Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pioneer DEH-P5530MP - Nie działające przyciski panelu.

kozik92 06 Lis 2014 18:37 840 3
  • #1 06 Lis 2014 18:37
    kozik92
    Poziom 7  

Witam

Problem polega na tym iż nie działają przyciski panelu z wyjątkiem regulatora głośności którym jest bodajże potencjometr.
    Radio uruchomić można jedynie dzięki włożeniu płyty do odtwarzacza, wsadzam płytę zamykam panel i wszystko się świeci, płyta zaczyna grać.
    Ponadto panel uruchomi się jeśli płyta już była w odtwarzaczu i radio zapamiętało moment odtwarzania.
    Jednak żaden przycisk nie działa.

Problem pojawił się o tak :

Płytka się zacinała i zacinało się całe radio( Żaden przycisk nie działał)
    Więc wyłączam zapłon włączam z powrotem i radio działa, zrobiłem tak może z 3 razy aż w końcu przyciski przestały działać na dobre (Nie wiem czy to ma coś wspólnego z awarią)
    Teraz pytanie co mogło się zepsuć i czy to jest do naprawy czy może trzeba kupić cały panel.

Jeśli problem opisany jest niejasno przepraszam bardzo :)
    Dziękuje za ewentualne uwagi.

0 3
  • Pomocny post
    #2 06 Lis 2014 20:12
    slawcioo88
    Poziom 21  

Przyciski w takim radiu to bardzo prosta sprawa bo działają na drabince rezystancyjnej. Zazwyczaj są 2 takie syny zasilane 3,3V czy 5 np i biegną bezpośrednio do panela. Taka szyna jest zwierana przyciskiem z rezystorem do masy. Na każdy przycisk jest inne napięcie więc i inne napięcie pojawia się na szynie po wciśnięciu przycisku. Ale do rzeczy.
    Możesz mieć zwarty któryś z przycisków lub brak napięcia na szynie klawiszy np przerwa na płycie głównej czy w panelu, a nawet uszkodzony układ odpowiadający za rozpoznawanie klawiszy.
    Zacznij od sprawdzenia wszystkich przycisków miernikiem czy nie mają zwarcia, lub znajdź tą szynę i na niej sprawdź napięcie, najlepiej poszukaj schematu będzie łatwiej.

0
  • #3 06 Lis 2014 20:20
    kozik92
    Poziom 7  

Pokombinuję z tym. A jeszcze jedno pytaniie, czy mógł ulec awarii mikroprocesor bo tak mi podpowiedział jeden "spec". W każdym razie dzięki za rade posprawdzam to i napiszę czy pomogło

0