Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Magnetowid HR-D560E niestabilna praca toru wizji

datexws 04 May 2005 22:37 1079 3
 • #1
  datexws
  Level 14  
  Witam. Mam problem z postawieniem diagnozy w tym magnetowidzie a dokladnie w dwu podobnych do siebie modelach. Prowadzenie taśmy na pierwszy rzut oka wydaje się prawidłowe, napięcia z zasilacza są ok czyli wygładzone po filtrach, podstawiany nowy bęben z głowicami ,a usterka objawia się w ten sposob iż przy każdym nowym załączeniu magnetowidów do funkcji play z zainstalowaną taśmą testową obraz na ekranie tv jest zaśnieżony częściowo u dolu lub u góry albo całkowicie, natomiast za którymś tam razem(playem) można uzyskać idealny obraz. Pozdro i dzięki za wszelkie sugestie.
 • Helpful post
  #2
  oldboy
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Częstą usterką występującą w modelach HR-D... jest rozklejanie się zespołów opasania taśmy wokół dysku wizyjnego tzw. leader`ów. Powoduje to niedokładne parkowanie w gniazdach ustalających ich położenie a tym samym niedokładne prowadzenie taśmy. Objawy mają charakter jak opisane wyżej i nie są powtarzalne.
 • Helpful post
  #3
  pietran2
  Level 27  
  Opisane objawy powoduje wysychający elektrolityczny kondensator na płytce silnika drum motor.Jest to typowa usterka VCR-JVC.Pozdrowienia
 • #4
  datexws
  Level 14  
  Witam.Obydwie odpowiedzi znalazły swe potwierdzenie w w/w problemie . W jednym ze sprzętów lewy leader miał poluzowany zacisk spinający do kupy dolną część z górną w wyniku czego nie parkował do końca tylko się przechylał co powodowało złe opasanie taśmy na bębnie. Oba magnetowidy posiadały w/w usterki po ich likwidacji sprzęt pracuje poprawnie. Dziękuję za info. Pozdrowienia.