Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mam internet z Vectry. Czy tym samym kablem można puścić sygnał DVB-T?

06 Lis 2014 20:58 1320 4
  • Poziom 2  
    Mam do zrobienia instalacje, 3 budynki, 90 gniazd abonenckich. W budynkach jest instalacja Vectry. Z 90 gniazdek umowę mają na dwa czy trzy więc zostają. Reszte administrator chce podłączyć przez multiswitche do satelitarnej i naziemnej wykorzystując instalacje Vectry. Vectra ma kilka mieszkań z umową na internet. Klient zadał mi pytanie, czy można by się wpiąć w ten kabel Vectry z internetem i puścić jednocześnie DVBT. Nic nie wiem o instalacjach internetowych, z punktu widzenia montera TV-Sat to się nie powinno udać ale wolę zapytać dla pewności. Jak myślicie, da radę?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    grzegorzgie napisał:
    wykorzystując instalacje Vectry.

A może trzeba rozpocząć od porozumienia na wykorzystanie czyjejś instalacji? ;)
    grzegorzgie napisał:
    z punktu widzenia montera TV-Sat to się nie powinno udać

Jakieś przesłanki do takiego punktu widzenia nam podasz?
    A może kompletny schemat istniejącego okablowania i projekt na pominięcie tych klientów, którzy korzystają jednak z tej instalacji?
  • Poziom 2  
    O zgodę się nie martwię bo to ogarnia inwestor. Schemat instalacji banalny - wszystkie gniazdka schodzą do jednej dużej skrzyni rozdzielczej gdzie Vectra doprowadza sygnał. 95% kabli wisi luzem bo to apartamenty wakacyjne milionerów i zwykle świecą pustkami, kilka mieszkań jest wynajmowanych i tam Vectra ma umowy. Te podłączone Vectry zostają w sieci Vectry, reszta luźnych kabli leci do multiswitchy. Nie znam oferty Vectry tzn nie wiem, czy u nich można wziąść sam internet bez telewizji i czy to coś zmienia w kontekście dołożenia w kabel sygnału dvbt.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.

grzegorzgie napisał:
    Mam do zrobienia instalacje, 3 budynki, 90 gniazd abonenckich. W budynkach jest instalacja Vectry.

Cytat:
    Nic nie wiem o instalacjach internetowych, z punktu widzenia montera TV-Sat to się nie powinno udać ...

Cytat:
    Nie znam oferty Vectry tzn nie wiem, czy u nich można wziąść sam internet bez telewizji i czy to coś zmienia w kontekście dołożenia w kabel sygnału dvbt.

Czuję, że porywasz się "z motyką na Słońce". :D

Cytat:
    O zgodę się nie martwię bo to ogarnia inwestor.

Bez obrazy ale słabo "widzę" tą instalację. :cry:

Przecież to Ty będziesz wykonawcą tej instalacji i to Ty będziesz "mieszał" w wyprowadzeniach po TVK a więc i Ty będziesz musiał protokolarnie podpisać się, żeś nic nie popsuł w ich systemie a i nawet nie będziesz wiedział czy możesz ingerować w okablowanie TVK bo niby dlaczego Inwestor miałby Cię powiadamiać o tym zajściu.
    O "włamaniu" do skrzynki z kabelkami w TVK - nie wspomnę. :D

Pozdrawiam.
  • Specjalista Sieci, Internet
    grzegorzgie napisał:
    czy można by się wpiąć w ten kabel Vectry z internetem i puścić jednocześnie DVBT

Jakby powiedział Mistrz Joda ;) :
    grzegorzgie napisał:
    się nie powinno udać

No bo i udać się nie może.

Nie ma takiej możliwości!.
    I tak jak piszą przedmówcy.
    I dobrze Ci radzę, dla własnego dobra, nie dotykaj nawet tej skrzynki....