Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ford focus mk1 centralny zamek

gajowy6ol 05 Nov 2014 15:25 8883 9
    gajowy6ol
    Level 2  
    czesc wszytskim.mam problem z centralnym zamkiem w ford focus mk1 2000 r.tddi.Przestało działac zamykanie z pilota w kluczyku. Zamyka tylko gdy włoRZe kluczyk do zamka i przekrece...wtedy rygluja sie wszytskie(3d) czyli silniczek działa pytanie czemu nie dzieje sie tak z pilota.prosze pomocie:)
  • Helpful post
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    Możesz przypomieć pilota gemowi poprzez 3 krotne szybkie przkręcenie stacyjki i pstrykanie pilotem po tym, o finale powiadomi cię gong.
    gajowy6ol
    Level 2  
    finale?jaki gong...sorki ale nie wiem za bardzo o co chodzi

Dodano po 2 [minuty]:

prosze ,juz mi rece opadaja...wytłumaczył bys mi jak zrobic reset krok po kroku?
    gajowy6ol
    Level 2  
    co prawda nie wiem do teraz co miał znaczyc "gong" ale 3 krotnie przekreciłem kluczyk do zapłonu ,przycisnalem kluczyk i zadziałało...podziekował ! za pomoc:)
    vooytas
    Level 9  
    Witam Was serdecznie.
    Ojciec zakupił Forda Focusa z roku 2001. Silnik 1.8TD 90KM.

Focus ma centralny zamek sterowany poprzez przekręcenie kluczyka.
    Moduł za schowkiem z różową naklejką z 16 pinową wtyczką.

Niestety centralny nie reaguje na:
    1. Przekręcenie kluczyka w drzwiach kierowcy oraz pasażera
    2. Na zaryglowanie/odryglowanie drzwi od wewnątrz
    3. Nie reaguje również na przyciśnięcie przycisku otwierania klapy.

Czytałem wiele wątków związanych z centralnym zamkiem ale nie znalazłem rozwiązania.

Nie wiem czy słusznie ale próbowałem zrobić test modułu komfortu. Znalazłem w necie informację że można wcisnąć klawisz podgrzewania szyby tylnej, przekręcić zapłon, puścić klawisz. Powinno być słychać brzęczek przy naciskaniu przycisku klapy, kierunków itd. - nie wiem czy to powinno działać w naszym przypadku.

Tak czy inaczej kupiłem ponoć sprawny moduł (identyczny również z różową naklejką).

Po wymianie uruchamia się otwieranie klapy z bagażnika. Reszta śpi jak do tej pory.

próbowałem zasterować centralnym podając masę (przez żarówkę dla bezpieczeństwa) na piny 13 oraz 16 przy podłączonym module.
    Po podaniu na 13, centralny otwiera się i po odłączeniu momentalnie zamyka.
    próbowałem odłączyć drzwi pasażera a potem drzwi kierowcy ( wiązki na słupkach przy zawiasach). Nic się nie zmieniło.
    Gdy podaję masę bez modułu bezpośrednio we wtyczkę - nic się nie dzieje

Planuję założyć alarm do tego samochodu. Pytanie, czy alarm może zastąpić ten moduł z różową naklejką? Czy on służy jedynie do sterowania centralnym zamkiem? jeżeli tak to każdy alarm ma taka funkcję.

Szukam również schematu do tego modułu. Znalazłem w innym wątku linka do obszernego pliku PDF ze schematami. Jest tam moduł określony jako GEM A112. Czy będzie to zgodne?

Do tej pory wyczytałem że piny:

1- +12V
    2- sterowanie zamkiem tylnej klapy ( sterowanie poprzez + czy - ???)
    5- - (masa)
    13- otwieranie centralnego ( sterowanie poprzez + czy - ???)
    16- zamykanie centralnego zamka ( sterowanie poprzez + czy - ???)

Co za sygnały są w pozostałych pinach?

Dziękuję z góry za pomoc.

(sprawdze jeszcze okablowanie na łączeniu klapa tylna / karoseria - ale central na klapie działa).
    elemaster
    Level 8  
    Zamek centralny w moim focusie nie działa ani na pilot ani na kluczyk. Bezpiecznik jest sprawny. Czy można sprawdzić mikro przełączniki w zamku bez rozbierania tapicerki? Dołączam schemat.
    elemaster
    Level 8  
    Na pinie 1/1 jest "+" zasilania. Na pinie 1/5 jest "-"masa. To bezpiecznik musi być sprawny. Ze środka z klamki też nie działa CZ. Zamek bagażnika też nie reaguje na przycisk. Prawdopodobnie uszkodzony moduł komfortu lub mikro przełączniki zamków. Jak to najprościej zlokalizować, wykluczyć usterkę.