Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamel RDP-01 - Jak podłączyć zamel RDP-01 z przyciskiem chwilowym

telekomunista 05 Lis 2014 00:48 2388 2
  • #1 05 Lis 2014 00:48
    telekomunista
    Poziom 10  

Witam.

Otrzymałem informację, że jest możliwe podłączenie 1-kanałowego dopuszkowego radiowego ściemniacza Zamel Exta Free (RDP-01)z wyłącznikiem chwilowym (dzwonkowym).

http://www.dobregniazdka.pl/uploads/assortment_files/46bbd49fcb2f9d80d7efed733d0b2ffe.pdf

Pytanie moje jest, w któym miejscu i jak podłączyć przycisk chwilowy tak żeby wszystko działało niezależnie i w każdej możliwej kombinacji (tzn żeby można było włączyć światło przyciskiem, potem regulować pilotem i np wyłączyć je pilotem bądź przyciskiem itp.)

Pilot docelowy: http://www.dobregniazdka.pl/asortyment/zamel/pilot-zdalnego-sterowania-zamel-exta-free/4937

Osobiście nie wiem czy jest to możliwe, ponieważ 'wrzucając' w instalacje przycisk chwilowy przerywamy obwód (czy to zasilania ściemniacza, czy to odbiornika- lampy) i wtedy takie zestawienie nie będzie działać niezależnie, mam racje? Jeżeli tak to jak to zrobić przy pomocy takiego chwilowego przycisku, a może jest jakiś inny sposób na niezależne sterowanie ściemniaczem z pilota i manualnie? Ktoś coś poleci dopuszkowego?

Aa i jeszcze pytanie co do tego schematu podłączenia ściemniacza. Czy odbiornik musi mieć przewód neutralny pociągniety bezpośrednio ze ściemniacza?? Pytam bo u mnie już przewód neutralny jest podłączony przy suficie w puszce.

Robiłem także wycenę z Berkera/Hagera z KNX i trochę mnie cena zabiła... :/

Dodam, że chciałbym docelowo w jednym pomieszczeniu mieć 3 takie ściemniacze, mam nadzieje, że nie jest to problem i da sie to wysterować jednym pilotem bez zakłóceń.

Osprzęt jaki będę teraz miał to Berker seria B.Kwadrat.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i podpowiedzi. :)

0 2
  • #2 08 Lis 2014 21:12
    djlukas
    Poziom 27  

A kto ci powiedział, że można podłączyć przycisk dzwonkowy? Może chodziło o Przycisk RNK-02?

0
  • #3 08 Lis 2014 23:22
    telekomunista
    Poziom 10  

Sprzedawca mi tak powiedział, ale coś nie uwierzyłem.. A przycisk RNK-02 jako bezprzewodowy radiowy 2-kanałowy kojarze, ale to nie o niego chodzi, bo mam w całości serie B-kwadrat i nie chce mieć zamela RNK-02, poza tym potrzebuje koło siebie dwóch ściemniaczy w ramce podwójnej.

PS Może sprzedawca pomylił się i mówił o ROP-02 który jak najbardziej może mieć wyłączniki chwilowe,hmm??

A jak z tym moim, da się nie da? Pozostaje mi tylko droga opcja z hagera/berkera??

0