Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother dcp-j552DW - Wgranie starszej wersji firmware - nie czyta zamienników

domin33 31 Gru 2014 17:09 54366 104
    klg.damian
    Poziom 2  
    Podzielę się informacją od pewnego, sprawiającego dobre wrażenie sprzedawcy. Zapewniał, że pod koniec stycznia dostawca tuszy będzie miał w oferice odpowiednie chipy i pudełeczka. Pozostaje czekać
    viper512
    Poziom 10  
    Jakby faktycznie były tusze z odpowiednimi chipami, byłbym wdzięczny za taką informacje gdzie można je dostać. :) Może oryginalne tusze wystarczą do tego czasu, jeśli nie - wtedy kupię reseter.
    Pozdrawiam :)
    markonib1981
    Poziom 9  
    Witam
    Zakupiłem ta drukarkę w grudniu. Dzisiaj skończył się tusz. Kupiłem zamiennik ( niedrogo 4zl). Montuje zamiennik w drukarce i wyświetla mi się ten sam komunikat co wam . Drukarka nie widzi zamiennika.

Wersja oprogramowania ("WERSJA MAIN") : F

Moje pytanie jest takie:
    -Czy ten Reseter który był podany w poprzednich postach działa z tym modelem drukarki ?
    -czy jeśli kupie zamiennik i potraktuje go tym Reseterem będzie widziany przez drukarkę? czy jedynie zresetować można oryginalny czip?

Jak na razie to tyle ale jak będę miał jeszcze problemy z ta drukarka to was tu ponownie odwiedzę ;)
    Pozdrawiam:)
    domin33
    Poziom 10  
    Z tego co wiem to powinien działać reseter z Twoją drukarką tylko ten ze stronki podanej przez sylo i mnie http://www.tusze.info/reseter-kartridzy-brother-lc121123125127-p-96667.html
    Resetować chipy możesz tylko oryginalne w przypadku naszej drukarki na razie, więc albo strzykawką odessiesz z zamienników i powstrzykujesz do oryginałów, lub ten przód tuszu, gdzie siedzi chip jest ściągany i często pasuje do zamienników więc wtedy tylko ten przód przekładasz(delikatnie go podwadzasz bo on wchodzi tam na klik), lub możesz sam chip przełożyć z oryginału do zamiennika lecz to moim zdaniem trochę pieprzenia.
    irlandczyk1983
    Poziom 1  
    Na allegro można już nabyć zamienniki działające z nowszymi wersjami firmware u użytkownika Oryginalex.
    Wg jego opisu:

Cytat:
    Dodano 2015-01-02 14:57
    !!! UWAGA !!!
    TUSZE TE NIE DZIAŁAJĄ Z NAJNOWSZYMI DRUKARKAMI J132 J552 ZAKUPIONYMI PO WRZEŚNIU 2014 ROKU, KTÓRE MAJĄ NOWE ZABEZPIECZENIA BLOKUJĄCE OBECNE ZAMIENNIKI.

(...)

Dodano 2015-01-03 19:46
    PROBLEM DOTYCZY WSZYSTKICH TRZYCYFROWYCH MODELI DRUKAREK, CZYLI RÓWNIEŻ J152 ORAZ J752.
    Związane jest to z nowszą wersją Firmware naszego urządzenia. Aby sprawdzić posiadany firmware należy wejść w \"Settings (Ustawienia)-> all Settings-> Machine info-> Firmware\".
    Firmware wyższy niż F (czyli G, H.... i licząc alfabetycznie w górę) nie obsłuży starszej wersji zamienników, jedynie te nowsze dodane na naszych nowych aukcjach.

