Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Atego 1518 - Ciężki rozruch na rozgrzanym silniku

comp252 04 Lis 2014 17:52 1116 2
  • #1 04 Lis 2014 17:52
    comp252
    Poziom 14  

Witam.
    Mam całkiem podobny problem z takim samym atego co w temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2792406.html temat zamknięty więc piszę nowy. Sprawdzałem wtryski w serwisie są OK. Wymieniłem filtr paliwa na oryginalny, zmieniłem uszczelniacze na pompkach, wymieniłem zawór zwrotny, wymieniłem pompę paliwa. Byłem u kilku mechaników to bawili się w zgadywanie a czas leciał a ja nie mogę pozwolić sobie na przerwę co kilka dni i sam zacząłem robić to wszystko. Auto jeździ po sklepach nawet do 20 dziennie i pokonuje średnio około 150 km dziennie. Także problem z odpałem jest częsty pod sklepem. Problem pojawił się nagle pewnego dnia właśnie po postoju pod sklepem i do tej pory od trzech miesięcy nie mogę sobie z tym poradzić. Najczęściej problem pojawia się po dobrym nagrzaniu silnika i postoju od 15 min jeżeli krócej to odpał jest dobry i to też jest dziwne że nie ma czegoś pośrodku tylko albo dobrze zapali lub z lekkim poślizgiem albo całkiem jest źle. Paliwo nie dostaje się do oleju tylko jakby pompki się zapowietrzały bo jak je wyjmowałem to nie było w nich paliwa. Jeszcze jedną ciekawostką jest to, że jak dajmy na to przyjadę po pracy auto postoi z 10 min i odpalę i za chwilę zgaszę to na drugi dzień dobrze odpali a jak z trasy rozgrzanym przyjadę i tak go zostawię to będzie problem.
    W czym mam szukać jeszcze problemu?

0 2
  • #2 05 Lis 2014 10:22
    685832
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 06 Lis 2014 17:37
    comp252
    Poziom 14  

dziś było trochę lepiej niż zwykle. Być może jest zależność od ilości paliwa w baku dziś było poniżej połowy do tej pory prawie zawsze pełny lub więcej niż pół.
    Wtryski były oddane na komputerowe sprawdzanie ale jak się to odbyło to nie wiem ale na każdym znalazło się wytłoczenie z datą i jakimiś numerem na każdym jednakowe.
    Podkładki pod wtryski założone nowe oryginalne kawałek miedzi za który zapłaciłem 130 zł za 4 sztuki.

0