Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Integra 128WRL + Micra - Komunikacja po GSM

06 Nov 2014 01:36 1344 13
 • Level 9  
  Na dużej działce postawione są 2 obiekty:
  1: Dom
  Integra 128WRL 2 strefy
  Moduł ochrony
  2: Warsztat
  Micra z GSM

  Od razu dodam, budynki stoją ok. 400m. od siebie., ale jest to jedna działka i oba budynki widzą się wzajemnie. Poza swoim modułem w Micra chciał bym aby sygnał o włamaniu szedł też do ochrony. Ich odpowiedzi: Zakup 2 modułu wraz z następnym abonamentem.
  I w związku z tym mam pytanie do doświadczonych instalatorów, czy mój plan ma rację bytu, czy darować i podpisać 2 umowę.

  Chciał bym aby w przypadku, włamania w budynku 2, Micra wzbudziła alarm oraz wysłała sms do Integra 128WRL. Następnie Integra przekazuje sygnał na moduł ochrony: alarm 3 strefa. Dodam iż moje GSM pracują w Orange i jak dotychczas nie miałem problemów z siecią.

  Proszę o wszelkie opinię. Nie mam możliwość położenia okablowania, pomiędzy budynkiem 1-2.
  Integra 128WRL + Micra - Komunikacja po GSM
 • OptexOptex
 • Stationary Alarms specialist
  Tak jak zasugerował kolega wyżej - da się tak zrobić. Musisz mieć tylko świadomość, że cały proces powiadomienia opóźni się o kilka sekund ;)
 • Level 18  
  To dosc niepewne rozwiazanie ! Opoznienie kilkusekundowe to pryszcz w porownaniu do tego co bedzie jak sms dotrze dopiero po np. godzinie lub wcale co u operatorow tel. GSM nie raz ma miejsce....
 • OptexOptex
 • Level 9  
  Opcja z radiolinia jest całkiem OKI. A zastanawiam się jak by zastosował do Integry moduł LAN, Micre zastąpił też jakąś integrą z modułem LAN. A jako kabel LAN wykorzystał by kabel prądowy który idzie z 1 do 2 budynku. Wiem że istnieje możliwość przesłania LAN do prądzie.
 • Level 9  
  Ten ekspander raczej odpada i to może nie z winy zasięgu abaxa, ale potrzebuje w 2 budynku mieć jaki klawiaturę aby inne osoby mogły tez rozbrajać system.
 • Stationary Alarms specialist
  Propozycja ze spięciem modułów GSM obu urządzeń oczywiście, że nie jest bezpieczna - lecz możliwa. Osobiście nigdy bym czegoś takiego dla siebie nie zrobił - właśnie ze względu na zawodność m.in. sieci GSM.

  Niestety, jeśli w grę wchodzi typowo rzeźbienie w instalacjach alarmowych, to nie uda się wyrzeźbić czegoś, co będzie w takim samym stopniu wygodne i bezpieczne (przy użyciu danych urządzeń).
 • Level 9  
  Bo jeśli przyszło by jednak rozbierać kostkę i rozkładać kabel do połączenia budynków 1-2. Minimalna długości przewodu to 500 a może i nawet 600m
 • Level 37  
  Witam,

  Zgodnie z instrukcją Integry długość magistrali manipulatorów to max. 300m także rozwiązanie z ułożeniem przewodu również nie rozwiązuje Twojego problemu (posiadania manipulatora). Pozostaje albo Abax (po sprawdzeniu zasięgu oczywiście) lub po ułożeniu przewodu magistrali ekspanderów (wg instrukcji do 1000m) - ekspander. Zarówno ekspander Abaxa jak i zwykły musi być z wbudowanym zasilaczem buforowym. Oczywiście problem manipulatora można rozwiązać zamkiem szyfrowym podając sygnał na wejście załączające/wyłączające czuwanie w strefie budynku gospodarczego. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Zamontujesz ekspander - wtedy wszystkim będziesz sterował z jednej centrali (Integry), będziesz miał jedną kartę SIM (tylko w WRL). Zostawisz Micrę - będziesz miał dwa niezależne systemy (o ile instalację opartą na Micrze można nazwać systemem ;) ), dwie karty SIM i nie będziesz miał kontroli z domu nad całością systemu.

  Pozdrawiam.
 • Level 9  
  Mam jeszcze pytanie odnośnie kabla: droga ma dokładnie 560m co 100m jest lampa z której można pobrać zasilanie.
  Jaki zastosować kabel do połączenia? Czy wystarczy 6x0,5 czy wypadało by położyć jakiś większy przekrój lub większą ilości żył?
 • Level 24  
  Przecież są konwertery światłowodowe od satela. Wtedy obie magistrale można ciągnąc nawet na 2km. Jeśli chodzi o kable to tylko dobry żelowany 5x2x0,5 albo nawet 7x2x0,5 koszt nieznacznie większy a zapas zawsze jest. Na dłuższe odległości dublujesz przewody.....
 • Level 9  
  Dzięki za wszystkie sugestie. Ostatecznie decyzja padnie prawdopodobnie na radio Gorke, plus Mikra i własna karta SIM.