Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai Galloper 3.0 V6 - Emulator wtrysków STAG 300-6 ISA2

06 Lis 2014 21:06 1587 2
  • Poziom 21  
    mam problem z emulacja wtrysków w galloperze 3.0 V6.
    Instalacja gazowa: Sterownik STAG 300-6 ISA2, reduktor KME RED, Wtryski HANA EG2000.

Problem taki:
    Seryjnie rezystory w sterowniku mają 100Ohm i auto od razu łapie check engine jak tylko gaz sie włączy. Stopniowo schodzę rezystancją w dół:
    80Ohm bez różnicy
    64ohm łapie check co jakiś czas ale na długo
    47Ohm łapie check po nagrzaniu na kilkanaście sekund (np: podjeżdżam na światła zapala się i po 15 sek gaśnie)
    teraz mam 43Ohm i łapie bardzo podobni na kilkanaście sekund ale jakby częściej - co kilka Kilometrów

Z tego co wiem stag łączy rezystor w szereg z wtryskiem i poniżej jakiejś wartości wtrysk zacznie pracować i lać benzyną... nie wiem czy schodzić niżej z rezystancja czy może wyżej?

Dodam że to silnik 6GAT - galloper, sonata
    ten sam silnik ma mitsubishi 6G72 - pajero L200 itp
    Może te wtryski są ciężkie do emulacji? albo sterownic za czuły?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    a jaki jest błą i dlaczego zapala sie check?
    jeżeli wszystko dobrze podłączone i dobrze wystrojone to żaden check nie powinien się zapalać i z rezystorami nie trzeba nic mieszać.
    Robiłem takie autko jakiś czas temu i nie byłożadnych problemów
  • Poziom 21  
    Jest błąd wtrysku, sprawdzałem komputerem tylko ten wyskakuje i tylko na gazie. Po przełączeniu na bene komputer nie łapie żadnego błędu.

podłączone zgodnie ze schematem, wszystko wyregulowane autko dobrze pracuje mapy gazu i beny idealnie się pokrywają...

poprzednio miałem instalacje KME diego i też sie check świecił cały czas. Tutaj na stag 300 tez tak było ale po zmianie rezystorów jest poprawa. kontaktowałem się z producentem i w niektórych samochodach daje się dodatkowe rezystory 100ohm na przewody co daje 50ohm wypadkowej ale u mnie na 50 dalej łapie check , tylko tak jak pisałem rzadko i na kilkanaście sekund.