Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kalibracja zawieszenia SCANIA 124 rok 2002

kuchar_tga 05 Lis 2014 18:08 1368 5
  • #1 05 Lis 2014 18:08
    kuchar_tga
    Poziom 8  

Witam, potrzebuje dokonać kalibracji zawieszenia w Scani, rok produkcji 2002, 8x2.
    Czy istnieje możliwość zrobienia tego bez komputera diagnostycznego?
    Podobno jest jakaś metoda z gniazdem diagnostycznym, ktoś coś wie?
    (bierzemy pin nr 8, linie K i zwieramy do masy) czy ktoś zna szczegóły i procedure ?
    Tylko nie odsyłajcie proszę do serwisu :)

Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

0 5
  • Pomocny post
    #2 05 Lis 2014 21:19
    szaman108
    Poziom 29  

Rozumie że w pojeździe siedzi układ ELC 2.1A co objawia się w postaci pilota zawieszenia,jeśli nie jesteś pewien podaj mi numer nadwozia.

0
  • #3 06 Lis 2014 07:20
    kuchar_tga
    Poziom 8  

Myślę że posiada ELC ponieważ ma pilot do regulacji zawieszenia.Może numer ramy powie jaki to układ dokładnie.XLER8X20004468592

0
  • #4 08 Lis 2014 20:00
    gucio~1
    Poziom 21  

Koszt kalibracji w porywach dochodzi do 150 pln. Jest procedura "manualnej" kalibracji ale nigdy jej nie robilem. zdarzało sie ze kalibracja robiona kompem nie przechodziła poprawnie i pojawiał się błąd sum kontrolnych kalibracji. Nie działa wtedy automatyczne poziomowanie a problem rozwiązuje poprawny zapis poziomów w sterowniku. Patrzac na koszty bylbym ostrożny z tą procedurą.

1
  • #5 08 Lis 2014 22:10
    MAN Electronics
    VIP Zasłużony dla elektroda

Posiadasz sterownik ELC 2 generacji.
    Jak Kolega gucio~1 wyżej napisał również bym uważał z kalibracją, nie każdy komputer diagnostyczny (prócz ASO) potrafi prawidłowo zapisać wartości i kolejność kalibracji co skutkuje właśnie błędem sumy kontrolnej danych kalibracji.
    Osobiście procedurę manualną wykonywałem i została przeprowadzona wzorowo, niestety nie wykonywałem jej w konfiguracjach 8x2.

2
  • #6 12 Lis 2014 21:41
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

Również uważam, że koszt kalibracji zawieszenia jest krótko mówiąc śmieszny więc po co kombinować?? Podjedź gdzieś gdzie mają sprzęt, odżałuj te 150 zł i po kłopocie.

0