Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z czarnym tuszem Brother DCP j4110DW

04 Lis 2014 12:57 6294 5
 • Poziom 1  
  Witam!
  Mój problem przedstawia się następująco. Mam drukarkę od roku (Brother DCP j4110DW). Ogólnie działała bez większych problemów, mniejsze jakoś rozwiązywałam. Używam zamienników odkąd tylko skończył się zestaw startowy. Dzisiaj odpaliłam druk i dwie kartki skserowało bezbłędnie. Po 15minutach próbowałam zrobić to samo i zaczęły pojawiać się poziome białe paski. Wydruk testowy - czarny niedomaga. Kilka razy czyściłam i stopniowo czarny tusz zanikł kompletnie na wydruku.
  Zazwyczaj takie działanie pomagało, więc nie jest mi zbyt wesoło. Dodam jeszcze, że drukarka jest stale podłączona do zasilania i jest w miarę regularnie użytkowana. Niedawno wymieniłam czarny toner.
  Co może być przyczyną problemu? Czy gwarancja już przepadła, czy w razie czego mogę kupić oryginalne tonery i ją oddać?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 16  
  Cześć! Najpierw poszukaj przyczyny w tym wymienionym niedawno czarnym. Może nie odkleiłaś z niego taśmy zabezpieczającej - jeżeli była? Jeżeli masz możliwość to wymień ten czarny na inny, przeczyść 2-3 razy i może ruszy. Z jakiegoś powodu atrament nie płynie do głowicy, z opisu wynika, że to raczej nie jest problem zasychania bo drukarka nie ma przerw w pracy.
  Uwaga: nie nadużywaj funkcji czyszczenia bo zapełnia się pampers. Czyszczenie - test - czyszczenie - test i jeżeli nie ma poprawy po 2-3 procedurach to znaczy, że nie tędy droga.
 • Poziom 7  
  Mam ten sam problem czyszczenie nie pomaga, tusz jest w pojemniku, co ciekawe jak dam skan czarny drukuje blado bo blado ale drukuje.

  Jeszcze lepszy jest wydruk testowy: kratka przeznaczona dla czarnego jest pusta, ale podpis testu, który jest w kolorze czarnym jest dobrze wydrukowany.
 • Poziom 1  
  Mam to samo ... uporał się ktoś z tym >??
 • Poziom 10  
  Prawdopodobne że zważyły się atramenty w głowicy lub przed. Zmieszały się troszkę innego składu atramenty i kapota. Powstał pewnie glut i urządzenie do kosza bo naprawiać się chyba nie będzie opłacać. Chyba, że ktoś ma dużo czasu, bardzo dużo czasu! ;) 1000 razy tłumaczymy ludziom że kupując inne tusze (innej firmy) niż te których używali narażają się na awarie, nie dociera! Przez chęć ominięcia kosztów eksploatacji przysłowiowa kara jest nieunikniona. Powtarzamy to ludziom którzy kupują takie zabaweczki do upadłego ale tylko 25 procent bierze pod uwagę rady. Reszta kupuje jakieś cuda, zamienniki na allegro, byle taniej. Efekty masowo widoczne, coś więcej?

  W przypadku tonerów (proszku, suchym sypkim proszku do drukarek laserowych) jest to mniej istotne przy materiałach do drukarek atramentowych (atramentach, tuszach) to naczelna i brutalna zasada nr 1!!! Nie bierzesz jej pod uwagę wyrzucasz pieniądze w błoto, tracisz czas.

  UWAGA!!!
  Kupując ładne i efektowne, tanie urządzenie (atramentową drukarkę wielofunkcyjną - zabawkę) narażasz się na uwiązanie handlowe regularnego, nie taniego zakupu ściśle dedykowanych małych pojemnościowo oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Systematyczne zakupy, wydatki eksploatacyjne przewyższą n-krotnie zakup urządzenia. Kto wierzy, że będzie sprytniejszy od producentów tego typu skarbonek bez dna traci czas. Lepiej zaoszczędzić parę groszy i nie kupować zabawek niż tracić czas, pieniądze na karkołomne ekwilibrystyki lub wysyp wrzodów na żołądku!
 • Pomocny post
  Poziom 1  
  Odgrzewając temat...
  Miałem przypadek identyczny początkiem tego tygodnia.
  Objawy jak napisał tomczykk;
  na początku oryginały -> późneij od razu zamienniki, drukowało kikadziesiąt strony (w różnym czasie) i przy kolejnym drukowaniu drukowało dobrze i później z linii na linię coraz gorzej, w końcu NIC - ZERO.
  Co zorbiłem...
  kilka razy czyszczenie podstawowe, kilka razy wydruk próbny. Tylko kolor, zero czarnego.

  Na następny dzień znajomy sprzedał mi, żeby zrobić kilkukrotne czyszczenie zawansowane.
  Szczerze wątpiłem - myślałem że coś wpadło i się zatkało na amen. . .
  ALE
  po 3 czy 4 czyszceniach zaawansowanych (tylko czarnego) pojawiło się kilka linijek.
  kolejne 5. i 6. czyszczenie - lepiej, znacznie lepiej
  kolejne 7. i 8. czyszcenie - jeszcze lepiej
  po dziewiątym czyszczeniu i wydruku próbnej strony w jakości najlepszej wyszło bez zastrzeżeń :)

  po każdym kolejnym lub kolejnych dwóch czyszczeniach zaawansowanych drukowałem jedną stronę z WORDa - przygotowaną przeze mnie (z tesktem ABCD1234 :) )

  Wczoraj dziewczyna drukowała w jakości Normalnej i wydrukowało z pewnymi zastrzeżeniami (białe linie) powiedzmy na ok 3-5% tekstu.

  Myślę, że zrobie jeszcze kolejne czyszczenie zaawansowane i będzie już dobrze.

  Są podobno (będę kupował w sobotę) tusze czyszczące z jakims specjalnym płynem - PODOBNO dosyć skuteczne.

  Reasumując, w takiej sytuacji jak tomczykk -> czyszczenie zaawansowane x3 -> wydruk -> czyszczenie zaawansowane x2 -> wydruk
  aż do skutku ;)