Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother dcp-j552DW - Wgranie starszej wersji firmware - nie czyta zamienników

domin33 03 Nov 2014 16:38 55854 104
    domin33
    Level 10  
    Witam,
    Mam taki problem, że po zużyciu oryginalnego tuszu załączonego do drukarki (czarnego) zakupiłem zamienniki na znanym portalu aukcyjnym... Tusze jakie zakupiłem to LC123, lecz okazało się, że drukarka nie widzi go po wymianie. Jest to raczej problem z chipem, zakupiłem kolejny zamiennik z nieco innym wizualnie wyglądającym chipem lecz nadal to samo. Zastanawiam się czy moja drukarka ma jakieś nowe oprogramowanie, które wykrywa zamienniki? Czy jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu? Normalnie oryginalny tusz to koszt około 80 zł a zamienniki po 4 zł są i ponoć do tej pory działały, u sprzedającego usłyszałem, że jestem kolejną osobą, która posiada ten model drukarki i ma ten sam problem ostatniego czasu.
    Proszę o pomoc, szukałem starszej wersji firmware ale też nie znalazłem. Z góry dziękuję.
    slyo78
    Level 9  
    U mnie to samo co u was tez nic nie działa na tej drukarce. Kupiłem teraz kartridze wieczne i to samo nie wyrywa nic.
    Michos
    Level 10  
    A próbował ktoś może zresetować te chipy od tuszy próbnych? Jeśli to się uda, to można je przekładać do zamienników i drukować normalnie dopóki nie powstaną zamienniki z dobrymi chipami. Reseter kosztuje chyba koło 50zł.
    slyo78
    Level 9  
    Dzisiaj dzwoniłem do konkretnej osoby która ma firme z tuszami i ma na stanie DCP J 552DW i oświadczył mi , że próbowali wszystkiego i na tą chwile (2014.11.20) nie ma zamienników ani reseterów które by ogarniały ten model drukarki. Także kupujemy oryginały i lekko drukujemy zeby dysze nie zaschły i czekamy na zamienniki od Chinoli, albo na bogato lecimy. Pozdro dla Dominika.
    Michos
    Level 10  
    Ehh.... No to się wkopałem po całości. Takie blokowanie zamienników to powinno być normalnie karane...
    simur
    Level 11  
    ja kupiłem drukarkę pod koniec września, u mnie jest zainstalowane firmware F , z tego co czytałem to drukarki z firmware G nie rozpoznają tuszy .... i teraz nie wiem co robić, czy zamawiać tusze ? (bo może się okazać że na F też nie działa). Moglibyście sprawdzić u siebie w drukarkach jakie macie firmware ? można to sprawdzić na ekraniku samej drukarki. Pisałem do kilku osób i twierdzą że nowe chipy powinny być dostępne na przełomie grudnia 2014 -lutego 2015. Pzdr
    domin33
    Level 10  
    Jak sprawdzić tą wersję firmware na ekraniku niby?? Pozdro dla Sylwka:D
    slyo78
    Level 9  
    JA mam wersje firmware F i nie widzi mi. Czekam na ORINK tusze LC121 nie LC123 tylko dedykowane 121 zobaczymy we wtorek powinny byc. Mówią jeszcze ze chodzi na ACTIVEJ TB i ACTIS jakieś , a ja jeszcze jade jutro do firmy zajmującej sie serwisem brotherów zobaczymy co powiedza bo sami handluja zamiennikami do tej maszyny wspaniałej.
    slyo78
    Level 9  
    Po lewej oryginał po prawej zamiennik najnowszy i jest duża różnica i brałem te orink i brałem w serwisie i dupa zbita. Na tą chwile ja już dziękuje za walke, także odradzam biednym kupować DCP J 552 DW bo czyta same oryginały na nowym firmware.
    wpk1
    Level 2  
    Ja kupiłem drukarkę w październiku. Mam wersję firmware G. Potwierdzam, nie rozpoznaje zamienników.
    Shanri
    Level 2  
    Cześć, również posiadam tę drukarkę, wersja oprogramowania F. Po zużyciu się czarnego oryginalnego tuszu przekleiłem oryginalny chip na zamiennik ( bo z tego nie czytał) i wszystko było ok, ale niestety na kilka dni. Dzisiaj mimo tego, że tusz jest prawie pełny wyświetla się komunikat, ze tuszu nie ma.
    Domyślam się, że trzeba by zresetować chip, ale czy na pewno to pomoże? Koszt takiego resetera to 50-60 zł więc wolę nie wyrzucać pieniędzy w błoto.
    curcurior
    Level 10  
    Witam,

dla wszystkich którzy chcieli by kupić drukarkę Brothera napędzaną tuszami LC121 lub LC123 istnieje możliwość sprawdzenia jaki posiada firmware nie uruchamiając ani nawet nie rozpakowując sprzętu otóż na kartonie jest kod kreskowy obok naklejka, na niej cztery wiersze. W pierwszym jest model drukarki, w drugim numer partii, w trzecim numer seryjny urządzenia, a w czwartym miejsce produkcji. W numerze seryjnym urządzenia na drugim miejscu powinna być litera i to ona właśnie oznacza wersję firmwaru. Dla DCP-J552dw oprogramowanie wewnątrzukładowe z litrerą D i E rozpoznaje zamienniki natomiast F i G honoruje jedynie oryginały.

