Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerywa internet - Problem z pingami

05 Lis 2014 22:43 1068 11
  • Poziom 8  
    Witam,
    Mam pewien problem mianowicie co pewną chwilę przerywa mi połączenie z internetem, sprawdzałem kabel, routery, aktualne sterowniki, wirusy, czy robiłem tez formata i nadal nic, okazało się że na drugim kompie mam to samo, więc zadzwoniłem do Netii i oni mówią że od nich sygnał wychodzi dobrze, i że im nic nie przerywało i zapierają się że to nie ich wina, więc okey poszedłem dalej szukać problemu i doszedłem do tego że mój ruter nie otrzymuje pingów z powrotem od serwera, robiłem testy diagnostyczne na pingi i wychodzą źle, nie wiem w czym tkwi problem i jak go naprawić więc proszę was o szybką pomoc.
    Dziękuję i pozdrawiam, Paweł.
  • Specjalista Sieci, Internet
    w oknie cmd.exe

tracert -d 8.8.8.8

następnie, w oknie cmd.exe

ping -t IP_ROUTERA

w drugim oknie cmd.exe

ping -t IP_następnego_routera_z_wydruku_tracert

który ping przerywa ?
  • Poziom 8  
    routery wszystko okey, ten pierwszy przerywa 8.8.8.8
    Pokaż wydruki.
    Pokaź pingi do x.254 i do x.151

Dodano po 2 [minuty]:

Havson napisał:
    Mam pewien problem mianowicie co pewną chwilę przerywa mi połączenie z internetem

tzn, jakie symptomy dokładnie występują ?
  • Poziom 8  
    Zauważyłem to grając w grę, i myślałem że to są zwykłe lagi że to przez jakiegoś wirusa czy coś w tym stylu, ale włączyłem słabsza grę i co chwile mnie wywalało z serwa, no to stwierdziłem że jest coś nie tak, włączyłem plik do ściągania który jak się przerwie to już dalej nie leci, i się przerywał. Więc zacząłem kombinować format, usuwanie wirusów, sprawdzanie kabla, lecz później spostrzegłem że to jest i na drugim komputerze, nie wiem co mogło być przyczyną tego że nagle kilka dni temu mi się to tak stało, ale mnie wywalało a inni normalnie grali a ja stałem w miejscu, tak było w Lolu, a z innych sieciówek mnie po prostu wywala.

Dodano po 54 [sekundy]:

To są te załączniki o które mnie prosiłeś:
    Pingi za router przelatują, zatem dostęp do neta jest, pewnie ten router nie wydala z dużą ilością pakietów i resetuje połączenia. Model routera ?

W czasie jak ci przerywa internet to jest dostęp do stron www ?
  • Poziom 8  
    Najpierw miałem D-Linka DSL 2640B a teraz podłączyłem na NetiaSpot i na obu jest to samo, dzwoniłem do nich oni mówią że u nich jest okey na rutku też ;/ strony mogę przeglądać, ale czasami zdarzy się fakt że trafie jak akurat nie ma tego neta i muszę odświeżyć.
  • Poziom 8  
    MAsz jakiś pomysł czego była by to wina?
    bogiebog napisał:
    pewnie ten router nie wydala z dużą ilością pakietów i resetuje połączenia.

Może łącze nie wydala z pakietami na sekunde ?

Jaka szybkość łącza ?
  • Poziom 8  
    Nie wiem jak to sprawdzić czy wydala czy nie, a szybkość mam 10mb/s