Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna 1.9 dti - Nie odpala , nie dochodzi paliwo do pompy

pawel0414 06 Nov 2014 18:15 8682 15
    pawel0414
    Level 20  
    Witam. Wczoraj gdy jechałem laguną 1 1,9 DTI nagle na światłach mi zgasła. Wskaźnik paliwa pokazywał 1/4 baku a mimo to potem okazało się , że paliwa w baku praktycznie nie było. Po dolaniu paliwa i zdjęciu rurki z szybko-złączką z filtra paliwa po ręcznym naciśnięciu na pompkę leci paliwo do pompy jednak gdy przekręcam kluczyk aby włączyć zapłon czy też kręcę rozrusznikiem paliwo w ogóle nie jest podawane do pompy a co za tym idzie na wtryski też nie leci. Myślałem , że to wina spalonej pompki , która jest baku lecz dziś to rozebrałem i jej tam nie ma. Moje pytanie to gdzie jest w tym aucie jakaś pompka , który pompuje paliwo do filtra i dalej do pompy (bo wydaje mi się ze tu leży problem) ew gdzie są jakieś przekaźniki za to odpowiedzialne a może to pompa wtryskowa sama zasysa ? Dziękuje z góry za pomoc i pozdrawiam :)
    autoas
    Level 42  
    Jedyna popa przed pompą to ta gruszka napęd mechaniczno-mięśniowy, więc działaj i się módl aby odpowietrzyć pompę główną, bo inaczej pa pa
    uswto
    Level 18  
    pawel0414 wrote:
    to pompa wtryskowa sama zasysa ?
    Tak
    Warunek że podasz je gruszką.
    pawel0414
    Level 20  
    To teraz pytanko czy poza ręcznym pompowaniem z baku oczywiście przy odpowietrzeniu przy filtrze paliwa można jeszcze jakoś wspomóc pompę , żeby zassała ?
    merc124t
    Level 17  
    Witam podaj paliwo tzw.gruszką aż zacznie twardnieć / rób to na załączony zapłonie / jeśli nie zapali po paru próbach weź wspomóż się plakiem ...na pewno zapali
    pawel0414
    Level 20  
    A mam takie pytanko , ta pompa jest elektryczna i czy powinno być słychać ją po przekręceniu zapłonu bo może ona wgl nie działa bo na plaku to już 30 min próbowałem wtedy co mi się zepsuła i nic , tylko pochodziła sekundę i gasła jak przestałem psikać.
    merc124t
    Level 17  
    Witam sprawdź przekaźnik w komorze silnika tj z prawej strony skrzynki drugi od prawej nad nim są dwa bezpieczniki .....
    pawel0414
    Level 20  
    W lagunie jest jedna mała czarna skrzyneczka z 4 przekaźnikami ( 2x czarne , zielony i żółty) + ta skrzyneczka z prawej , więc o którym mówisz ? :
    Renault Laguna 1.9 dti - Nie odpala , nie dochodzi paliwo do pompy :
    merc124t
    Level 17  
    Skrzynka umieszczona na wysokości akumulatora do niej przyłączony przewód plusowy z akumulatora o tej mowa tam jest ten przekaźnik
    pawel0414
    Level 20  
    A co ma do tego przekaźnik skoro to mechaniczna pompa ?
    merc124t
    Level 17  
    Po włączeniu zapłonu masz słyszeć takie brzęczenie
    uswto
    Level 18  
    Ech, a czemu miałoby?
    Tak, właśnie.
    pawel0414
    Level 20  
    Więc tak przekaźnik niby działa bo po włączeniu zapłonu słychać pstryk przy pomoże jednak paliwo nie jest zasysane przez pompę i wraca. Podałem też osobno 12v na ten elektro zawór ale dalej to samo słychać pyknięcie i nic poza tym. Gdy dam to 12v osobno to pojawia się ikonka immobiliser i service.
    autoas
    Level 42  
    Oddaj szybko, do polecanego tam u siebie warsztatu, może jeszcze coś zrobią....narobisz byków i będzie jeszcze gorzej...
    kasper1992
    Level 13  
    A na podłóżnicy nie ma elektrycznej pompy?
    pawel0414
    Level 20  
    Z tego co wiem teraz to tam przy pompie wtryskowej jest jedynie zawór paliwa a ropa jest zasysana właśnie przez pompę wtryskową.