Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

alcatel onetoch idol 2 mini s telefon sie nie włącza

05 Lis 2014 21:38 2439 2
  • Poziom 6  
    Witam mam problem z telefonem alcatel onetoch idol 2 mini s telefon działał normalnie dopóki się nie rozładował no i tu problem telefon po rozładowaniu nie chce odpowiadać z podłączoną ładowarką i nie wiem co dalej mam z nim zrobić telefon jest na gwarancji ale pisze post bo może jest to prosta żecz którą można naprawić samemu.

Z Góry dzięki za odpowiedź
  • Poziom 30  
    Sprawdź ładowarkę i kabel na innym telefonie. Podłącz inną ładowarkę do alcatela, najlepiej jakąś oryginalną innego producenta z wyższym natężeniem prądu np 1,5A lub 2A (bo oryginalna ma jak pamiętam 1A) - na ładowarce parametry znajdziesz po napisie "OUTPUT: 5V, 2A".
  • Poziom 13  
    |Przede wszystkim miernik do ręki i sprawdź |"ile prądu masz w baterii" poniżej 3,7 V nie uruchomi sie i ładowarka może tego nie ruszyć nawet ta o wyższej wydajności prądowej (ograniczenia u układach sterujących ładowaniem" w takim wypadku baterię należy "wzbudzić" zasilaczem z płynną regulacją napięcia zaczynając od 3,6v do 4,2v aż wskazanie amperomierza będzie niższe min 10% od pojemności baterii. ale ale to nie wszystko ponieważ tak mocno sama z siebie bateria się nie rozładowuje (chyba ze długo leży nieużywana) telefon musi mieć w takim razie jakieś zwarcie które powoduje takie zachowanie najłatwiej sprawdzić to wpinając miedzy baterię (lub jakieś inne źródło zasilania powiedzmy zasilacz warsztatowy) amperomierz jeśli pobiera prąd na wyłączonym telefonie to oznacza że telefon kwalifikuje się do naprawy można też sprawdzić miernikiem na buczyku czy nie ma całkowitego zwarcia pomiędzy plusem a minusem na stykach bateri w telefonie wtedy zazwyczaj odpowiedzialny jest któryś kondensator który zwiera do masy.