Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

R19 F3N 73KM- gaśnie przy zapalaniu

05 Maj 2005 09:11 1184 6
  • Poziom 10  
    Zauważyłem od niedawna, że gasnie przy zapalaniu na zimnym silniku.
    Wcześniej przy odpalaniu palił od pierwszego razu (obr ok 900 na ciepłym)(bez dodawania gazu),
    teraz obr skaczą na 1500 i zaraz spadają w dół- gaśnie, musze troche dodać gazu i przytrzymać wtedy sytuacja jest ok. Zauważyłem tylko poluzowaną kopułkę od świecy, poprawiłem ale jest jakby to samo- musze to jeszcze spr. W czasie jazdy jest w porządku.
    Opiszę problem dokładnie jeszcze raz jak się nic nie unormuje.[/i]
  • Poziom 22  
    Witam
    A kiedy ostatni raz wymienbiałeś świece i przewodu wn.?

Dodano po 5 [minuty]:

I jeszcze jedno to jest gaźnik czy wtrysk?
  • Poziom 10  
    To jest jednopunkt, świece wymieniałem razem z przewodami w X 2004.
    Nie wiem co to może być, ale wiem że coś jest nie tak ,bo już tak ladnie nie pali jak na początku. Mam LPG Zavolii pół roku.
    Przed wciśnięciem tej poluzowanej kopułki od przewodów obr na gorącym były ok 800 i lekko falowały ±50 z zegara,

Dodano po 23 [minuty]:

To jest jednopunkt, świece wymieniałem razem z przewodami w X 2004.
    Nie wiem co to może być, ale wiem że coś jest nie tak ,bo już tak ladnie nie pali jak na początku. Mam LPG Zavolii pół roku.
    Przy ostatniej jezdzie przed wciśnięciem tej poluzowanej kopułki od przewodów obr na gorącym były ok 800 (od początku kupna auta były 900, stabilne) i lekko falowały ±50 z zegara, to trochę za mało bo tak jakby wolniej sie wkrecał na obr przy zmianie biegów.

Dodano po 1 [minuty]:

.... ok 800 (od początku kupna auta były 900, stabilne) i lekko falowały ±50 z zegara, to trochę za mało bo tak jakby wolniej sie wkrecał na obr przy zmianie biegów.

Dodano po 2 [minuty]:

Myslałem, że wszystko wróci do normy, próba odpalenia ale bez dodania troszke gazu gasnie.
    Nie wiem co to jest?
  • Poziom 10  
    Już nie gasnie. Winny był prawdopodobnie akumulator ( pod obciążeniem napięcie spadało poniżej 9,5 V) po podmianie wszystko w porządku przynajmniej na razie..
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam
    Problem musze powiedzieć powrócił, chociaż akumulator jest dobry.
    Jesli auto stoi ok. dzień to musze po odpalaniu dodać trochę gazu bo mi gaśnie, ale jak już odpalam częściej potem to juz nie ma problemu.
    Mechanik wskazał na zepsuty zawór zwrotny.
    Czy to może być ta przyczyna?

Dodano po 1 [minuty]:

Zawór zwrotny w pompie paliwa dla scisłości.
  • Poziom 10  
    Poprzedni post musze troche sprostować, bo jest troche nie jasny...
    Otóż, mam nadal problem z odpalaniem zimnego silnika tzn. po odpalaniu rozrusznik kręci ok. musze dodać troche gazu bo silnik mi gaśnie, natomiast, jeśli ma silnik nawet kilka godz. przerwy to odpalam bez problemu. Usterka pojawia się po dłuższej przerwie-dzień wystarczy.
    Mechanik spr. mi pompe i stwierdził, ze zawór zwrotny nie trzyma.
    Mam w związku z tym pytanie, czy to może być przyczyną takiego zachowania????
    Pozdrawiam klubowiczów.
  • Poziom 10  
    Przypadkowo dodałem specyfiku do paliwa na zimę do paliwa STP i po 400 km, pali na benzynie od pierwszego kopa.