Pozdrawiam

Moderowany przez rys57:

(...) Link usunięto.

markonib1981
    Poziom 9  
    Jak na razie udało mi się umieścić czip ze starego kartridża w nowym i działa ....zobaczymy jak długo.....potem pewnie będę przyklejał oryginalnego czipa na taśmie 2-stronnej do nowych kartridży aż ludziska czegoś nie wymyśla :P hehe
    Ale pewnie bez resetera sie nie obejdzie

Choć zastanawiam się nad tym reseterem plus strzykawka i tusze do napełniania (i tu rodzi sie pytanie czy da się strzykawką wtłoczyć tusz przez otwór którym drukarka go pobiera?)
    domin33
    Poziom 10  
    Tak przez ten otwór, on jest gumowy. Wpychasz tam strzykawkę i wciskasz tusz, jak tusz ma odpowietrznik to spoko idzie, czasami powoli się odpowietrza i trzeba uważać żeby nie powstało duże ciśnienie bo wtedy przy wyciąganiu strzykawki lubi trysnąć (tak miałem), a wtedy tusz potrafi nabrudzić... Najlepiej w strzykawce odmierzyć odpowiednią ilość jeżeli czarny to trochę więcej i tyle wcisnąć.
    jwlalek
    Poziom 11  
    viper512 napisał:
    Posiadam DCP-J4110 z firmware bodajże 4H.. Na pudełku jest 4H, w urządzeniu nie wiem jak to sprawdzić.

Ja mam DCP-J4110DW. W oknie wyszukiwarki wpisujesz adres swojej drukarki (np. http://192.168.0.2). Następnie klikasz na "Maintenance Information" i widzisz tam nr swojego firmware ("Firmware Version"). U mnie jest "J".
    Na kilka minut przed znalezieniem tego tematu dokonałem aktualizacji firmware (zapewne niepotrzebnie :cry: ). Ciekaw jestem jakie było przed aktualizcją?
    viper512
    Poziom 10  
    No na tej stronce drukarki podane mam H.
    Ciekawe czy te "nowe" zamienniki działają ze wszystkimi wersjami, nawet J, czy także tylko do pewnej wersji? Pewnie zależy kiedy wydane zostało nowsze firmware, ja kupiłem drukarkę w grudniu i miałem H, lecz nie wiem jaka jest jej data produkcji :)

Jeśli masz pudełko, na pudełku powinno być takie okienko z różnymi kodami i wersją firmware, podobne do tego, które było zamieszczone na poprzedniej stronie, wersja firmware z pudełka zgadza się z tą co jest w drukarce, możesz sprawdzić ;)
    szymex
    Poziom 10  
    Poniżej cytat ze strony sklepu internetowego oferującego zamienniki do Brothera:

"UWAGA
    Zamienniki mogą nie działać w drukarkach kupionych po 01.08.2014r. oraz w drukarkach na których zainstalowano aktualizację oprogramowania po 01.08.2014r
    Planowany termin pojawienia się tuszy działających we wszystkich wersjach oprogramowania: 15.01.2015r.
    "
    MarcoSC
    Poziom 2  
    Kupiłem tusze od użytkownika Oryginalex, z jego aukcji 1x LC123 121 DCP J 132W 152W 552DW DZIAŁAJĄCY CHIP (4955840448).

i potwierdzam w końcu tusz działa!! :)
    Kameh
    Poziom 2  
    jwlalek napisał:
    viper512 napisał:
    Posiadam DCP-J4110 z firmware bodajże 4H.. Na pudełku jest 4H, w urządzeniu nie wiem jak to sprawdzić.

Ja mam DCP-J4110DW. W oknie wyszukiwarki wpisujesz adres swojej drukarki (np. 192.168.0.2). Następnie klikasz na "Maintenance Information" i widzisz tam nr swojego firmware ("Firmware Version"). U mnie jest "J".
    Na kilka minut przed znalezieniem tego tematu dokonałem aktualizacji firmware (zapewne niepotrzebnie :cry: ). Ciekaw jestem jakie było przed aktualizcją?

Genialne!!! Sprawdziłem w ten sposób i mam firmware G, czyli podobno nie będzie rozpoznawać zamienników. Czarny oryginalny tusz już się kończy i kupiłem zamiennik czarnego tuszu Active Jet za 35 zł. Ciekaw jestem czy nie będzie problemów. Dam znać.

