Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówko zamrażarka ARDO

16 Maj 2005 07:57 17227 41
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    suchejro
    Poziom 13  
    Witam, ja mam lodówkę Ardo CO3PNF czyli NO FROST i oczywiście też mam problem z samodzielną pracą urządzenia. Co około 2 lata ma problem z odmrożeniem tego co zbiera się w rynience z tyłu w zamrażarce i lód powoduje złą pracę chłodziarki, zamrażarka ma te -24 st C a chłodziarka śmierdzi bo wszystko się zepsuło. Piszę to właśnie w takim momencie - teraz rozmrażam lód z zamrażarki. Nie wiem dlaczego dzieje się to tylko co mniej więcej 2 lata i dlaczego akurat szlag trafia chłodziarkę bo wentylator nie jest unieruchomiony, kręci się normalnie. Czy trzeba popracowac nad "instalacją" odmrażającą ? Ten kabelek trochę już się powyginał i odstaje miejscami od folii na której był przyczepiony.
    Czy ktoś zna te sprzęty i jest w stanie mi coś doradzic ?
    Kanapon
    Poziom 11  
    A ja mam taki kłopot:

Korzystam z 2 lodówko-zamrażarek ARDO CO2412BA2H od 2 l. i nawet sobie chwalę. Chodzi to bez awarii, mrozi, chłodzi, ładnie wygąda, mało prądu je, sama lodówka się rozmraża. Dostrzeżone wady:

- drzwi czasem mają zwyczaj opadać w kierunku rączki i ocierać o "framugę"
    - nieprzeźroczyste pojemniki w zamrażarce
    - łatwo rysujące się pojemniki w lodówce
    - brak termometru
    - brak regulecji temp. na zewnatrz ale to niewazne tak naprawdę
    - brak światełka na zewnatrz informującego że działa

Mój kłopot to dziwny objaw polegający na tym że wewnątrz lewego boku lodówki coś grzeje i mniej więcej na wysokości pierwszej półki wewnątrz lodówki mam ciepłe (dokładnie) pole o powierzchni mniej więcej 5x2 cm. Jest tak w jednej z w/w lodówek. Co to może być? Co to może oznaczać? Jak temu przeciwdziałać?
    zayzayer
    Specjalista AGD
    No to makaroniarze tak musieli wywijać w czasie produkcji rurkami, że ta gorąca, co ma ogrzewać uszczelkę zamrażarki dotyka ścianki wewnętrznej w tym miejscu.
    W tej co to opadają drzwi, to przydałoby się to poprawić.
    Kanapon
    Poziom 11  
    To lewy bok. Czyli w tym lewym boku (w środku) obsunęła się rurka mająca ogrzewać gumę od drzwi? Piszę obsunęła się bo tak się dzieje dopiero od ok. 2 miesięcy. Co z tym zrobić? Reklamować? Jak wyglądałaby ew. naprawa? Na czym by polegała? Nie ma na to jakiegoś "sposobu"?
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych
    Kanapon napisał:
    To lewy bok. Czyli w tym lewym boku (w środku) obsunęła się rurka mająca ogrzewać gumę od drzwi? Piszę obsunęła się bo tak się dzieje dopiero od ok. 2 miesięcy. Co z tym zrobić? Reklamować? Jak wyglądałaby ew. naprawa? Na czym by polegała? Nie ma na to jakiegoś "sposobu"?

A mozesz zdradzic w czym Ci to grzanie przeszkadza??????
    To bez znaczenia. "Naprawa" jest nierealna, chyba zeby te rurke odciac ale wtedy zacznie sie skraplanie wody, rdza itd... ;)

Piszesz ze pojawilo sie to dopiero od 2 miesiecy, nieprawda, grzalo caly czas. Tylko tego nie zauwazyles...
    Kanapon
    Poziom 11  
    "A mozesz zdradzic w czym Ci to grzanie przeszkadza"
    - to nie jest stan normalny i prawidłowy. Zapewne powoduje większe zużycie prądu po prostu. Przy lewej ściance najniższej półki zawsze jest cieplej.

"Naprawa" jest nierealna"
    - lodówka wciąż jest na gwarancji. Czy reklamować to czy nie. Wówczas po prostu by ją wymieniono.

"nieprawda, grzalo caly czas"
    No właśnie "się pojawiło". Nie pisałbym tak gdyby tak nie było. To coś jest w takim miejscu że po prostu wcześniej było ono chłodne - takie jak reszta chłodziarki. Teraz od razu czuje się że coś jest tam nie tak a z samej odowki korzystam już od 2,5 roku. Nie trzeba nawet przykładac ręki bo odczuć można to np. wkładając na w/w półkę np. sałatę. Po prostu spory kawałek lewego bok na wys. naniższej póki jest wyraźnie cieplejszy od reszty.

Agregat pracuje normalnie, sam się włącza i wyłącza.
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych
    Upsss, nie doczytalem uwaznie, mea culpa ;)
    Przyjalem ze chodzi o zewnetrzna scianke lodowki, to byloby normalne :)
    Sprobuj reklamowac, dostalbys nowy sprzet, moze warto? Tylko musisz zaciekle walczyc i nie dac sie łatwo zbyć.....
    Kanapon
    Poziom 11  
    A ja tez zauważyłem ze w pierwszym poście było nieprecyzyjnie. Może Ktoś życzliwy wypisze mi listę negatywnych konsekwencji takiego przypadku jak powyższy. Moga być i wydumane ale prawdopodobne.

:)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Kanapon
    Poziom 11  
    Wygląda na to że kiedy lodówka jest cicha i nie drży (nie pracuje kompresor) to miejsce jest trohę mniej ciepłe.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto