Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers Eurostar ZWE 24 - 3 MF -

03 Nov 2014 21:41 2355 11
 • Level 10  
  Przytkany powrót w instalacji CO. Posiadam piec Junkers Eurostar ZWE 24 - 3 MFK zasilający instalację dwunastoletnią. Po załączeniu ogrzewania, we wszystkich kaloryferach góra ma prawidłową temperaturę (ok 55C), natomiast doły kaloryferów mają temperaturę niemal pokojową. Kaloryfery były odpowietrzane, pompa w piecu również.
  Podczas grzania ciepłej wody na kaloryfery, temperatura powrotu na piec (powrót przy kotle) nie zmienia się zauważalnie. Nagrzewnica była czyszczona rok temu, ale z nagaru na zewnątrz bo środek był zupełnie czysty.
  Podejrzewam, że powrót jest przytkany gdzieś na piecu. Czy ktoś ma jakieś sugestie?
 • Level 21  
  Brak ciśnienia w naczyniu wzbiorczym.
 • Level 10  
  12B wrote:
  Brak ciśnienia w naczyniu wzbiorczym.
  Dzięki za szybką podpowiedź.
  Czyli dopompować do ok. 1,7?
  A czy jest możliwe, że "puściła" przepona, to znaczy że brak jest zupełnie powietrza i dlatego taki efekt?
 • Helpful post
  Level 21  
  Napompować do ciśnienia 0,8 bar lub zgodnie z wyliczeniami z instalacji. Temat już szeroko omawiany na tym forum. Oczywiście żeby uzupełnić ciśnienie w naczyniu w kotle nie może być wody !! Przepona oczywiście mogła się uszkodzić choć to rzadkość więc jeśli nie będzie można uzyskać ciśnienie to naczynie do wymiany.
 • Level 10  
  Dziękuję ci bardzo. Jutro sprawdzę i napiszę o efektach. Mam nadzieję, że wszystko będzie działało jak należy. Sprawdzę manometrem ciśnienie. Przed chwilą nacisnąłem środek zaworu i jakieś powietrze jeszcze tam jest, ale rzeczywiście może być go mało. Nie wiedziałem, że taki może być efekt zbyt małego ciśnienia w naczyniu.
 • Heating systems specialist
  Sprawdź filtr na powrocie c.o.
 • Level 10  
  Dzięki za podpowiedź.
 • Level 10  
  Rzeczywiście było małe ciśnienie w naczyniu przeponowym, ponieważ niesprawny był zaworek.
  Przyczyna była bardziej po stronie tego zaworu sterującego, na wyjściu z pompy, z czymś podobnym do małego pływaka w środku. Wyglądało na to, że ten pływak się poruszał, ale po czyszczeniu wypłukało dużo brudu, łacznie z kamieniem.
 • Heating systems specialist
  Ten zaworek sterujący to zawór zwrotny....Gratuluję cierpliwości w dochodzeniu przyczyny usterki.
 • Level 10  
  Niestety mam znowu awarię, tzn. pompa przestała działać. Poleciało na nią trochę wody podczas spuszczania wody przez zawór bezpieczeństwa. Nie wiem, czy to tylko zbieg okoliczności? Po wymontowaniu, robi kilka obrotów i staje, ale zdarzyło jej się chodzić normalnie dwa razy przez chwilę. Nie czuć zapachu nadpalenia uzwojenia, a wirnik chodzi swobodnie. Czy tę pompę da się naprawić? Trzeba wysuszyć, jest rozbieralna? Czy jest to raczej trup?
 • Level 10  
  Dzięki, jamper.
  Na to wygląda, że skończyła swój żywot. Oporność 150 Ohm, nie jest zwarta.