Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł okapu kuchennego - Wymiana modułu okapu kuchennego 4 żyłowego na 3 żyłowy

05 Lis 2014 21:33 1935 6
  • Poziom 8  
    Witajcie,

Zepsuł mi się okap kuchenny - diagnoza - padł moduł sterujący.
    Zakupiłem nowy moduł od producenta.
    Jednak pojawił się problem przy montażu - od starego modułu wychodziły 4 przewody do kostki. Od nowego tylko 3 przewody. Brak białego przewodu.
    Nie mam pojęcia jak podłączyć te 3 przewody.... Domyślam się, że ten nowy moduł sterujący okapem który kupiłem to jakaś nowsza ulepszona wersja dlatego są tylko 3 przewody...
    Załączam zdjęcie kostki wraz z opisanymi przewodami.

Może ktoś mi pomoże i powie jak podłączyć i dlaczego będę wdzięczny.

Pozdrawiam!
  • Specjalista elektryk
    Prawdopodobnie przewód N jest po po prostu przemostkowany a sterowanie obejmuje tylko przewód L. Jednak żeby określić jak jest na pewno to potrzeba dokumentację do tego nowego modułu.
  • Poziom 33  
    Niewykorzystane pole lutownicze jest pewnie zmostkowane z przewodem N (tutaj akurat jest brązowy). Odwróć płytkę i zobacz czy połączone ścieżką są te dwa pola, ewentualnie sprawdź przejście miernikiem.
  • Poziom 8  
    Wygląda na to, że są zmostkowane.

Nie mam miernika, i niestety nie jestem fachowcem od elektryki - mam ogólną wiedzę.

Zatem jakbyście konkretnie wpieli te 3 kable od nowego modułu do kostki ?

Skoro białego przewodu nie ma już w nowym module (zmostkowany z brązowym) to co z białym przewodem który biegnie od silnika okapu do kostki i łączył się z białym przewodem ze statego modułu ? Pod który przewód ma być podłączony ten biały od silnika?
  • Poziom 26  
    Jeżeli masz możliwość zrób zdjęcia z tyłu płytek starego i nowego modułu to będzie dla wszystkich czytelna informacja.
  • Poziom 8  
    Dostałem wyjaśnienia od serwisu jak podłączyć. Poniżej opiszę bo może komuś się przydać, a więc:
    Należy połączyć na listwie połączeniowej :

Brązowy z wtyczki z brązowym z modułu.

Niebieski z wtyczki z niebieskim z modułu

Czerwony z modułu z czarnym z silnika

Biały z silnika podłączyć razem do z niebieskim z wtyczki ( ta gdzie jest już niebieski z modułu)

Jeśli turbina nie ruszy, biały z silnika przełożyć w otwór gdzie jest już brązowy z modułu, A po przeciwnej stronie jest brązowy z wtyczki.

Po takim podłączeniu okap działa :)
    Dziękuję wszystkim za rady i pomoc.