Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wykorzystać darmowy prąd ?

03 Lis 2014 21:31 3519 13
  • Poziom 10  
    Witam

Mam możliwość korzystania z nielimitowanego prądu (AC 230V 50Hz) max 15-20 kW z góry podkreślam ze nikogo tu nie okradam jest to wolny limit. Nie mam możliwości odsprzedawania prądu do sieci. Czytałem o paru różnych rozwiązaniach typu ładowanie akumulatorów, Bitcoin'y (mało opłacalne w przypadku akumulatorów, Bicoin'y spore koszty zakupu koparek) niestety na tym pomysły się kończą. Jeżeli macie jakieś inne rozwiązana albo jakiś pomysł na biznes (może jakieś chałupnictwo) gdzie na niewielkiej powierzchni mógłbym wykorzysta tą energię był bym bardzo wdzięczny za rady.
  • Poziom 43  
    Może obrabiarki? Wykonywanie konstrukcji spawanych? Pokrycia galwaniczne? Są i inne pomysły ale niestety paragraf na to się znajdzie.

Możesz też sobie zimą grać ekstra ;)
  • Poziom 10  
    Pomysły bardzo fajne, problem pojawia się z miejscem mam do dyspozycji z 12m^2 i jest to jedyne pomieszczanie które mogę zagospodarować.
  • Poziom 36  
    Tego prądu do ekstra zużycia masz niestety bardzo mało, to raptem kilkanaście zł (zależy ile zużywasz miesięcznie) na rachunku, jak się spawa to kilka/naście kW można w godzinę nakręcić, chcesz zrobić biznes mając do dyspozycji te kilkanaście zł w prądzie, trochę mało. Włącz grzejnik elektryczny zimą, chociaż trochę pogrzeje.
  • Poziom 10  
    Nie tak do końca kilkanaście złotych 0,4zł/kW*20kW*24h=192zł a to juz w miesiącu 5760zł. Ogrzewanie już jest na prądzie jeszcze parę grzejników i piekarnik z tego pomieszczenia zrobię:) . Zostaje chyba tylko bimber pędzić albo zielsko sadzić.
  • Poziom 36  
    A potem się ludzie dziwią, że prąd drożeje........może przekaż kabelkiem trochę tego dobra do sąsiada, który musi normalnie płacić za prąd.
  • Poziom 40  
    cirrostrato
    Czasem tak jest ze prąd jest rozliczny ryczałtem.
  • Poziom 8  
    Z taką ilością prądu już jest co zrobić :) popieram pomysł z przekazaniem nadmiaru sąsiadowi , ewentualnie niech pan pomyśli o jakiejś działalności gospodarczej, np. Spawalnie. Ewentualnie kupić jeszcze samochód na prąd i zrobi pan dobrze matce naturze. Drogie są ale myślę że zwróci się zakup. Nie biorąc pod uwagę wymiany akumulatorów i serwisu pojazdu. :)
  • Poziom 33  
    Najprościej sprzedać zaufanemu sąsiadowi co więcej zużywa np. ma jakąś działalność za 2/3 ceny, ja bym się zgodził kupić w ciemno. Żadna inwestycja bo tylko miernik zużycia energii potrzebujesz i przewód.
  • Poziom 43  
    leszek8808 napisał:
    Mam możliwość korzystania z nielimitowanego prądu (AC 230V 50Hz) max 15-20 kW z góry podkreślam ze nikogo tu nie okradam jest to wolny limit.

Gdzie tak dają? Nieolicznikowany pobór z limitem powyżej 5kW? Może jakieś szczegóły kolega ujawni.
  • Poziom 33  
    Pracownicy elektrowni mają deputaty, dom dalszego sąsiada w święta wygląda jak choinka.
  • Poziom 43  
    Nie myl deputatu czy ulgowej taryfy z:
    leszek8808 napisał:
    Mam możliwość korzystania z nielimitowanego prądu (AC 230V 50Hz) max 15-20 kW z góry podkreślam ze nikogo tu nie okradam jest to wolny limit.
  • Poziom 12  
    Sprzedaż czy darowizna energii elektrycznej bez stosownych zezwoleń/podatków? na to jest paragraf. Niech się dowie US :D
  • Specjalista elektronik
    Tego ma być ponad kW/m2 - jeśli ma to się w końcu zamieniać na ciepło, to wyjdzie sauna. Może urządzić piekarnię (z elektrycznym ogrzewaniem, na to trzeba sporo energii)? Albo przez elektrolizę wytwarzać wodór i go sprzedawać (tyle, że inne sposoby produkcji wodoru są tańsze), bądź coś innego elektrochemicznie.