EDIT 15.01.2015

W końcu nadszedł ten dzień i działa ten zamiennik. Przy okazji mam pytanie, otóż w tym katridzu jest folia zatykająca wylot tuszu i czy to należy zdejmować przed założeniem czy trzeba takie zaklejone wciśnąc i sama drukarka to przebije?
    Wymieniłem czarny tusz przy 666 wydrukach ;)
    jwlalek
    Poziom 11  
    viper512 napisał:
    Ciekawe czy te "nowe" zamienniki działają ze wszystkimi wersjami, nawet J, czy także tylko do pewnej wersji?

Chciałem kupić zamienniki ale zadałem sprzedającemu pytanie, czy będą działać na mojej drukarce. Zapytał on wtedy o numer oprogramowania a jak mu podałem, że "J". Ten skierował mnie na inną z jego aukcji, na której dokonałem zakupu całego kompletu.
    Za jakiś czas się przekonam, czy działają prawidłowo i zapewne dam Wam znać.
    domin33
    Poziom 10  
    viper512 napisał:
    Przy okazji mam pytanie, otóż w tym katridzu jest folia zatykająca wylot tuszu i czy to należy zdejmować przed założeniem czy trzeba takie zaklejone wciśnąc i sama drukarka to przebije?

Sama drukarka sobie przebije nie musisz nic tam grzebać :)
    szymex
    Poziom 10  
    Kupiłem w grudniu drukarkę z softem F a już jest J. Wnioskuję z tego, że Brother robi wszystko aby zamienniki nie działały i ostro modyfikuje soft. Jedno jest pewne nie należy uaktualniać oprogramowania.
    viper512
    Poziom 10  
    Ja kupiłem w grudniu i miałem H, a z tego co czytam po sieci to firmware J wyszło w 1 bądź 2 kwartale 2014, także to nie tak, że kupując sprzęt dostajesz urządzenie z aktualnym oprogramowaniem, tylko chodzi o datę produkcji :)
    szymex
    Poziom 10  
    Tak czy siak walka trwa. Podawajcie które kartridże działają z jakimi wersjami softu.
    lukas8484
    Poziom 2  
    Ja kupiłem na początku stycznia dcp-j4110dw z softem H. Po zakupie zdałem sobie sprawę, że będzie problem z tuszem. Dobrze, że jeszcze stara poczciwa j415w daje radę. Drukuję na zamiennikach dulina (drukarka w firmie) i jest rewelacja. Czekam na informacje kiedy pojawią się tusze do 4110dw. Proszę o informacje
    MarcoSC
    Poziom 2  
    Już są na alle.. użytkownik Oryginalex, ma je po 9.99zł/szt.
    Mi działają w J552 jako jedyne, inne od 2 różnych użytkowników wcześniej nie działały. Sprzedawca pisze, że działają we wszystkich nowych, warto zapytać.

Pozdrawiam
    klg.damian
    Poziom 2  
    Potwierdzam. Tusze od Orginalexa działają.
    Xantes
    Poziom 2  
    Witam,
    czy mógłby ktoś potwierdzić działanie zamienników ActiveJeta na firmware F? Pisałem do sklepu, dostałem informację, że "powinny działać". Pisałem do ActiveJeta i dostałem informację, że raczej nie będą. Kogo słuchać? :P

J552DW firm. F

Pozdrawiam!
    Daniel DJR
    Poziom 8  
    Witajcie!
    Też posiadam tą drukarkę.
    Zakupiłem ją ze względu na tanie zamienniki.
    Jak skończył mi się czarny tusz to podmieniłem kartridż i D! błąd, pisałem do sklepu, zapewniali mnie że sama powinna zrestartować chip. W końcu się zdenerwowałem, wyrwałem chip z oryginału założyłem do zamiennika i zadziałało.
    Podobnie z innymi kolorami - też zadziałało.
    Tylko mam pytanie? czy ktoś wie jak wgrać polskie menu? kupiłem drukarkę na allegro i na aukcji nic nie pisało o menu, po rozpakowaniu, uruchomieniu ZONK, skandynawska wersja.
    Pomoże ktoś?
    W Brotherze odsyłają do serwisu, usługa płatna.
    Pozdrawiam
    viper512
    Poziom 10  
    Może spróbuj zaaktualizować oprogramowanie?
    Jeśli masz wersję oprogramowania, na której zamienniki nie działają, to chyba warto spróbować?

http://support.brother.com/g/b/downloadend.as...&os=135&dlid=dlf004715_000&flang=49&type3=375

Tutaj niby pisze język Polski, oprogramowanie G - może uda się to wgrać?
    Szukałeś czy nie ma przypadkiem zmiany języka w ustawieniach na polski?

