Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Civic 1.3 Hybrid 08 nie odpala

03 Lis 2014 18:58 1605 1
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich, nabyłem z Hohlandii uszkodzonego civica 1.3 08 Hybrid, auto nie odpala byłem przekonany że problemem jest bezpiecznik uderzeniowy ale jak to w życiu bywa nie ma lekko, zacząłem więc zgłębiać temat i badać co więcej jest nie tak w tym samochodzie, a więc mechanicznie sprawdziłem wszelkie możliwe kable połączenia bezpieczniki, wszystko wygląda OK. Sprawdziłem błędy z poziomu zegarów i te co można było wykasowałem zostały 2 których nie można usunąć, a więc nabyłem HDS w celu podłączenia i zweryfikowania problemu, po uruchomieniu interfejsu i podłączeniu do do Hani brak kontaktu, wgranie softu jeszcze raz nie przyniosło rezultatu, kable ok, sprawdzam na drugim aucie (Acura TSX 04) śmiga bez problemu,
    kody błędów jakie się ostały to: b1168 50 i b1169 50 wyczytałem gdzieś że jest to brak komunikacji z ECU ale nie mam pewności, chciałem sprawdzić podłączenie ECU więc zacząłem się do niego dobierać, jakież było moje zdziwienie kiedy zobaczyłem że w ECU ktoś już coś dłubał (obudowa pokaleczona i widoczne ślady odkręcania pokrywy na śrubach) no i teraz pytanie do Was czy wymiana ECU może pomóc? Wiem że trzeba będzie przydłubać coś przy immo no i inna sprawa jakiego ECU szukać, mój ECU posiada oznaczenia 37820-RMX-E04 i 4277-103954, pytanie czy można zastąpić go ECU o innej końcówce numeru i innym oznaczeniem kodowym? Będę wdzięczny za fachową poradę.

Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Temat rozwojowy:) po wymianie ECU i zaprogramowaniu kluczy w serwisie Hondy auto normalnie odpaliło, wszystkie systemy działały poprawnie, następnego jednak dnia nie chciała już odpalić, po podłączeniu HDS-a i przetestowaniu systemów hamulcowych ładujących baterie i skasowaniu kilku błędów Hania ożyła, silnik pracował kilka godzin (tak dla pewności uruchomiłem ją na dłużej) po zgaszeniu odpalała minęło kilka godzin znów próba odpalenia nie przyniosła rezultatu. Pompa pracuje, brak iskry. HDS nie pokazuje żadnych błędów komunikacja jest normalna, auto zachowuje się jakby immo blokowało zapłon test immo niestety nie wykazuje błędów przy przekręcaniu kluczyka mignie na 0,5s kontrolka od immo (po wymianie kompa bez kodowania świecił się stale) Jakieś sugestie??
    Pozdrawiam