Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poprawne napompowanie hydroforu powietrzem

woda_cisowianka007 16 Lis 2017 18:58 56367 38
    kajattar
    Poziom 5  
    Witam, nie wiem czy ktoś może mi pomóc, w kwestii tematu, ale chodzi o to że jak wyłącze hydrofor i spuszcze wode, to nie mogę napompować zbiornika wyrównawczego... 3 miesiące temu zrobiłem to bez problemu, teraz chciałem dopompować powietrza bo hydrofor zaczął się częściej załączać i "nie da się" wtłoczyć powietrza pompką...jak poluzuję wężyk ze wzykłej pomki w miejscu wejścia do zbiornika, powietrze ucieka, jak go dokręce na maxa musiał bym mieć mięśnie pudziana żeby wykonać 2-3 ruchy pompką....
    dzięki z góry za pomoc :-)
    sigwa18
    Poziom 31  
    A jak wtedy zachowuje się ciśnienie na zbiorniku?
    kajattar
    Poziom 5  
    no kłopot w tym że jak przykładam nanometr, to wydawało mi się że jest zepsuty.... bo nic nie pokazuje, jest to możliwe?
    Wawrzyniec
    Poziom 34  
    Wymień zaworek do pompowania na zbiorniku to twoje kłopoty z pompowaniem i sprawdzaniem ciśnienia miną.
    kajattar
    Poziom 5  
    dzięki :-)....powiedz mi jeszcze jak to wymienić, bo to dla mnie hmmmm.....:-)
    Wawrzyniec
    Poziom 34  
    Daj zdjęcie, bo nie wiem co tam masz.
    Wawrzyniec
    Poziom 34  
    Zaworek jest taki sam jak w motorze czy też w rowerze, więc wymieniasz tylko środek, wykręcając w lewo. Jakby ci się po wykręceniu pokazała woda to znaczy że przepona dziurawa i do wymiany. Jak wymienisz zaworek to pompujesz przy spuszczonej wodzie i wyłączonym hydroforze do ciśnienia wstępnego takiego jak masz napisane na tabliczce i dopiero wtedy uruchamiasz hydrofor. Zaworek jest w zbiorniku, nie w "dętce". W "dętce" jest woda.
    kajattar
    Poziom 5  
    spoko, dzięki, kupiłem nowy zaworek, zaraz się biorę za to :-)

Dodano po 1 [godziny] 50 [minuty]:

Dzięki Wawrzyniec :-) zrobione, zaworek wymieniony, z dętki się nic nie wylało, napompowane, zakręcone, działa !!!, :-)
    jeszcze raz dzięks ;-)