Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przetwornik gitarowy "1/89 Muza"

Turr3t 06 Lis 2014 12:31 627 1
  • #1 06 Lis 2014 12:31
    Turr3t
    Poziom 1  

Witam

Posiadam przetwornik gitarowy "1/89 Muza" chciałbym go podłączyć z jednym potencjometrem Volume. Mam dwa potencjometry B500k i A500k oraz dużego Jack-a.

Wymontowałem go ze starej gitary elektrycznej z lat 80.

Kabel przy przetworniku to chyba dwużyłowy z dwoma ekranami, ale nie jestem pewny.

Jak podłączałem gitarę elektryczną do kompa było niewielkie charczenie z tego co wiem to chyba wina braku uziemienia, a w schematach innych przetworników widziałem dodatkowo kondensator którego, w tym schemacie nie było to też możliwe że to, lecz nie jestem do końca pewny. Po pomanipulowaniu trochę sterami Asio charczenia nie było, czasem się załączało, ale wystarczyło zresetować stery Włącz/Wyłącz i wszystko było ok.

Chciałbym ten przetwornik zamontować zaraz nad mostkiem w gitarze akustycznej, którą już rozbebeszyłem, ale kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać od strony schematu elektroniki. Chce aby, po podłączeniu gitary później do pieca nie do kompa nie było problemów.

Proszę o pomoc, z góry dziękuje wszystkim za wypowiedzi.

0 1
  • #2 06 Lis 2014 18:10
    sikorkam
    Poziom 22  

...Kabel przy przetworniku to chyba dwużyłowy z dwoma ekranami, ale nie jestem pewny...
    A czego jesteś pewien. Jedna fotka może da odpowiedź.

0