Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother MFC 9340 CDW - Blady druk, brak "reakcji" na zmianę bębna

03 Lis 2014 13:22 2853 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    Drukarka Brother MFC-9340 CDW zaczęła drukować bardzo blade wydruki. Tonerów jest jeszcze ponad połowa, więc wykluczyłam potrzebę ich zmiany. Bębny za to miały jeszcze 14% żywotności, więc zmieniłam je na komplet nowych i oryginalnych bębnów. Po wymianie zużycie bębnów dalej wskazywało 14% czyli tak, jakby drukarka nie zauważyła że cokolwiek zrobiłam i nadal uparcie drukuje blado. (Pozostałe ustawienie typu kontrast, jakość wydruku są ustawione poprawnie).
    Czy jest możliwość "domowego" naprawienia usterki, czy konieczna będzie pomoc serwisanta? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • Poziom 21  
    Sugeruję jednak wymianę tonera jeśli problem rozjaśnienia dotyczy pojedynczego koloru proszę wymienić ten kolor. Jeśli jednak blado jest na wszystkich kolorach proszę wezwać serwis.

pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Zresetowałam bębny i tonery. Problem jednak nie zniknął- mimo nowych części dalej druk jest blady. Czy przyczyna może leżeć gdzie indziej?
  • Poziom 17  
    Tak jak napisał tomek1970, jeżeli blady druk występuje na jednym kolorze, należy wymienić toner. Jeżeli blady druk jest na wszystkich kolorach, wezwij serwis.