z chmury) też jesteśmy narażeni na inwigilację, trzeba to brać pod uwagę i odpowiednio się zabezpieczać. Wszystko jest dla ludzi - dla myślących.
    ezbig
    Poziom 19  
    Brutus_gsm napisał:
    Trzymając takie dane na dysku twardym (bez korzystania z chmury) też jesteśmy narażeni na inwigilację, trzeba to brać pod uwagę i odpowiednio się zabezpieczać. Wszystko jest dla ludzi - dla myślących.

Masz rację, ale to tylko hipotetycznie. Problem w tym, że producenci oprogramowania stopniowo przestają dawać wybór. Chmura jest z założenia nastawiona na inwigilację, skoro dostawcy usług w swoich regulaminach piszą, że nie ingerują w dane, ale jak znajdą coś co może łamać prawo to powiadomią stosowne organa. Z tym łamaniem może być cienka granica, bo np. w dziedzinie praw autorskich w Polsce użytkownik ma trochę większe możliwości niż w USA.