Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra Diora Elizabeth - Przestrojenie

quiet123 05 Lis 2014 19:15 2619 2
  • #1 05 Lis 2014 19:15
    quiet123
    Poziom 9  

Wiem, że takich tematów jest multum, aczkolwiek nie rozumiem kilku punktów w instrukcji przestrajania danego odbiornika. Mianowicie chodzi dokładnie o instrukcje z tego linku:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvfor...th_iii_elizabeth_hi-fi_i_cezar_quadro_-_1.gif

Zadania, których nie rozumiem i prosiłbym o szersze wyjaśnienie (w miarę łopatologicznie :P )
    A - c, e
    B - c, d, e

Temat założyłem, z tego względu, że zrobiłem resztę tych podpunktów ( prócz w/w ) i niestety radio odbiera tylko jedną stację, która jest nadawana w moim mieście ( tj. 96 FM ). Mam nadzieję, że coś pomoże zrobienie reszty?

Szukałem potencjometrów, które zaczynają się na " V " , tj VR4, VR5 u siebie w, ale niestety nie mogę ich znaleźć. Jak one wyglądają ? Jak ustawić napięcie, oraz sprawdzić jego zakres ? :P

Z góry dzięki za wszelaką pomoc, dopiero się uczę, także proszę o wyrozumiałość :)

0 2
  • #2 05 Lis 2014 20:16
    Zygaqra
    Poziom 34  

VR4 będzie to potencjometr strojenia połączony z główną gałką strojenia linką. Jeden koniec tego potencjometru jest połączony z VR5, który ma wygląd zwykłego potencjometru montażowego(podkówka). VR4 to duże kółko plastikowe ok 7-8 cm średnicy.

0
  • #3 05 Lis 2014 21:18
    quiet123
    Poziom 9  

Wielkie dzięki, VR4 ustalony, nawet nie wiedziałem, że może tak wyglądać :P

Co do VR5 już miałem się poddać, ale odkręciłem od obudowy ten stelaż, gdzie znajdują się żarówki podświetlające skalę, i są! ukazały się ( nawet nie jeden ) :P

Dzięki wielkie tak więc od razu rozwiązane jest pytanie A - c

0