Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel CA-6 BOSCH ISC BPR2 WP12 - dziwne fałszywe alarmy

05 Lis 2014 23:48 2391 3
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie forumowiczów.
    Sprawa wygląda tak. Mam domek na wsi a że sytuacja wynikła tak że musiałem wyjechać 220 km dalej praca/uczelnia itd. to postanowiłem zainwestować w alarm. Robiłem to pierwszy raz ale mówię mam być inżynierem to co nie zrobię ;) Jak będzie włam i źle alarm zadziała to będę mieć pretensje tylko do siebie ;)
    Konfiguracja wygląda następująco:
    -Centralka Satel CA-6
    -Bateria eagler Power jeśli dobrze pamiętam
    -manipulator Kled satela,
    -7 czujek BOSCH ISC BPR2 WP12 w konfiguracji 2EOL/NC z załączonym trybem przed zwierzakami. 2 podłączone do manipulatora 5 do centralki. 6 z trybem natychmiastowym a jedna przy manipulatorze ma opóźnienie 30s.
    -sygnalizator świetlno/akustyczny.
    -moduł powiadamiania GSM2 ELMES: powiadomienie sms o awarii zasilania (przejście na akumulator) oraz włamanie/wyłączenie alarmu.

Alarm został zainstalowany jakoś w Listopadzie 2013r. Wszystko było ok do września 2014 mianowicie zaczęliśmy dostawać fałszywe alarmy. Dziwne o tyle że dostawałem sms o załączeniu alarmu i praktycznie od razu o wyłączeniu ( 15 s różnicy). I tak kilka razy dziennie o różnych porach dnia/nocy. Na początku sąsiedzi dostając sms wpadali jak komandosi ale za 10 razem już troszku mogłem nadwyrężyć ich cierpliwość i poprosiłem o wyłączenie czuwania. Po przyjeździe na urlop sprawdziłem logi i wyszło że narusza zawsze którąś z 3 czujek.
    Jedyne co je łączy to chyba tylko położenie: przy szafkach wiszących (kuchnia), wysoka komoda (pokój ), regał (piwnica). Moje wnioski to pewnie myszy(plaga tego) wlazły na szafki i pokazywały się prawie na wysokości czujek. Zlikwidowałem 15 sztuk porozkładałem trutki wróciłem z urlopu i po tyg znowu to samo. Kable sprawdzone są ok ( chociaż przy tej konfiguracji to raczej był by sabotaż nie naruszenie). I nie wiem teraz czy to te pierońskie myszy czy centralka szaleje.
    Jakieś sugestie Panowie/Panie ? ;)
    poczytałem troszku Link Zmiana konfiguracji na natychmiastowe licznikowe ? jak czujki BOSCH nie zbyt chcą współpracować to zmiana czujek ? . Może czułość czujek ustawić w dload tylko z tego co pamiętam to jest podana wartość w ms i ile wpisać żeby było ok to nie wiem.
    Za wszelkie sugestie, klniecia za złą konfiguracje będę wdzięczny to jak pojadę przed Bożym Narodzeniem to popoprawiam.
    Pozdrawiam serdecznie ;)
  • OptexOptex
  • Pomocny post

Poziom 25  
    Jedyna rozsądna rada w tym momencie to zmiana umiejscowienia czujników...
    ustawienia liczników i czułości mogą pomóc ale nie jest to dobry pomysł znacznie osłabi ochronę a przecież o ochronę w tym wszystkim chodzi...
    Zamontuj czujniki z dala od wiszących szafek itp. Zainwestuj w dobrą trutkę na myszy... :)
    Powodzenia.
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Może najpierw zmostkuj przekaźniki w czujkach i włącz na 2-3 dni system aby mieć pewność, że kabelki są w porządku. Myszki lubią zjadać izolację z przewodów, chociaż dobrze powiedziałeś, że byłby raczej sabotaż niż alarm. W moim przypadku przegryzione były wszystkie żyły w kablu 10x2. Została tylko jedna para, na której było zasilanie - widocznie szczypało w język :-)
  • Poziom 10  
    Witam
    Przepraszam za tak długą odpowiedz.
    Dziękuje za rady zastosuję wszystkie jak tylko pojadę na wieś.
    Zmienię położenie czujek i sprawdzę system zwierając przekaźniki jak powiedziałeś. Zakładam, że muszę zmostkować w czujce wejście NC i TMP te, które idą do centrali ?
    Dziwi mnie tylko to, że wysyła sms o włamaniu i dosłownie po 30 s dostaje kolejnego ,że alarm został wyłączony. Wygląda to tak jak by mysz wpisała na manipulatorze hasło do alarmu :D Możliwe, że ponadgryzały kable pomiędzy gsm a centralą i zwierając przechodzi ze stanu niskiego na wysoki i na odwrót. Ale to tylko moje przypuszczenia. Posprawdzam przez parę dni i napisze co i jak wyszło dla potomnych ;) Tylko, to może być za miesiąc/dwa ;)
    Pozdrawiam