Widziałem wiele aukcji na allegro, na których pisało, że drukarki nie pochodzą z Polski i mogą mieć zagraniczne menu - jednak widocznie nie wszyscy o tym piszą..
    Daniel DJR
    Poziom 8  
    Witam
    No niestety! zakupiłem ją jako Super Cena z Allegro.
    Po rozpakowaniu, podłączeniu i sparowaniu z WiFi zacząłem szukać języka PL, NIESTETY.
    Dałem radę, potem zacząłem szukać na zakupionej aukcji opisu.
    W jednym miejscu było napisane brak menu w pl.
    ok, spróbuje wgrać .
    Aha to już instalowałem.
    Spróbuje dolewać tusz do kartridża, zobaczę jaki będzie finał.
    Pozdrawiam
    lukas8484
    Poziom 2  
    W dcp-j4110dw wersja H mam problem z polecanymi wcześniej tuszami od Orignalexa. Włożyłem czarny i dostałem info, że "nie można wykryć"...
    Daniel DJR
    Poziom 8  
    lukas8484 napisał:
    W dcp-j4110dw wersja H mam problem z polecanymi wcześniej tuszami od Orignalexa. Włożyłem czarny i dostałem info, że "nie można wykryć"...

Podmień chip, zobacz jaki jest efekt?
    max_117
    Poziom 10  
    Niestety na drukarkach dcp-j132w też występuje problem z firmware. Mając oprogramowanie G nie zadziałały mi tanie zamienniki.
    Zaryzykowałem i kupiłem na allegro jakieś za 8,99 z napisem nowy chip oraz zapewnieniem sprzedawcy o tym, że działają z nowymi drukarkami no i faktycznie zadziałały.

Link - od tego gościa (UNINK) mi zadziałało.

Wreszcie pokazały się nowe wersje zamienników, a już myślałem, że będzie problem. Może cena za jakiś czas poleci gdy się więcej tego pojawi.
    lukas8484
    Poziom 2  
    Witam,chip podmieniłem lecz dalej to samo. Podejrzewam, iż mimo zapewnień sprzedawcy, problem leży w tuszu (kupiłem lc127) inny sprzedawca poinformował mnie już po zakupie, że nowych chipow w 127 nie ma. Zakupiłem lc123, czekam na towar. Dam znać.
    Daniel DJR
    Poziom 8  
    Witajcie!!!
    Piszę JAKO PRZESTROGĘ!
    Dostałem odpowiedź z autoryzowanego serwisu Brothera:

Witam,

Urządzenia Brother nie przeznaczone na rynek PL nie będą objęte gwarancją w PL. W przypadku zmiany języka o ile jest taka możliwość (nie podał Pan modelu urządzenia). Koszt wymiany oprogramowania na PL to 120 pln netto.

Pozdrawiam

Kierownik Działu Handlowego | Blasc sp. z o.o.

To tyle.
    Pozdrawiam

Moderowany przez rys57:

Linki do aukcji i dane teleadresowe usunięto.

viper512
    Poziom 10  
    Tusze kupione u użytkownika Oryginalex(te po 9.99 dla urządzeń z nowym firmware - te zwykłe od innych użytkowników wcześniej nie działały).
    Kupiłem komplet, ale narazie skończył się żółty - więc jego tylko wymieniłem.
    Potwierdzam działanie tego jednego, wszystko jest ok. Skoro działa jeden, to reszta też powinna.
    Moje urządzenie to DCP-J4110DW z firmware w wersji H

Pozdr. ;)