Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Montaż pompy wtryskowej Ursus C360

Amper1224 06 Nov 2014 20:46 37671 9
    Amper1224
    Level 8  
    Witam, mam taką sprawę: oddałem pompę wtryskową do Ursusa C-360 do regeneracji. Czy przy jej montażu muszę coś regulować, np na śrubach mocujących, przekręcać ją w stronę silnika lub od silnika w przeciwną stronę? do czego ta regulacja służy? Pomożecie? To mój pierwszy raz. Robię, a nie mam kogo zapytać.

Moderated By Pawel wawa:

Poprawiłem, starając się uchwycić sens. A łatwo nie było. Od błędów aż oczy bolały. Następnym razem proszę się bardziej postarać. Proszę używać przycisku pisownia.

wojtego
    Level 13  
    Regulacja ta służy do ustawiania kąta wtrysku paliwa. Na początek ustaw pompę na środku , odpal silnik i obserwuj jak pracuje. Gdy będzie pracował zbyt twardo (metalicznie) to jest za wczesny wtrysk paliwa i wtedy odsuń pompę od silnika. Gdy praca będzie zbyt "miękka" i będzie biały dym to masz za późny wtrysk paliwa . Wtedy pompę przekręć w stronę silnika.
    Amper1224
    Level 8  
    Ok dzięki. Jeszcze jedno skoro przed demątażem pompy ładnie palił to nie muszę na nowo ustawiać zapłonu.
    wojtego
    Level 13  
    To co napisałem to jest właśnie tzw. ustawianie zapłonu. W silnikach diesla nazywa się to ustawienie kąta wtrysku. Jeżeli widać np po zabrudzeniu na silniku jak ta pompa wcześniej stała to ustaw ją w te same miejsce i powinno być ok.
    ftp.kowal
    Level 36  
    Jakie ok? Było kilka razy na forum jak zamontować sam opisywałem z dwa razy. Kąt wtrysku musi być ustawiony tak jak fabryka przykazała. Masz znaki na kole zamachowym i skrzyni. Sprzęgiełko pompy musi trafić odpowiednio w swoje miejsce. Pompę masz docisnąć ręką do bloku i dopiero przykręcić. Nie próbuj jej dociskać śrubami.
    Amper1224
    Level 8  
    to wiem chodzi mi oto właśnie czy jak ją założe musze na nowo ustawiać to koło zamachowe z tymi znakami
    Amper1224
    Level 8  
    Możesz mi podać link do tego co odpowiadałeś innym albo powiedzieć mi tu gdzie dokładnie znajduj ą sie te znaki.
    Amper1224
    Level 8  
    Dzięki za pomoc.