Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panel przedni audio - wadliwe działanie

Reyest 04 Nov 2014 11:28 1032 7
    Reyest
    Level 9  
    Witam serdecznie :)

Mam następujący problem, przedni panel audio w moim komputerze przestał działać, pokazuje mi cały czas, że coś jest do niego podłączone (zarówno na wejściu słuchawek jak i mikrofonu) mimo, że fizycznie przewód jest odpięty od płyty głównej, usb działa normalnie. Moja płyta główna to Asrock Z77 Pro. Sama płyta może być uszkodzona ?

Pozdrawiam
    PeteSh
    Level 30  
    Odłącz na chwilę gniazdo audio od płyty głównej i sprawdź.
    Reyest
    Level 9  
    Jest odpięty cały czas, robiłem kilka resetów, a mimo to dalej jest ten sam problem. Może to sterownik ?
    safbot1st
    Level 43  
    PeteSh wrote:
    Odłącz na chwilę gniazdo audio od płyty głównej i sprawdź.

Przecież napisał, że odłączył ;)
    Mogą to być "bugi" w sterowniku realtek (nie pierwszy raz i nie ostatni).
    Opcję "wyłącz wyjścia panela tylnego kiedy podłączone są wyjścia panela przedniego"
    i
    "wykrywanie gniazd panela przedniego..."
    jak masz ustawione?
    Reyest wrote:
    pokazuje mi cały czas, że coś jest do niego podłączone (zarówno na wejściu słuchawek jak i mikrofonu) mimo, że fizycznie przewód jest odpięty od płyty głównej

A normalnie wykrywał jak podłączałeś mic/słuchawki?
    Reyest
    Level 9  
    1) Opcji:
    Quote:
    Opcję "wyłącz wyjścia panela tylnego kiedy podłączone są wyjścia panela przedniego"
    i
    "wykrywanie gniazd panela przedniego..."
    jak masz ustawione?

nie widzę u siebie (powinna być chyba do tego taka ikonka folderu), w zaawansowanych opcjach urządzenia też tego nie ma. Załączam ss z panelu sterownika:
    Panel przedni audio - wadliwe działanie

2) Z samym wykrywaniem to jest taka historia. Miałem problem z wtyczką do słuchawek ponieważ jedna z nóżek na płytce panelu przedniego od gniazda mini jacka się oberwała i wymagało to z mojej strony interwencji lutownicą. Po przelutowaniu nowego gniazda, słuchawki dalej odmawiały współpracy (mikrofon działał) więc kupiłem nowy panel przedni - przyszedł wczoraj. Zanim przyszedł ten nowy panel przerzuciłem się tylny, ale już wtedy zauważyłem, że coś jest nie tak bo palą mi się gniazda od panelu przedniego mimo, że go sobie odłączyłem a zostawiłem tylko usb. No a gdy teraz jest podłączony nowy panel to nic się nie dzieje.
    safbot1st
    Level 43  
    Prawy górny róg, niebieski napis "Zaawansowane ust. urządz.". Co tam masz ustawione? Przestawiałeś coś tam?
    Lutowałeś panel odłączony od płyty gł. czy był podłączony w trakcie lutowania?
    Na 100% dobrze podłączyłeś po lutowaniu? Wklej foto jak masz to podłączone teraz...
    Reyest
    Level 9  
    Wszystko już ok, zainstalowałem najnowsze sterowniki realteka, wyłączyłem w biosie, a następnie włączyłem panel przedni audio i działa ;)