Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ULN2803 sterowany napięciem 3,3V

al555 04 Lis 2014 22:38 768 2
  • #1 04 Lis 2014 22:38
    al555
    Poziom 20  

Witam,

czy ma ktoś praktyczne doświadczenie dot. sterowania układu ULN2803A z procesora zasilanego napięciem 3,3V.

Z noty katalogowej wprost nie wynika, ale wydaje mi się że przy zapewnieniu wydajności kilku mA tranzystory powinny się przełączać.

Ale będę wdzięczny za informacje od osób które praktycznie wykorzystały już takie sterowanie tego układu w swoich urządzeniach i te urządzenia działają przez dłuższy czas.

0 2
  • #2 04 Lis 2014 22:56
    komatssu
    Poziom 28  

Hmm, czy naprawdę tak trudno zajrzeć do karty katalogowej?

Już na pierwszej stronie czytamy:

Cytat:
    The ULN2803A device has a 2.7-kΩ series base resistor for each Darlington pair for operation directly with TTL or 5-V CMOS devices.

Zaś dalej na 3 stronie widnieje czytelna tabelka, a w niej:

ULN2803 sterowany napięciem 3,3V

0
  • #3 06 Lis 2014 11:03
    al555
    Poziom 20  

Szkoda że nie ma przycisku "Nie pomógł" bo wcisnął bym go kilkukrotnie.

Sprawdzałem i to noty od kilku producentów, jak bym nie miał wątpliowości to bym nie generował postu. Chcesz pomóc i wytłumaczyć - pomóż. Nie chcesz pomóc - nie ogłaszaj tego światu.

jak sam zacytowałeś "operation directly with TTL or 5-V CMOS" a żaden z tych parametrów nie sięga 3V, a z kolei w tabelce którą tak pieczołowicie wkleiłeś sugerują, że przy 3 V już będzie działać.

Więc podsumowując: sprawdziłeś w działającym układzie : pochwal się nie sprawdziłeś: nie zawracaj głowy.

Nie wiem skąd ta maniera odpowiedzi na forum na zasadzie "czy tak trudno sprawdzić/zajrzeć/"wygooglować" etc. "

Przy tylu ilościach tego typu "odpowiedzi" naprawdę mało kto pisze posty nie próbując wcześniej wyszukać w obawie przed natrętami takimi jak Ty.
    Jak jesteś bystrzejszy i znasz odpowiedź to po po prostu napisz: że na podstawie noty katalogowej uważam/sądzę/wierzę/wiem/jestem pewien/wydaje mi się/objawiło mi się że będzie działać/nie będzie działać, albo jeszcze lepiej "sprawdź sobie sam a nie zawracaj głowy na forum".

I tak przerzuciłem się z tego powodu na anglojęzyczne fora - coś mnie podkusiło żeby napisać post na elektrodzie.

Żadnej empatii,

Nie pozdrawiam,
    zastanów się nad sobą i sposobem kontaktu z ludźmi.

0