Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux ESL 65070 - Para, rosa na krawędzi drzwi (po ok. 10-15 min od startu)

07 Nov 2014 08:21 2049 6
  • Level 7  
    Witam, mam taki problem ze zmywarką... Na początku wszystko działa jak należy. Po około 10-15 min pracy (np. na krótkim programie trwającym ~30min) po lewej stronie pojawia się rosa na krawędzi drzwi. Nie ma jakiegoś konkretnego wycieku, tylko para, ale wcześniej tego nie było. Zmywarka pracuje 3 lata i opisane zjawisko zauważyłem gdzieś około tygodnia temu. Wydaje mi się, że sprawa pojawiła się po czyszczeniu zmywarki marketowym płynem do czyszczenia. Czyżby coś się stało z odpowietrzeniem? Uszczelka wygląda na "zdrową", ramiona zmywarki też są całe. Nie demontowałem wprawdzie dolnego ramienia, ale od góry wygląda jak nowe. Od momentu zauważenia parowania czyściłem 2-3 razy zmywarkę sodą z octem, mając nadzieję, że coś się odetka, ale bez rezultatu. Zauważyłem, że obszary wokół drzwi objęte rosą są zawsze praktycznie te sam (lewa strona drzwi i przy długim programie malutki fragment górnej krawędzi, na wysokości panelu sterującego). Dodam, że w zmywarkach jestem totalnym laikiem, więc proszę o sugestie jak dla początkującego. Chciałbym uniknąć na początek wyciągania samodzielnego zmywarki, ale chciałbym przynajmniej dowiedzieć się co może być przyczyną.

Electrolux ESL 65070 - Para, rosa na krawędzi drzwi (po ok. 10-15 min od startu)
  • Level 7  
    Koledzy dalej bujam się z problemem. Może mi ktoś wytłumaczyć jak w ww. zmywarce działa "obwód" odpowietrzenia? Czy da się to przeczyścić bez wyciągania zmywarki z zabudowy mebli?
  • Level 13  
    Jeżeli jest regulowany zaczep zamka to schowaj go z 3mm .
  • Level 7  
    niestety zamek jest już wciśnięty na maksa. "Regulacja" to praktycznie niecały 1mm - właściwie to chyba luz na śrubę.
  • Level 7  
    Zastanawiam się nad uszczelką. Czy w 3-letniej zmywarce uszczelka, która wizualnie nie ma uszkodzeń, pęknięć etc. może nie spełniać już swojej funkcji? Dziwne jest to, że rosa pojawia się tylko z jednej strony drzwi
  • Level 13  
    Może ktoś przekrzywił drzwi np . przewrócił się na otwarte albo mocniej oparł :-(

Spróbuj je lekko przegiąć w tym miejscu
  • Level 7  
    Może być...Mam jednego podejrzanego - mojego 2-letniego synka :) Czasem w kuchni dzieją się cuda podczas jego zabaw

Zmywarka jest w zabudowie więc drzwi są obudowane płytą frontu. Czy w tej sytuacji można je jakoś przegiąć, czy "gwałcić" je na zawiasach? Czy zawiasy można wyregulować bez wyciągania zmywarki?