Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG47LW659S - hub nie działa, dzwięk dookólny wylączony, co zrobić?

maniankowski 06 Lis 2014 06:19 876 4
  • #1 06 Lis 2014 06:19
    maniankowski
    Poziom 2  

Witam.

Mam od ponad roku LG47LW 659S. Ma dwa gniazda USB, które po przyłączeniu adaptora do pilota Magic oraz adaptora do WiFi, uniemożliwiają podłączenie np. Pendriv'a. Zakupiłem kilka kolejnych HUB'ów, których tv "nie widzi".
    1. Czy istnieje możliwość powiększenia, w jakikolwiek sposób, podpięcia kolejnych urządzeń poprzez USB?
    Adaptor WiFI AN-WF100, na którego liście urządzeń kompatybilnych znajduje się TV z serii 47LW65, nie wykrywa sieci.
    1. Czy istnieje jakiś sposób na działanie tego adaptora?
    Wg opisu mój tv posiada system dźwięku dookólnego, ale w ustawieniach ta opcja nie podświetla się.
    1. Czy można to zmienić?

0 4
  • Pomocny post
    #2 09 Lis 2014 05:45
    Polon_us
    Poziom 41  

maniankowski napisał:
    Zakupiłem kilka kolejnych HUB'ów, których tv "nie widzi".

Cóż, telewizor to nie komputer. Instrukcja lojalnie ostrzega, że użytkowanie urządzeń USB poprzez hub nie jest gwarantowane.

Kolega może rozważyć "uwolnienie" jednego z gniazd USB dla pendrive. Np. kosztem adaptera WiFi. Który sam w sobie nie jest dobrym rozwiązaniem, aby podłączyć telewizor bezprzewodowo do Internetu.

Z kolei, zamiast adaptera WiFi sugerowałbym wykorzystanie wejścia LAN w telewizorze, aby uzyskać dostęp do Internetu. Mogę domyślać się, że połączenie kablem telewizora z routerem może byc kłopotliwe.
    W takim przypadku można wykorzystać czy to adapter LAN/WiFi np. -> ten lub mini-router np. -> ten .
    Przy tego rodzaju połączenia (gniazdo LAN) problem kompatybilności nie istnieje.
    Tego rodzaju połączenie - LAN/WiFi - często sa omawiane na forum. Dla przykładu proszę przejrzeć ten temat -> Link
    maniankowski napisał:
    Wg opisu mój tv posiada system dźwięku dookólnego, ale w ustawieniach ta opcja nie podświetla się.
    1. Czy można to zmienić?

Powinno to być aktywne w momencie, kiedy telewizor odbiera sygnał audio 5.1

0
  • #3 10 Lis 2014 06:27
    maniankowski
    Poziom 2  

Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź. Udało mi się uruchomić adapter, zmieniłem gniazdo USB, ale to, niestety, badziewie, jak rzekłeś Panie. Nie mogę obejrzeć nawet krótkiego filmiku z YT.

Co do HUB'a. Pomarzyć zawsze warto i myślałem, że jest blokada na rozszerzenie w menu serwisowym, do którego, w dalszym ciągu, się nie dorwałem. Czy istnieje taka możliwość blokady w menu, czy jest to niedwracalne?

Co do dźwięku dookólnego- on jest, ale marny. Pogrzebalem w ustawieniach, wg zaleceń serwisanta z LG.

Koniec końców, czas na zmiany. Chciałęm, dalej chcę, zmienić na 60", ale przy cenie do 5.000PLN, wg forumowiczów, nie mam na co. Sharp i LG zebrał same niepochlebne recenzje. Z przykrością stwierdzam, że muszę poczekać.

0
  • #4 10 Lis 2014 14:45
    Polon_us
    Poziom 41  

maniankowski napisał:
    i myślałem, że jest blokada na rozszerzenie w menu serwisowym, do którego, w dalszym ciągu, się nie dorwałem. Czy istnieje taka możliwość blokady w menu, czy jest to niedwracalne?

Nie wiem, czy w menu serwisowym jest jakaś blokada założona. Ale wiem, że lepiej nie "bawić" się menu serwisowym, bo można narobić sobie szkód. Bez pomocy serwisu nie obędzie się w takich przypadkach.
    maniankowski napisał:
    zmieniłem gniazdo USB, ale to, niestety, badziewie,

Proszę zobaczyć ten temat ->Link Inna firma, ale problem adaptera WiFi bardzo charakterystyczny. To samo może stać się koledze, kwestia czasu.

0
  • #5 24 Lis 2014 15:24
    maniankowski
    Poziom 2  

Otrzymałem odpowiedź z LG, że hub działał nie będzie, dźwięk dookólny uruchomiłem, do menu serwisowego nie udało mi się dostać. Zamykam temat.

0