Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

130 tysięcy wiadomości w outlooku

amer84 05 Lis 2014 20:22 468 5
  • #1 05 Lis 2014 20:22
    amer84
    Poziom 5  

Witam,
    mam mały problem, ponieważ mam w outlooku 130 tysięcy wiadomości z wielu lat,
    podczas otwierania katalogu z wadomościami w outlooku program się zawiesza na około 5-10 minut(na górze w pasku pisze brak odpowiedzi), muszę poczekać aż wczyta wszystko i wtedy dopiero wyswietla wadomosci i mogę je przegladac.
    Chcialbym usunac połowe albo nawet wiecej tylko ze nie wiem jak. Pojedynczo to troche sie zejdzie(szkoda czasu), moze ktos zna sposób żeby usunac polowe wiadomosci na raz.

0 5
  • #2 05 Lis 2014 22:36
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Jaki to Outlook?

0
  • #3 06 Lis 2014 00:00
    iagre
    Poziom 35  

W OE 6.0 można wyszukać wiadomości według daty odebrania więc pewnie jest tez taka możliwość w Outloku z pakietu Office. Ctrl+Shift+F > Odebrana przed... > Znajdź teraz, a potem w wynikach wyszukiwania Ctrl+A i Del.

0
  • #4 06 Lis 2014 10:39
    marek003
    Poziom 40  

Ale w czym masz problem. (bez różnicy jaki outlook)
    zaznaczasz myszką pierwsza (najstarszą) wiadomość przechodzisz/przesuwasz się w dół skrzynki odbiorczej wciskasz Shift i trzymając go zaznaczasz wiadomość do której ma być usunięta.
    Zaznaczają ci się wszystkie wiadomości z zakresu i teraz "usuń" lub ppm "usuń"

Ja osobiści proponował bym ci zrobić oddzielny folder/(foldery latami) i tam przesunąć (zamiast usuwać) te wiadomości a nuż się przydadzą jeszcze a nie będą obciążać pamięci. Jeżeli to będzie outlook express to taka operacja z przesunięciem trochę potrwa.

0
  • #5 06 Lis 2014 11:24
    iagre
    Poziom 35  

marek003 napisał:
    Ja osobiści proponował bym ci zrobić oddzielny folder/(foldery latami) i tam przesunąć (zamiast usuwać) te wiadomości a nuż się przydadzą jeszcze a nie będą obciążać pamięci.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem są „reguły wiadomości” segregujące na bieżąco wszystkie odebrane wiadomości do oddzielnych folderów w zależności od tego od jakich nadawców pochodzą.

0
  • #6 06 Lis 2014 11:45
    amer84
    Poziom 5  

Wielkie dzięki za szybką odpowiedz, zrobiłem tak jak napisał marek003, stworzyłem nowe katalogi i posegregowałem wiadomości latami.
    Temat zamknięty.

0