Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki klucz udarowy? - pneumatyczny Asta, czy elektryczny Al-Fa? do 600 zł

04 Nov 2014 23:07 6594 11
 • Level 2  
  Witam wszystkich :)

  Potrzebuję pomocy przy wyborze klucza udarowego. Nie udało mi się znaleźć rzetelnego porównania klucza pneumatycznego i elektrycznego czy ktoś doświadczony mógł by powiedzieć coś na ten temat? Potrzebował bym go do dłubania przy samochodzie i wymiany opon. Zależy mi na tym by był trwały i co najważniejsze działał (tak bym nie musiał sięgać po 2m gazrurkę) :) używany był by raczej sporadycznie kilka/kilkanaście razy w roku. zastanawiam się nad:

  PNEUMATYCZNY KLUCZ UDAROWY 1486Nm ASTA A-6112N (nie wiem czy nie będzie to troszkę przewaga formy nad treścią zważywszy na to do czego ma być wykorzystywany)

  ELEKTRYCZNY KLUCZ UDAROWY 2000W 800Nm AL-FA ALEW8

  Macie może jakieś propozycje? Max 600zł

  Uprzedzając pytanie posiadam kompresor 100l, 450l/min, 2 tłokowy ( chyba wystarczy)

  Dzięki
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • VAG group specialist
  Kompresor musi tworzyć co najmniej 6.5 bara do klucza żeby działał pełną mocą. Ja ostatnio kupiłem Yato jakieś 1250Nm oznaczenie za 500pln i nie narzekam :) Kolega również ma od roku i ma się całkiem dobrze.
 • Level 2  
  Kompresor nabija do 8 bar więc powinno śmigać. Ciekawi mnie elektryczna alternatywa czy da się tym coś zdziałać czy raczej jest to zabaweczka.. No i zależy mi by wytrzymał kilka lat :)
 • VAG group specialist
  Mam Aste i mam Jonnesway.
  Mam wrażenie jakby Asta po kilkunastu miesiącach osłabła.
  Jonnesway działa tak samo jak przy zakupie.
  Klucze są na 6 bar, możesz pracować nawet przy 12 tyle że nie pożyją tak długo więc polecam zamontować reduktor wraz z osuszaczem i naolejaczem.
  Klucze za 200zł z allegro odradzam.
 • VAG group specialist
  Klucze elektryczne są dobre tak jak powiedział kolega wyżej tylko te za porządnką kase czyli makita forch. Dobre są dla ludzi którzy mają szroty bo nie muszą ciągać przewodu po placu. W warsztacie polecam pneumatyczne...
 • Moderator of Cars
  Klucz elektryczny ma dwie wady, jest cięższy od pneumata i nie kosztuje 600, tylko 2600
 • Level 38  
  Jak ma posłużyć kilka lat, to pneumatyczny. Elektryczny to na szroty ,jak koledzy piszą albo do serwisu rajdówek/wyścigówek. Dawniej dobre były też Chicago Pneumatic, ale teraz podobno się popsuły z jakością. Te starsze CP są nie do zajechania.
 • Level 2  
  To w zasadzie za te pieniądze "elektryk" odpada :| do wyboru zostaje sie ASTA A-6112N, Jonnesway JAI-0964, JAI-1044, JAI-0924, BASS, YATO, CP7733(tylko ten potrzebuje 640l/min) Kamasa. Jak na razie najbardziej odpowiadają mi Jonnesway (sentyment do firmy) i Asta. Powiedzcie czy można wierzyć w podane przez producenta parametry momentu obrotowego? czy jest tak samo jak z głośnikami :P
 • VAG group specialist
  Ja dane traktuje z przymrużeniem oka.
  Zobacz że czasem niektóre klucze maja zapotrzebowanie na powietrze 600l a niektóre 200.
  Yato bym odpuścił.
  Bierz Jonnesway`a.
 • Level 31  
  Ja mam Yato czy też Scorpio i jeszcze pod inną nazwą były sprzedawane ale nie pamiętam,i pracuje non stop na nim jakieś 5 lat i nie narzekam.Warunek taki to jak sie go kupi to należy rozebrać go i nasmarować młotek,bo chińczycy zapominaja o tym.
 • Level 2  
  Wybór padł na Jonnesway JAI-0924 :) mam nadzieję że troszkę polata.
  Dziękuję wszystkim za pomoc :)