Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kurs C - który polecacie do nauki?

harkonnen 05 Lis 2014 21:15 648 6
  • #1 05 Lis 2014 21:15
    harkonnen
    Poziom 17  

Szukam kursy C++. Niby prosta sprawa wpisujesz w google i są wyniki. Jak się bliżej przyjrzeć jakość ich jest często mierna lub autor po kilku tygodniach lub miesiącach chyba umarł ... koniec kursu. Czy możecie i jakiś polecić?

0 6
  • #2 05 Lis 2014 21:46
    Defice
    Poziom 25  

Najlepiej sięgnąć jednak po książkę. Oczywiście nie musi być w formie papierowej. Kursy to zawsze tylko podstawy, książki z reguły są kompletniejsze. Chyba, że znasz już dość dobrze inny język programowania i przesiadasz się na C++. Wówczas kurs powinien wystarczyć. Z tych dostępnych w sieci, dobrze wygląda ten: http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++/1

0
  • #3 05 Lis 2014 22:02
    lukash90
    Poziom 16  

Ja polecam kurs "Od zera do gier kodera" do wyszukania w google. Nie wiem czy jest darmowy (sam dostałem w spadku wersje papierową), ale nawet jeśli trzeba zapłacić to warto. Moim zdaniem najlepszy materiał do nauki nie ważne czy od zera czy tylko do usystematyzowania wiedzy. Po uważnym przeczytaniu na prawdę nie powinieneś mieć problemów z pisaniem nawet prostszych gier.

0
  • #5 06 Lis 2014 01:12
    bomkallo
    Poziom 11  

C w 24 godziny nie był zły w wieku 15 lat na początek.
    Potem "thinking in c++", własciwie kompedium do podsumowania doświadczeń, nabytej wiedzy i rozświetlenia niewiadomych.
    Niestety ksiązki papierkowe, ale w moim przypadku 95% czasu było spędzone w kompilatorze. Jak padniesz po ?roku?, daruj sobie. Główny wymóg to determinacja, upór i gigantyczne zainteresowanie.

0
  • #6 06 Lis 2014 12:38
    mcvsama
    Poziom 15  

IXOF: To jest raczej kurs API Windows, nie C++. Ja bym proponował coś takiego: http://www.intercon.pl/~sektor/cbx/ - jest napisany przez kogoś kto zna C++, podkreślam *C++*, nie C z niektórymi aspektami C++.

0
  • #7 07 Lis 2014 14:41
    oskar556
    Poziom 12  

www.miroslawzelent.pl -> najlepiej wytlumaczone zagadnienia dotyczace programowania w C++ oraz innych jezykach. Polecam goraco.

0