Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SF25A260/18 nie zmywa naczyń!

jaroslawpiotr 05 Lis 2014 13:53 2421 3
  • #1 05 Lis 2014 13:53
    jaroslawpiotr
    Poziom 10  

Szanowni Państwo.
    Bardzo proszę o pomoc w ustaleniu przyczyn niesprawności zmywarki do naczyń i sugestie dotyczące naprawy.
    Zmywarka Siemens SF25A260/18 (ok.5 lat eksploatacji). Nie myje! Pobiera wodę, której nie podgrzewa i nie myje naczyń, a po odliczeniu czasu pracy (wyświetlacz)wypompowuje wodę i kończy pracę.
    Ustaliłem, że silnik pompy myjącej w ogóle nie uruchamia się w czasie całego cyklu zmywania. Natomiast w pewnym momencie po pobraniu wody następuje drgnięcie wirnika w tym silniku (obrót o 10-20 stopni) i silnik do końca cyklu zmywania nie zmienia swojego stanu.
    Wymieniłem kondensator (rozruchowy/pracy) 9uF/470V na nowy zamiennik 8uF/450V ale zmywarka nadal pracuje bez etapu zmywania naczyń - tak, jak opisałem powyżej.
    Proszę o pomoc.

2 3
  • #2 05 Lis 2014 14:18
    lopp
    Poziom 19  

Sprawdź czy silnik pompy myjącej nie jest zablokowany (a raczej wirnik tego silnika).

0
  • #3 05 Lis 2014 17:01
    jaroslawpiotr
    Poziom 10  

Wirnik silnika pompy poruszany przeze mnie ręcznie - obraca się.
    Nie potrafię ocenić: czy wirnik obraca się dostatecznie swobodnie? Myślę jeszcze o tym, aby demontując elementy pod osłoną z filtrami (wewnątrz komory zmywania) dostać się do turbinki pompy i sprawdzić czystość tego miejsca. Nie wiem czy jest taka możliwość w tej wersji zmywarki, a jeśli tak, to jak to zrobić?
    Prosze o podpowiedź.

2
  • #4 14 Lis 2014 15:49
    jaroslawpiotr
    Poziom 10  

Zmywarka Siemens SF25A260/18 nie zmywa naczyń! Jeśli Ktoś z Państwa w Swej łasce mógłby podpowiedzieć mi w jaki sposób podłączyć silnik pompy myjącej do zewnętrznego źródła zasilania w celu sprawdzenia jego działania, to bardzo o to proszę i z góry dziękuję.

1