Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 1.6 16v - przeguby i wymiana

04 Lis 2014 20:19 3072 6
  • Poziom 6  
    Witam. Mam pytanie. W mojej Lagunie II 1.6 16v + gaz są do wymiany przeguby. Szukałem na allegro i są różne do niej ( inne ilości zębów ). Wie ktoś jakie muszę kupić przeguby ( ilości zębów) i czy dam rade je wymienić sam? Muszę całą półoś wyjmować czy zdemontować koła wraz z hamulcami by sie dostać do przegubu?

ps: Jeżeli jeżdżę 400/500km w miesiącu to najtańsze przeguby dadzą rade?
  • Pomocny post
    Specjalista grupy V.A.G.
    Przeguby zajdziesz do sklepu i do samochodu Ci dobiorą odpowiednie. Najtańsze jakiegoś krafta czy maxgear nie polecam osobiście... A co do wymiany to musisz odpiąć sworzeń wahacza od zwrotnicy żeby ją odchylić nie musisz wyjmować półosi. Popatrz na google wymiana przegubu jak jesteś ogarnięty to dasz radę i sam. Dla mechanika to 15 min roboty.
  • Poziom 6  
    w takim razie jutro podjadę do jakiegoś sklepu i się spytam ich. A nie wiesz może ile by policzyli za wymianę obu? Autko mi służy do dojazdu do szkoły i czasami gdzieś "dalej". Jakiej firmy polecacie przegubiki w miarę też tanie ( wąski budżet )?
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Ciężko coś polecić w sklepie przedstawią Ci cenowe pułapy i coś wybierzesz. Koszt wymiany dwóch przegubów to jakieś 80zł.
  • Poziom 15  
    lejtos napisał:
    Wie ktoś jakie muszę kupić przeguby
    Podaj VIN może się okazać że trzeba razem z półosią
    lejtos napisał:
    dam rade je wymienić sam?
    tak
  • Poziom 6  
    A VIN to:
    VF1BG0L0525250690
  • Poziom 15  
    Niestety tylko półoś