Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki wybrać telewizor 32"

lakowim 04 Nov 2014 21:57 1335 23
    lakowim
    Level 8  
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 10m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Od 1m do 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? tak i tak
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stac
    6. Jak słońce świeci w pokoju? cały dzień - okno na południe
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Grundig24"
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Wi-Fi
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? dekoder TOYA - cyfrowy
    10 .Jakie urządzenia? laptop, smartfon
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? ---
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sportowe,film, typu discovery
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej nie
    16. Preferencje co do marki? Lubie sprzęt Sony
    17. Preferencje co do wielkości? 32"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Duża podstawka(noga)
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? W dzień
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2-3k
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? może mieć
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    jacekRCA
    Level 25  
    Podałeś trochę za duży przedział cenowy jak na taki rozmiar telewizora. Całkiem dobre sprzęty są już za około 1,5 - 1,8, np LG 32LB650 albo Sony KDL-32W706. W większym budżecie to możesz już dostać więcej cali. Czy większy TV też wchodzi w grę?
    lakowim
    Level 8  
    Własnie 32" jest maksymalny, bo to do sypialni telewizor i niestety nie mam gdzie go ustawić...
    grzesiek06
    Level 13  
    Zastanowiłbym się mimo wszystko nad 40 calami. Z opisu warunków wynika, że spokojnie taki mógłby wejść i zapewnić lepszy komfort oglądania.
    Zwłaszcza, że budżet masz wystarczający.
    User removed account
    Level 1  
    lakowim
    Level 8  
    Ciężko mi wytłumaczyć, ale telewizor stoi na komodzie pod skosem w rogu pokoju wchodząc fragmentem na okno - pokój długi i wąski, co za tym idzie wymierzając 32 cale jest optymalne w innym przypadku pół okna będzie zawalone.
    User removed account
    Level 1  
    jacekRCA
    Level 25  
    No to masakra, musisz kupić 32 albo nawet mniejszy. Chociaż nie ma chyba sensu schodzić poniżej. Natomiast jest plus, zapłacisz mnie kasy. Jeden z tych dwóch co proponowałem w zupełności powinny wystarczyć, koniecznie obejrzyj. Oby po zakupie nie spadł TV z tej komody!!!
    grzesiek06
    Level 13  
    Jeżeli faktycznie musi stać w tym miejscu i nie możesz dokonać małego przemeblowania, to może faktycznie nawet mniejszy niż 32 cale.
    User removed account
    Level 1  
    grzesiek06
    Level 13  
    Może i są, ale czasem oznacza to jednak niezłą rewolucję w pokoju.
    Faktycznie przydałyby się dodatkowe informacje.
    User removed account
    Level 1  
    lakowim
    Level 8  
    Fota:
    Jaki wybrać telewizor 32"

Cięzka sytuacja :)
    grzesiek06
    Level 13  
    A co jest dalej na ścianie?
    Czy możesz kupić nowy stolik (komodę) lub powiesić tv na ścianie?
    lakowim
    Level 8  
    Ten pokój jest tak wąski, że z drugiej strony okna jest tyle samo miejsca co po tej od tv, z boku są drzwi a na przeciw okna łóżko ograniczone ścianami ... Na ścianie kiedyś ten co na zdjęciu wisiał na wysokości lufcików.
    User removed account
    Level 1  
    grzesiek06
    Level 13  
    lakowim wrote:
    Ten pokój jest tak wąski, że z drugiej strony okna jest tyle samo miejsca co po tej od tv, z boku są drzwi a na przeciw okna łóżko ograniczone ścianami ... Na ścianie kiedyś ten co na zdjęciu wisiał na wysokości lufcików.

Jeden pokój mam podobny, Telewizor stoi przed oknem. 32 cale na szczęście nie przesłaniają całego światła. Oszacowałem, że na maksa mógłbym wstawić jeszcze 40 calowego grzmota. Mam znajomego, który również przy podobnej bryle pokoju LG 42" ma na ścianie bliżej wejścia. Pokoik mały - sypialniany. Odległość od monitora od oczu to przeszło 2 metry, a jak skierują w bok, w stronę łóżka to nawet więcej.
    User removed account
    Level 1  
    grzesiek06
    Level 13  
    Wszystko zależy. Wiele osób nie jest fanami przytwierdzania czegoś do ściany. Po prostu potem każde przemeblowanie może okazać się problematyczne. Dlatego jeżeli to możliwe to stoliki (komody) będą lepsze.
    User removed account
    Level 1  
    grzesiek06
    Level 13  
    Nie wiem, czy profesjonalne i nowoczesne. Na pewno jakieś rozwiązanie. Wszystko zależy od warunków lokalowych. Dla mnie nowoczesne są te rozwiązania (ogólnie, nie tylko do tv), które polegają na łatwej możliwości montażu i demontażu.
    User removed account
    Level 1  
    grzesiek06
    Level 13  
    Design jest ważny, choć w przypadku urzadzeń elektrycznych cenię raczej inne przymioty. Zresztą wygląd telewizora to sprawa o tyle wtórna, że i tak po kilku "kilku dniach" przestajesz zauważać urodę swojego odbiornika. W moim przypadku wygląd liczy się jedynie przy zakupie. Jeżeli mam dwa telewizory o podobnych parametrach i cenie, to wtedy wybiorę "ładniejszy".
    Ale odeszliśmy nieco od tematu, bo może dla lakowima nie ma możliwości zastosowania uchwytu do telewizora.
    User removed account
    Level 1