Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Montaż pompy wtryskowej Ursus C360

Amper1224 06 Nov 2014 20:46 37671 9
 • #1
  Amper1224
  Level 8  
  Witam, mam taką sprawę: oddałem pompę wtryskową do Ursusa C-360 do regeneracji. Czy przy jej montażu muszę coś regulować, np na śrubach mocujących, przekręcać ją w stronę silnika lub od silnika w przeciwną stronę? do czego ta regulacja służy? Pomożecie? To mój pierwszy raz. Robię, a nie mam kogo zapytać.

  Moderated By Pawel wawa:

  Poprawiłem, starając się uchwycić sens. A łatwo nie było. Od błędów aż oczy bolały. Następnym razem proszę się bardziej postarać. Proszę używać przycisku pisownia.

 • #2
  wojtego
  Level 13  
  Regulacja ta służy do ustawiania kąta wtrysku paliwa. Na początek ustaw pompę na środku , odpal silnik i obserwuj jak pracuje. Gdy będzie pracował zbyt twardo (metalicznie) to jest za wczesny wtrysk paliwa i wtedy odsuń pompę od silnika. Gdy praca będzie zbyt "miękka" i będzie biały dym to masz za późny wtrysk paliwa . Wtedy pompę przekręć w stronę silnika.
 • #3
  Amper1224
  Level 8  
  Ok dzięki. Jeszcze jedno skoro przed demątażem pompy ładnie palił to nie muszę na nowo ustawiać zapłonu.
 • #4
  wojtego
  Level 13  
  To co napisałem to jest właśnie tzw. ustawianie zapłonu. W silnikach diesla nazywa się to ustawienie kąta wtrysku. Jeżeli widać np po zabrudzeniu na silniku jak ta pompa wcześniej stała to ustaw ją w te same miejsce i powinno być ok.
 • #5
  ftp.kowal
  Level 36  
  Jakie ok? Było kilka razy na forum jak zamontować sam opisywałem z dwa razy. Kąt wtrysku musi być ustawiony tak jak fabryka przykazała. Masz znaki na kole zamachowym i skrzyni. Sprzęgiełko pompy musi trafić odpowiednio w swoje miejsce. Pompę masz docisnąć ręką do bloku i dopiero przykręcić. Nie próbuj jej dociskać śrubami.
 • #6
  Amper1224
  Level 8  
  to wiem chodzi mi oto właśnie czy jak ją założe musze na nowo ustawiać to koło zamachowe z tymi znakami
 • #8
  Amper1224
  Level 8  
  Możesz mi podać link do tego co odpowiadałeś innym albo powiedzieć mi tu gdzie dokładnie znajduj ą sie te znaki.
 • #10
  Amper1224
  Level 8  
  Dzięki za pomoc.