Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha Piano Craft BRX-750 + TV Sony Bravia

03 Lis 2014 19:35 1941 7
 • Poziom 2  
  Witam,
  Mam następujący problem: po podłączeniu w.w. sprzętów przez kabel HDMI, zsynchronizowaniu ich (podgłośnianie jednym pilotem jednocześnie na obu urządzeniach, po włączeniu yamahy dźwięk automatycznie zaczyna odtwarzać się przez nią, itp.) przy oglądaniu z dekodera lub youtube (z telewizora) dźwięk przerywa w równych odstępach (krótka przerwa - dwie krótkie przerwy - jakieś 10s dobrze - i w kółko ). Przy oglądaniu filmów DVD/Blu-Ray/USB z Yamahy dźwięk działa idealnie.
  Ktoś się z czymś takim spotkał? Wie co to może być? Ma jakieś pomysły?
  Przetrzepałem już chyba wszystkie opcje i nic nie zdziałałem.

  Pozdrawiam
  Adam
 • Poziom 41  
  czeslaw121 napisał:
  zsynchronizowaniu ich (podgłośnianie jednym pilotem jednocześnie na obu urządzeniach, po włączeniu yamahy dźwięk automatycznie zaczyna odtwarzać się przez nią, itp.)

  Mógłby kolega dokładniej opisać na czym polegało to zsynchronizowane?
  Jakie opcje i w jakim urządzeniu zostały włączone?
 • Poziom 2  
  Polon_us napisał:
  Mógłby kolega dokładniej opisać na czym polegało to zsynchronizowane?
  Jakie opcje i w jakim urządzeniu zostały włączone?


  Sprzęty zostały podłączone kablem HDMI do kanału zwrotnego ARC. Funkcja HDMI Control włączona w yamaszce, i szczerze mówiąc nie pamiętam co włączałem w telewizorze, ale moge napisać co teraz jest włączone: w zakładce 'dźwięk': głośnik - system audio, wyjście audio - stałe, cyfrowe wyjście audio - automat..

  Aczkolwiek przed chwilą wyczytałem w i-manual telewizora:
  "W przypadku podłączenia cyfrowego systemu audio kompatybilnego z funkcją Bravia Sync i technologią ARC, wykonaj podłączenie do HDMI IN 1 za pomocą kabla HDMI. Jednak w przypadku podłączenia systemu niezgodnego z funkcją Bravia Sync lub Audio Return Channel niezbędne jest dodatkowe połączenie audio przez DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL)". Aczkolwiek z tego co widzę z tyłu Yamahy ma ona tylko jedno HDMI, a reszta cinch'e.

  I w tym momencie czuję się lekko zmieszany.
 • Poziom 32  
  Kabel HDMI masz High Speed?
  Podmień go na taki.
 • Poziom 2  
  grubs napisał:
  Kabel HDMI masz High Speed?
  Podmień go na taki.


  Jest High Speed.
 • Poziom 32  
  W zasadzie to powinien być w wersji 1.4a co najmniej lub taki z opisem ARC bo stare oznaczenia są wypierane.
  Zacząłbym mimo wszystko od podmiany kabla.
 • Poziom 41  
  czeslaw121 napisał:
  Jednak w przypadku podłączenia systemu niezgodnego z funkcją Bravia Sync lub Audio Return Channel niezbędne jest dodatkowe połączenie audio przez DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL)". Aczkolwiek z tego co widzę z tyłu Yamahy ma ona tylko jedno HDMI, a reszta cinch'e.

  I w tym momencie czuję się lekko zmieszany.

  Nie ma tym się co przejmować. Dotyczy to sytuacji, kiedy urządzenie podłączone do tego telewizora nie wspiera funkcji ARC. W tym przypadku nie ma to zastosowania, bo ta Yamaha wspiera tę funkcję.

  grubs napisał:
  Zacząłbym mimo wszystko od podmiany kabla.

  To jet dobra idea. I jak najbardziej ją popieram.
  czeslaw121 napisał:
  i szczerze mówiąc nie pamiętam co włączałem w telewizorze,

  Powinno być włączone Bravia Sync i ARC. Ale sądzę, że to zostało zrobione. Inaczej by nie grało w ogóle.
  Tu miałbym jedną sugestię. Proszę sprawdzić ustawienia dźwięku dla gniazd HDMI i/lub cyfrowego wyjścia audio w telewizorze. Jeśli będzie wybór systemu audio np. Auto/Dolby/PCM - proszę ustawiać PCM. Wieża jest stereo i te ustawienie jest najbardziej optymalne przy tej konfiguracji. Niestety, nie mogę dokładnie sprecyzować tego miejsca, e-instrukcja Sony jest bardzo ogólnikowa. Swoją drogą, dane tego telewizora - model - przydałyby się.

  Nic nie stoi na przeszkodzie, aby telewizor i wieżę fizycznie odłączyć od sieci na parę minut. Włączyć najpierw wieżę, a po tym telewizor. Wspominane jest to w instrukcji Yamahy.
 • Poziom 10  
  Chciałbym odświeżyć temat.
  Właśnie kupiłem tę samą wieżę i mam problem z TV Sony. Czy udało się znaleźć rozwiązanie? Jestem po wymianie kabla, sprawdzeniu ustawień i dźwięk przez ARC wciąż przerywa.