Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PCT4510B412 - Wymiana łożysk innaczej

JacekArtur1 03 Lis 2014 21:57 1344 5
  • #1 03 Lis 2014 21:57
    JacekArtur1
    Poziom 11  

Witam. Mam pytanie do kolegów o łożyska w pralce z tematu. Otóż wiem , że Amica w bębny wkładała różne wymiary łożysk. Chciałbym jednak do tematu podejść inaczej . Otóż proszę o opinię czy do mojej pralki ma szansę pasować zespół piorący też od pralki slim AWSE 12 DA lub innej z 1200 obrotów. Liczę po prostu na większe łożyska niż w mojej pralce co powinno korzystnie wpłynąć na ich trwałość mechaniczną w założeniu szczelnego simmeringu. W mojej pralce prawdopodobnie są łożyska 6204 i 6205 a czy w pralkach 1200 obrotów wirówki były 6205 i 6206 ? Wtedy kupiłbym zespół piorący z takimi łożyskami . Można to w ogóle rozpoznać jakoś ? Bo i może w te zespoły wkładali co mieli czyli mogę nie trafić bo łożyska to loteria z wymiarem? Warto się w to bawić ?

0 5
  • Pomocny post
    #2 04 Lis 2014 15:51
    falo22
    Poziom 25  

Myślisz, że jak założysz zespół piorący z łożyskami przewidzianymi do 1200obr/min to dłużej będzie działać ? Wszystko niestety jest uzależnione od jakości simeringu, Nie Łożysk,Dopiero awaria pojawia się jak simering zacznie przepuszczać wode na łożyska.I nie ma znaczenia jaka jest wielkość i jakie obciążenie wytrzymują łożyska , Do amiki Simeringi są firmy INCO.

0
  • #3 04 Lis 2014 18:21
    skryn
    Admin grupy AGD

falo22 napisał:
    Myślisz, że jak założysz zespół piorący z łożyskami przewidzianymi do 1200obr/min to dłużej będzie działać ? Wszystko niestety jest uzależnione od jakości simeringu, Nie Łożysk,Dopiero awaria pojawia się jak simering zacznie przepuszczać wode na łożyska.I nie ma znaczenia jaka jest wielkość i jakie obciążenie wytrzymują łożyska , Do amiki Simeringi są firmy INCO.

Święte słowa!
    :spoko:

0
  • #4 04 Lis 2014 19:43
    JacekArtur1
    Poziom 11  

Dzięki . Jednak jakbyście mogli swoim doświadczeniem wspomóc jaki typ wanny slim miał duże łożyska ? A może takich nie było ? Nie mam dokumentacji pralek bo jestem amatorem. Ale może Wy wiecie ? Pełno za ludzkie pieniądze jest pralek Amiki uszkodzonych i zdobyć wannę z bębnem nie problem . Tak wiec kombinuję sobie. Wieksze łożyska to większy simmering a może wtedy dwuwargowy wejdzie ? A wiem , że jest on najważniejszym elementem układanki.
    Pozdrawiam Artur.

0
  • #5 04 Lis 2014 19:48
    skryn
    Admin grupy AGD

JacekArtur1 napisał:
    Co do simmeringu to wiem , że jest on najważniejszym elementem układanki.

W tej układance wespół współpracuje również krzyżak bębna i jego czopy. Jeśli są zużyte, to nawet złoty simmering nie da rady. O złotych łożyskach nie słyszałem, czy ktoś taki produkuje. Więc, jeżeli takowe znajdziesz, to i simmering jest niepotrzebny i wytrzepana oś też się nadadzą :)
    Co do obrotów, to nie ma znaczenia. Są takie pralki, które chodzą na łożyskach 6203, a mają 1200 obrotów wirówki.

0
  • #6 04 Lis 2014 19:57
    JacekArtur1
    Poziom 11  

Hehe dowcipas :) Jutro u jubilera zapytam o złote łożyska :) Taniej jednak nierdzewki wyjdą. Cóż skoro ten tok rozumowania (znaczy się mój) jest taki sobie to poddaję się. Nie ma co łbem tłuc w mur.

0