Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nieograniczona przestrzeń dyskowa w chmurze dla subskrybentów Office 365

pseven 03 Nov 2014 12:46 2304 7
 • Nieograniczona przestrzeń dyskowa w chmurze dla subskrybentów Office 365Microsoft zdecydował się znieść ograniczenia przestrzeni dyskowej w usłudze OneDrive dla użytkowników Office 365.

  Z nieograniczonej przestrzeni dyskowej w chmurze w ramach usługi OneDrive skorzystają posiadacze subskrypcji Office 365 w wariantach: Home, Personal i University.

  Subskrypcja Office 365 obejmuje aplikacje, takie jak: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher i Access oraz połączenia głosowe na numery stacjonarne i komórkowe do 60 krajów świata za pośrednictwem Skype.

  OneDrive to oparta o przetwarzanie w chmurze usługa umożliwiająca automatyczne tworzenie kopii zapasowej, a także współdzielenie i synchronizację plików pomiędzy urządzeniami pracującymi pod kontrolą różnych systemów operacyjnych.

  Źródło:
  https://blog.onedrive.com/office-365-onedrive-unlimited-storage/?linkId=10218942

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  pseven
  Translator, editor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
  Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
  pseven wrote 8915 posts with rating 1945, helped 0 times. Been with us since 2009 year.
 • #2
  xHaKeReK
  Level 20  
  Cos pochmurno ostatnio, nie uwazacie?
 • #3
  iagre
  Level 35  
  xHaKeReK wrote:
  Cos pochmurno ostatnio, nie uwazacie?

  Chyba będzie ulewa albo gradobicie. ;)
 • #4
  sundayman
  Level 25  
  I oczywiście w tych wordach i excelach w tej chmurze mam robić swoje firmowe bilanse, finanse, projekty i ważne dokumenty ?
  Oj, jakoś niechętnie... Ale ja to staroświecki jestem i niedostosowany...
 • #5
  akajarz
  Level 23  
  Coraz więcej rzeczy migruje w stronę chmury, za kilkanaście lat każde podstawowe oprogramowanie będzie "chmurowe".
  Jakoś mnie nie cieszą te terabajty bo dziś mamy możliwość ale jutro będzie przymus.
 • #6
  ezbig
  Level 19  
  Niedługo już nie odpalisz komputera bez dostępu do internetu. Osobisty twardy dysk stanie się dobrem luksusowym. Mój młodszy brat jest zachwycony chmurami, ja nie neguje tego zachwytu, ale nie lubię trzymać wrażliwych danych poza własnym komputerem. Już w telefonie nie mogę zrobić normalnej kopi bezpieczeństwa tylko w chmurze. Nie podoba mi się taki obrót spraw.
 • #7
  Brutus_gsm
  Level 25  
  Chmury są świetnym rozwiązaniem, ale trzeba umieć z nich korzystać z głową. Oczywiście przechowywanie ważnych firmowych dokumentów nie jest najlepszym pomysłem, ale dla większości ludzi trzymanie tam swoich plików jest całkiem ok. Korzystam z wielu komputerów i wszędzie synchronizują mi się te same pliki, to jest świetne. Nie muszę nic przenosić, kopiować itp. Chociaż tajemnicy firmy, czy właśnie finansów/projektów bym tam nie trzymał. Trzymając takie dane na dysku twardym (bez korzystania z chmury) też jesteśmy narażeni na inwigilację, trzeba to brać pod uwagę i odpowiednio się zabezpieczać. Wszystko jest dla ludzi - dla myślących.
 • #8
  ezbig
  Level 19  
  Brutus_gsm wrote:
  Trzymając takie dane na dysku twardym (bez korzystania z chmury) też jesteśmy narażeni na inwigilację, trzeba to brać pod uwagę i odpowiednio się zabezpieczać. Wszystko jest dla ludzi - dla myślących.


  Masz rację, ale to tylko hipotetycznie. Problem w tym, że producenci oprogramowania stopniowo przestają dawać wybór. Chmura jest z założenia nastawiona na inwigilację, skoro dostawcy usług w swoich regulaminach piszą, że nie ingerują w dane, ale jak znajdą coś co może łamać prawo to powiadomią stosowne organa. Z tym łamaniem może być cienka granica, bo np. w dziedzinie praw autorskich w Polsce użytkownik ma trochę większe możliwości niż w USA.