Pozdrawiam

Winston Wolf
    Level 13  
    dla tych którzy kupili te z F i G to pewnie kwestia czasu zanim pojawią się zamienniki - przeważnie rozpracowanie tych blokad zajmuje kilka miesięcy
    Shanri
    Level 2  
    A czy jest jakakolwiek możliwość zmienienia wersji oprogramowania drukarki na starszą?
    domin33
    Level 10  
    Winston Wolf
    "dla tych którzy kupili te z F i G to pewnie kwestia czasu zanim pojawią się zamienniki - przeważnie rozpracowanie tych blokad zajmuje kilka miesięcy "
    Jesteś pewien że dadzą radę zrobić działające zamienniki? Znasz się na tym? Były już kiedyś takie problemy?
    viper512
    Level 11  
    Posiadam DCP-J4110 z firmware bodajże 4H.. Na pudełku jest 4H, w urządzeniu nie wiem jak to sprawdzić.. Istnieje szansa, że zamienniki będą działać?
    A może problem dotyczy tylko modelu J552DW? Ma ktoś takie informacje?

Pozdr.. ;)
    slyo78
    Level 9  
    Panowie jestem bogiem kupiłem reseter i śmiga jak szalona resetujecie chipy i napełniacie od nowa kartridze albo kupujecie zamienniki i zmieniacie chipy .Reseter daje rade z oryginalnymi chipami i drukarka widzi jak nowa kupiłem z sonetkomputery za 60 zeta + 10 wysyłka i smiga pieknie mam firmware F
    viper512
    Level 11  
    Działanie resetera ma coś do wersji firmware, czy powinno działać na każdej wersji?

W DCP-J4110DW firmware H także nie działają zamienniki.
    domin33
    Level 10  
    Wydaje mi się, że powinno działać bez problemu, ale gwarancji nie daje bo musi ktoś to sprawdzić.
    PigmeyRP
    Level 11  
    Witam,
    A u mnie taka sytuacja:
    Zaraz po zakupie drukarki (coś koło 10 września) kupiłem zamienniki tuszy (cały komplet) na www.papierdozdjec.pl
    Wymieniłem wszystkie i pięknie drukowało.
    Z racji tego, że mam notoryczne problemy z przechodzeniem drukarki w tryb offline lub rozłączaniem się routerem (błąd połączenia - swoją drogą może ktoś miał taki sam problem i udało mu się go rozwiązać?) postanowiłem upgrade'ować firmware. I teraz najlepsze - tusze nadal działają pomimo tego, że mam oprogramowanie w wersji G :D
    Co prawda jeszcze ich nie wyjmowałem ale może akurat te są ok?
    Uprzedzam od razu ewentualne prośby - nie wyjmę ich na próbę bo są jeszcze w 70% pełne i nie mam zamiaru ryzykować... ;)
    viper512
    Level 11  
    Może są dobre.. ;) Pisałem do tego sklepu kilka dni temu z zapytaniem o działanie tuszy, ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, więc nie wiem jakie jest ich stanowisko w tej sprawie.

Ja osobiście spróbuję kupić reseter i zobaczymy jak to działa z moją drukarką ;)
    HuGho
    Level 8  
    Na aukcjach są oferty z opisem "Najnowszy chip". Jak myślicie, to zamienniki możliwe do uruchomienia na najnowszym firmware?
    domin33
    Level 10  
    Myślę, że najlepiej napisać do sprzedającego i się dowiemy, ale moim zdaniem jeżeli to są nowe chipy działające to cena powinna być nieco wyższa od tych za 4 zł. Myślę że koło 10-20 zł sztuka
    klg.damian
    Level 2  
    W dcp-j4110dw ten sam problem. Kupiłem tego brothera, bo myślałem, że będzie tak jak z poprzednim (j140w - co pan wlejesz, to wydrukuje). Sprawdzałem już 2 rodzaje zamienników od róznych firm i to samo. Wg sprzedawców nie warto sugerować się ceną.
    viper512
    Level 11  
    Chciałem dziś z ciekawości kupić w Media Markcie zamiennik Active Jet i sprawdzić jak z nimi(jak na moje oko powinny chyba działać zamienniki tej firmy..?), ale jakoś nie wziąłem.. :D

Myślę, że ciężko aktualnie o działające zamienniki, w tym momencie najlepszy sposób chyba z reseterem, jednak trzeba o tym pamiętać, nie zapomnieć, skoro piszą, że poniżej 15% nie da się zresetować, jak człowiek zapomni to później trzeba by kupić znowu oryginał.
    elpaso
    Level 10  
    sprawdził/potwierdził już ktoś wersję 'slyo78' ??
    chciałbym się upewnić na 100% przed zakupem resetera, bo groszem nie śmierdzę i szkoda byłoby wywalić nawet te 7 dyszek....
    viper512
    Level 11  
    Będę kupował reseter na 100%, ale raczej dopiero po świętach i zobaczę jak przy firmware H i DCP-J4110DW, jak co to dam znać.