Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

windows 7 - Zdalny pulpit i brak widocznych drukarek

Krystian17 05 Nov 2014 20:42 5151 5
    Krystian17
    Level 10  
    Witam
    Mam problem z dwoma komputerami z Win 7 professional. Łącze się jednym z nich do drugiego przez RDP i chciałbym móc drukować na swojej drukarce dokumenty obrabiane przez zdalny pulpit. Komputery nie są w tej samej sieci.
    Na routerze wcześniej odblokowałem tylko port 3389 do zdalnego pulpitu.
    W utworzonym skrócie do RDP z zapisanym ip do tego komputera mam oczywiście zaznaczone przekierowywanie drukarek, jednak po połączeniu mam tylko przekierowaną systemową drukarkę do faksów.
    Mam do dyspozycji sieciowa drukarkę oki c5600 i zwykłą drukareczkę hp j410
    Wszystkie tematy są poruszane na forum głównie Win 7 --> Win Server 2008R2
    a mi potrzeba Win 7 prof --> Win 7 prof
    slaslo
    Level 17  
    Witam.
    Na komputerze z którym się łączysz, w zakładce urządzenia i drukarki powinna być widoczna Twoja drukarka jako "przekierowana sesja...".
    Jeśli jej nie widać, to na komputerze z którym się łączysz trzeba zainstalować sterowniki do drukarki na której chcesz drukować.
    Powinno to rozwiązać problem.
    Krystian17
    Level 10  
    Właśnie jedyna przekierowana sesja to FAX, a moich drukarek brak. Wrzucałem sterowniki do mojej drukarki na tym drugim komputerze, ale nie wiem jaki port jej przypisac
    Krystian17
    Level 10  
    Na obu komputerach musiał być identyczny sterownik wgrany, sam sterownik , wtedy drukarki się pojawiły jako przekierowana sesja i działają bez zarzutu windows 7 - Zdalny pulpit i brak widocznych drukarek