Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi - pioneer - Interfejs - słychać silnik w głośnikach z tyłu

04 Nov 2014 11:22 1101 4
 • Level 2  
  Witam wszystkich.
  Kupiłem samochód A6 C5 1,5 roku temu i już miałem w nim nowego pioneera deh2300.
  Wstyd się przyznać ale dopiero 4 dni temu zauważyłem że nie grają mi tylne głośniki.
  Pojechałem do sklepu car audio. Zamontowałem Interfejs PhonoCar i w tylnych głośnikach słyszałem silnik - ale muzyka grała pięknie i głośno. Pojechałem do nich że jest straszne przebicie. Sprawdzili na innym interfejsie, sprawdzili na innnym radiu - dalej nic - cały czas występował ten problem. Oddałem interfejs. Powiedzieli że mieli jeszcze za 100zł z blaupunkta interfejsy i były lepsze (ale nie miały tej puszki plastikowej)

  Na szczęście świat mały i okazało się że kumpel ma ten interfejs z blaupunkta i za 50zł mi go sprzedał, ale po podłączeniu jego tyl gra strasznie cicho (w radiu zmieniłem odtwarzanie tylko na tyl i po pogłośnieniu charczy i gra cicho) - dodam że podłączanie masy pod radio nic nie daje.

  1. Czy na interfejsie blaupunkta będzie to grało jak powinno czy z racji tego że nie ma tej plastikowej puszki to nie będzie?
  2. Czy mase z adapteru moge podpiąć pod czarny kabel masy z radia?


  Jeżeli nie da sie nic zrobić na blaupukcie to powracając do phonocar co należy zrobić aby nie słyszeć silnika w głośnikach tylnych?

  Od wczoraj chodze po forach i nic nie moge znaleść. Czy ktoś może mi pomóc?

  Z brakujących informacji - to nie jest bose - według producenta - aktywny głośnik.
 • Car audio specialist
  Czy interfejs ma wejścia cinch czy wejścia głośniowe? Bo może tutaj jest problem w niewłaściwym stosowaniu. Inna sprawa to w przypadku takiego z wejściami głośniowymi to czy jest przeznaczony do wzmacniacza pracującego w mostku - jeżeli taki nie jest to zwiera (-) wyprowadzeń obu głośników co powoduje, że niekorzystnie wpływa na stopień mocy w radiu i powoduje właśnie charczenie i ciche granie (dodatkowo może być jeszcze łupanie przy włączaniu i wyłączaniu).
 • Level 2  
  Quote:
  Czy interfejs ma wejścia cinch czy wejścia głośniowe? Bo może tutaj jest problem w niewłaściwym stosowaniu.

  wejścia głośnikowe. interfejsy wyglądają tak:
  Audi - pioneer - Interfejs - słychać silnik w głośnikach z tyłu

  Quote:
  Inna sprawa to w przypadku takiego z wejściami głośniowymi to czy jest przeznaczony do wzmacniacza pracującego w mostku - jeżeli taki nie jest to zwiera (-) wyprowadzeń obu głośników co powoduje, że niekorzystnie wpływa na stopień mocy w radiu i powoduje właśnie charczenie i ciche granie (dodatkowo może być jeszcze łupanie przy włączaniu i wyłączaniu).


  Otóż to.. bardzo konkretna odpowiedź. Jakbyś tu był. Łupanie przy wyłączaniu występuje. W takim razie co radzisz zrobić aby to grało? jak w takim razie przerobić ten interfejs? Dzięki za zainteresowanie problemem :)
 • Car audio specialist
  Ja bym spróbował najprostszej opcji - połączyć wyjścia cinch ze złączem od strony samochodu i do tego kabel sterujący załączeniem wzmacniacza. Jeżeli tak nie będzie dobrze to trzeba zrobić albo kupić taki co ma masę rozdzieloną od masy wejścia wzmacniacza.
 • Level 2  
  próbowałem, ale przy cinch nie ma wgl dźwięku wtedy.