Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

46f6400 i RA5000 - Konfiguracja pilota smart i Anynet+

kamij 05 Lis 2014 14:40 1803 5
  • #1 05 Lis 2014 14:40
    kamij
    Poziom 13  

Witam
    Posiadam TV Samsung 46F6400 i amplituner stereo Kenwood RA5000. Moim celem jest aby obsługiwać pilotem smart zarówno TV jak i amplituner.
    W amplitunerze i w TV włączyłem "zaawansowane" opcje HDMI zgodnie z instrukcją i tu raczej wszystko jest poprawne, nie jest to zbyt skomplikowane.
    Problemem jest to, że amplituner wyłącza się razem z TV ale już się nie włącza, trzeba to zrobić oddzielnie z oryginalnego pilota.
    Czy ktoś ma pomysł jak to ustawić?
    Czy Anynet+ w jakiś sposób kłuci się z konfiguracją pilota uniwersalnego w samsungu?

Podczas wyszukiwania urządzeń Anynet+ w TV na chwilę pojawia mi się "Kenwood RA5000" jednak po zakończeniu skanowania - "Brak urządzeń".
    Z kolei przy konfiguracji pilota uniwersalnego nie mogę dopasować żadnego modelu, ale wybierając na chybił trafił znalazłem model po wybraniu którego i klikając "przeprowadź test" amplituner włącza się i wyłącza. Mimo tego po zakończeniu konfiguracji amplituner jedynie się wyłącza wraz z TV.

Jeżeli ktoś miał podobne doświadczenia to proszę o jakiekolwiek sugestie.

0 5
  • #2 07 Lis 2014 02:50
    Polon_us
    Poziom 41  

Czy w amplitunerze kolega zmienił ustawienie:

HDMI Setup -> Link Set -> Power Control -> PWR ON ?

Wg instrukcji powinno to włączać/wyłączać amplituner zgodnie z stanem pracy telewizora.

Cytat z instrukcji tego Kenwooda:

Turning the TV ON/OFF also turns this unit ON/OFF with an interlocked operation.

0
  • #3 07 Lis 2014 09:13
    kamij
    Poziom 13  

Oczywiście tak, wielokrotnie to włączałem, wyłączałem restartowałem amplituner itp - już na pamięć znam ustawienia. Obecnie opcja ta jest włączona zarówno w TV jak i w Ampli. Pytanie czy te ustawienia mogą się ze sobą jakoś "gryźć" ?

0
  • #4 07 Lis 2014 10:05
    Polon_us
    Poziom 41  

kamij napisał:
    Pytanie czy te ustawienia mogą się ze sobą jakoś "gryźć" ?

Nie sądzę, aby te ustawienia "gryzły" się z sobą.
    Sądzę, że ten problem - nie wyłączania się wzmacniacza razem z TV - to kwestia częściowej nie-kompatybilności systemu HDMI-CEC pomiędzy tymi urządzeniami.
    HDMI-CEC - HDMI Consumer Electronic Control - to ogólna nazwa systemu kontroli urządzeń poprzez połączenie HDMI. Wielu producentów ma własne rozwinięcia tego systemu, Samsung pod nazwą AnyNet+.
    Te rozwinięcia HDMI-CEC niestety, nie zawsze w pełni współpracują z sprzętem innych producentów. Jest to zmienna losowa, może będzie działało, może nie.
    W instrukcji telewizora jest wyraźnie wspomniane, że nie gwarantuje się poprawnej współpracy dla urządzeń nie posiadających logo ANynet+. Innymi słowy, dla urządzeń nie produkowanych przez Samsunga. I nic na to kolega nie poradzi.

Swoją drogą, było paru tematów, jak takie coś zlikwidować :)
    Użytkownik chciał słuchać tylko muzyki, włączał wzmacniacz, a tu telewizor się włączał. Wyłączał telewizor, wzmacniacz się wyłączał. Zamknięte koło. I chciał, nie chciał, trzeba było wyłączać HDMI-CEC.

kamij napisał:
    Czy Anynet+ w jakiś sposób kłóci się z konfiguracją pilota uniwersalnego w samsungu?

Nie, nie powinien. Może kolega bez problemu używać do wyłączania tego wzmacniacza.

0
  • #5 07 Lis 2014 12:02
    kamij
    Poziom 13  

Polon_us napisał:
    Te rozwinięcia HDMI-CEC niestety, nie zawsze w pełni współpracują z sprzętem innych producentów. Jest to zmienna losowa, może będzie działało, może nie.
    W instrukcji telewizora jest wyraźnie wspomniane, że nie gwarantuje się poprawnej współpracy dla urządzeń nie posiadających logo ANynet+. Innymi słowy, dla urządzeń nie produkowanych przez Samsunga. I nic na to kolega nie poradzi.

No właśnie, niestety każdy producent w ramach jednego standardu robi swój własny standard.
    Polon_us napisał:
    kamij napisał:

Czy Anynet+ w jakiś sposób kłóci się z konfiguracją pilota uniwersalnego w samsungu?

Nie, nie powinien. Może kolega bez problemu używać do wyłączania tego wzmacniacza.

Niestety pilot uniwersalny też chyba nie jest kompatybilny, jak pisałem wcześniej po wyborze jednego z modelu na chybił trafił, podczas testu amplituner włącza się i wyłącza, jednak po zakończeniu jest bez zmian

0
  • #6 07 Lis 2014 14:27
    Polon_us
    Poziom 41  

kamij napisał:
    jednak po zakończeniu jest bez zmian

Może to tylko kwestia zapisu danego kodu do pamięci pilota?

Innymi słowy, problem poprawnej procedury zapamiętania tego kodu w pilocie.

0